ZduneX25

MIUI 8.11.22/23

Recommended Posts

Mi5

Jest to pierwsza aktualizacja (telefon posiadam od momentu jego wejścia na rynek) , która ucegliła moje mi5 :) Error 7 i cuda wianki :)

Póki co zostaję na 8.8.30

Dnia 24.11.2018 o 22:33, Loqe napisał:

Na Redmi 5+ nie działa mi tryb czytania

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam, że na Redmi 5 Plus (Vince) na wersji 8.11.22, nie działa Tryb Czytania.

Spoiler

Screenshot_2018-11-27-09-14-52-937_com.android.settings.thumb.png.fc851c1c340b8f2bcc5d2f07316cd724.pngScreenshot_2018-11-27-09-14-58-005_com.android.settings.thumb.png.42daed60edd9d66ffebd9fa6d62b4c17.png

Wcześniej użytkowałem wersję 8.4.26 (ostatnie Miui 9) i wszystko działało. Jedyne, co na razie ustaliłem, to możliwe powiązanie błędu z wersją androida:
- 8.4.26 - API25 (android 7.1.2, Nougat) MIUI 9,
- 8.11.22 - API27 (android 8.1, Oreo) MIUI 10.

Tak przypuszczam, bo posiadam jeszcze Redmi Note 3se (Kate) i Tryb Czytania działał tam na:
- MIUI 8 (bodajże 7.11.2),
- MIUI 10 (8.11.15),
- i działa na MIUI 10 (8.11.22), które oparte są na API23 (android 6.0.1, Marshmallow).

PS.
Tak - mam najnowsze TWRP dla każdego z w/w modeli.
Tak - robiłem czystą instalację, z pełnym formatem.

EDIT:
Problem rozwiązany poprzez, wymianę TWRP (poprzednio 3.2.3-0-vince, obecnie 3.2.1-0-vince-treble) i ponowną czystą instalację romu.

Edited by IMF
Rozwiązanie problemu.

@8860:

1. wystarczy tylko Magisk, no-verity na miuipolska jest niepotrzebne - wgrywasz je tylko na Globalu/China. Aktualizacja MIUI wyłączy Magiska o ile skrypt dodawany przez niego nie "zorientuje się", że jest właśnie nadpisywany. W takim przypadku po prostu zaraz po aktualizacji miuipolska instalujesz Magiska i wszystko zostaje na swoim miejscu.
  2. System, Data, Boot, Vendor, Internal Storage (o ile ta ostatnia jest dostępna w twoim TWRP)
  3. wchodzisz w menu Mount i zaznaczasz tylko System, potem będzie w menedżerze plików w TWRP widoczne.
  • Like 1
  • Thanks 1

18 minut temu, 8860 napisał:

włącznie z bootloaderem

Backup Bootloader'a można zrobić tylko przez dd i/lub Flashfire. 

Jeśli uwalisz BL to i tak go nie przywrócisz, zostanie tylko MiFlash - o ile tryb fastboot będzie działać.

/system/etc/bluetooth/* - tutaj jest tylko kilka plików.

Edited by dzidexx
  • Like 1

Jak się pozbyć tego komunikatu? Nie wiem która to opcja w przegladrce.

e1b0ed08fba3d33383db57a02cc66eb3.jpg

RN5p - whyred

Podbijam, strasznie denerwujący jest ten komunikat. Też bym chciał to wyłączyć.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Na mi8 bateria niestety cały czas znika w oczach :( telwfon cały czas wybudzony, android system dominuje w procentach zużycia baterii :(

Screenshot_2018-11-27-20-43-44-637_com.miui.securitycenter.png

Kiedy jest aktywne "Wyszukiwanie sygnału GPS" to na pasku powiadomień zamiast odpowiedniej ikony pojawia się ikonka zrzutu ekranu. Ma ktoś podobnie? Mix 2. Nie wiem czy jakieś inne ikonki też mają problemy że pojawiają się inne, póki co na to zwróciłam uwagę.

Spoiler

Screenshot_2018-11-27-21-59-38-408_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.0978da3da082ef66c774304b77ccf1c9.pngScreenshot_2018-11-27-21-59-43-707_com.teslacoilsw.launcher.thumb.png.c3315fc1151c9b0c28fc97a326fbf62a.png

Ja mam taki problem, pozamieniane są ikonki w informacji o telefonie.

Drugi błąd jaki zauważyłem to gdy chce pociągnąć górną belkę, czasami się zawiesza plus czasami zdarzają się, że znikają mi dymki z messengera, w obu przypadkach pomaga włączenie i wyłączenie ekranu

Screenshot_2018-11-27-23-36-06-013_com.android.settings.png

8 minut temu, dragoaroo napisał:

Ja mam taki problem, pozamieniane są ikonki w informacji o telefonie.

