Skocz do zawartości

Brak możliwości dodania/ustawienia APN w POCO F1


concreteman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam Poco od jakiegoś miesiąca i mam problem z wysyłaniem i odbieraniem mms (raz mms przychodzi, raz się wyśle, a raz nie przychodzi i mogę sobie klikać, żeby pobrać i nic się nie dzieje).

Jestem obecnie w sieci Premium Mobile. Na wcześniejszym telefonie wystarczyło, że ustawiłem APN, a w POCOPHONE nie mogę zmienić ustawień (nie zapisują się). Jedyny APN, jaki mam widoczny to "Internet", kiedy dodaje nowy, wprowadzę wszystkie ustawienia i klikam "zapisz", telefon wraca do wcześniejszego menu, w którym widzę ponownie tylko APN Internet, a nie ma dopiero co przeze mnie zapisanego APN MMS. Najzabawniejsze jest to, że tak jak pisałem wcześniej, MMSy raz przychodzą, a raz nie. Raz mogę wysłać MMS, a raz nie. Próbowałem na trzech aplikacjach - systemowej, Mood Messenger oraz Messenger. Przypuszczam, że jeżeli uda mi się dodać nowy APN to nie powinno już być problemów, ale wygląda to tak, jakbym miał blokadę na dodanie/edycję APN... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

 

udało się ! ;) Problem jest nieco abstrakcyjny, bo udało się go obejść metodą prób i błędów i to trochę bez sensu. Po ustawieniu wszystkich parametrów i kliknięciu "zapisz" wszystko się resetowało. Musiałem sprawdzić, który parametr (ustawienie) sprawia że mi się wszystko resetuje. To było dawno, więc nie pamiętam który, ale jak masz 20min wolne, to sam do tego dojdziesz. Generalnie zapisuj ustawienia pomijając któreś. Bo jedno z nich jest tym wadliwym i powoduje reset całego APNa ;) W załączniku przesyłam screeny z moimi ustawieniami. Mam nadzieję, że to pomoże :) Jak nie to daj znać, może jeszcze coś wykombinuję, ale wolałbym już w te ustawienia nie wchodzić w obawie, że coś popsuję, a działa idealnie :)

 

ps. mam nadzieję, że nie napisałem tego chaotycznie. w razie czego, pytaj!

ps2. problem udało mi się rozwiązać jeszcze przed wszystkimi aktualizacjami, które Xiaomi przygotowało, więc nie wiem, czy któryś z update'ów też tego nie naprawia.

Screenshot_2019-05-13-09-38-54-930_com.android.settings.png

Screenshot_2019-05-13-09-38-52-300_com.android.settings.png

Screenshot_2019-05-13-09-38-45-698_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...