Drugi błąd jaki zauważyłem to gdy chce pociągnąć górną belkę, czasami się zawiesza plus czasami zdarzają się, że znikają mi dymki z messengera, w obu przypadkach pomaga włączenie i wyłączenie ekranu

A może sprawdź najpierw na motywie systemowym, a nie kombinowanym, nie do końca wiadomo czy kompatybilnym...?

Hej.

Posiadam RN4X. Od ostatniej aktualizacji mam problem z baterią. Telefon jest cały czas wybudzony. Wykres od pełnego naładowania wieczorem. Przez noc spadło 50%.

Screenshot_2018-11-28-09-38-23-961_com.miui.securitycenter.png

• Sad 1

Właśnie uaktualniłem system w moim Mi 8 przez aplikację Aktualizacje. Teraz system nie może się uruchomić. Bardzo długo się ładuje, a potem włącza TWRP. Nie zmieniałem żadnych ustawień, nie ingerowałem w instalację, od naciśnięcia "Pobierz aktualizację" wszystko robiło się automatycznie. 

Dopiero Full Wipe pozwolił na uruchomienie

Edited by bewin1

49 minut temu, bewin1 napisał:

Właśnie uaktualniłem system w moim Mi 8 przez aplikację Aktualizacje. Teraz system nie może się uruchomić. Bardzo długo się ładuje, a potem włącza TWRP. Nie zmieniałem żadnych ustawień, nie ingerowałem w instalację, od naciśnięcia "Pobierz aktualizację" wszystko robiło się automatycznie. 

Dopiero Full Wipe pozwolił na uruchomienie

Też tak kiedyś miałem. Czasem występuje problem z pobraną paczką przez instalator. Dlatego od jakiegoś czasu pobieram bezpośrednio z neta na kartę i instaluję z poziomu TWRP. Żadnych problemów.

1 godzinę temu, krainawilka napisał:

Też tak kiedyś miałem. Czasem występuje problem z pobraną paczką przez instalator. Dlatego od jakiegoś czasu pobieram bezpośrednio z neta na kartę i instaluję z poziomu TWRP. Żadnych problemów.

Podejrzewam, że nie był potrzebny wipe tylko wyrzucenie z poziomu twrp blokadady ekranu. Raz to przerabiałem i warto od tego zacząć

1 minutę temu, 8860 napisał:

@stereo0: jak wyrzucasz z poziomu twrp blokadę ekranu? chodzi o pin/palce/odblokowanie twarzą? 

data/system/locksettings.db

Usuń ten plik oraz patern jak masz. 

• Like 1

Dnia 27.11.2018 o 10:12, frrancuz napisał:

Jak się pozbyć tego komunikatu? Nie wiem która to opcja w przegladrce.

Niestety to wina ubiegiej aplikcji Internet w MIUI.

Tak samo nie da sie wylaczyc odtwarzania automatycznego wideo :( w tej przegladarce

Edited by mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?
  • Like 1

Na Mi 8 filmy nagrane w zwolnionym tempie 120 lub 240 klatek nie odtwarzają się w zwolnionym tempie. filmy 960klatek - zwolnione tempo włącza się w trakcie trwania filmu - to ok, bo taka informacja jest wyswietlona, ale na pewno nie jest to 10 sekund

• Like 1

10 godzin temu, QBAQ napisał:

@mrMajor zgadza się. Na moim Mi8 dokładnie to samo. 

Sprawdzałem ilość klatek dla materiału nagranego w 240 klatkach i tych 240 klatek tam rzeczywiście jest, tylko odtwarzanie skopane. Co do samego SLOWMO. to skoro da się eksperymentować z 960klatek/s to może da się również 480 :)

Ja również odniosłem wrażenie że baterie drenuje strasznie - bo przez ostatni dzień zeszło mi 2 razy więcej niż wcześniej - będę jeszcze testował. 

Z funkcji których mi brakuje (ale tego wcześniej też nie było), to przydała by się możliwość włączenia wyciszania również dźwięków powiadomień w trybie cichym - jednym kliknięciem razem z resztą. 

No i jeszcze co zauważyłem - ani poprzednia wersja, ani obecna nie potrafiła się połączyć z WIFI u mnie w pracy - punkty dostępowe dwu zakresowe z logowaniem w trybie PEAP

Edited by mrMajor
dodatkowy problem

1 godzinę temu, mrMajor napisał:

Sprawdzałem ilość klatek dla materiału nagranego w 240 klatkach i tych 240 klatek tam rzeczywiście jest, tylko odtwarzanie skopane. Co do samego SLOWMO. to skoro da się eksperymentować z 960klatek/s to może da się również 480 :)

Czy są duże straty w rozdzielczości obrazu przy nagrywaniu z tak dużymi klatkażami?

Rozumiem że pojawienie sięTWRP dla Mi 8 lite to kwestia czasu? Czy jest już teraz możliwość wgrania MiuiPolska na telefon z Global po odblokowaniu bootloadera? 

• Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.