ZduneX25

MIUI 8.11.22/23

Recommended Posts

MIUI 10 8.11.22

• Poprawki tłumaczenia
  • Dodany przełącznik wł./wył. NFC z paska powiadomień
  • Możliwość włączenia Asystenta Google (Google Now) przez przytrzymanie przycisku Zasilania (Dodatkowe ustawienia > Skróty i gesty)
  • Zmiana napisu „LTE” na „4G” na pasku statusu z uwagi na brak miejsca i błędy wyświetlania dla urządzeń z notchem
  • Poprawiona kopia w Chmurze – wymagany wipe aplikacji Kopia w Chmurze (Ustawienia > Zainstalowane)
  • Ostatnia aktualizacja MIUI dla Redmi Note 3 SD i MI5 na bazie China Dev (następne wersje będą oparte o Global Dev)
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-11-23-10-09-11-e1542964243777-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

DELAYED DEVICES:
MI8SE, MIMIX3, HM6, HM6A, MIMAX3, HMNote3SE

8.11.23 released for devices:
MI8, MI8EE, MI8Pro, MI8Lite, MIX2S, HM6Pro, POCOF1, HMNote6Pro

• Like 1

Pierwsza od dawna aktualizacja która cokolwiek wnosi pozytywnego. Przede wszystkim mogę czcionkę powiększyć do rozmiaru "M" bez powiększania ikon. Miałem problem z czytaniem a powiększanie czcionki powiększało ikony, wyglądało to okropnie. Kolejna fajna opcja to w "ostatnich elementów" kilka ciekawych funkcji, np do czyszczenia. Ogólnie pozytywne wrażenia.

Zastanawia mnie jednak nowy syf od Google, który się pojawił. Może ktoś wie co to X-Google enrollment,  T Google enrollment i OK Google enrollment. Na razie to zamroziłem ale nie wiem czy można to bezpiecznie usunąć.

Guest

@gwalberg o jakich nowych funkcjach do czyszczenia mówisz? Pytam, gdyż nic nowego dotyczącego czyszczenia u siebie nie widzę.

Jeśli zaś chodzi o kopię zapasową w chmurze, to działa bezbłędnie. 

Tłumaczenia nie ma bo nie zdążyłem go dodać, ale będzie w nowej wersji (oraz 8.11.22 dla telefonów które są jeszcze opóźnione)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Guest
Dnia 23.11.2018 o 14:11, ketesch napisał:

Nowe opcje po wywołaniu ekranu ostatnich aplikacji:

@ZduneX25, nie wszystkie telefony dostały te opcje? 

Edited by Guest
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

Na pewno nie wszystkie. Na Redmi 4A tego nie ma.

51 minut temu, redminote2 napisał:

Czy w mi5s naprawili w końcu odblokowanie telefonu twarzą?

Mi cały czas działa. 

Po instalacji i włączeniu systemu, wyskoczyło jakieś duże okienko z napisami. Coś nacisnąłem i zniknęło. 

Czy ktoś może zrobić mi screena lub powiedzieć co tam było? Jakaś instrukcja do czegoś nowego wprowadzonego?

Ciągle brak powiadomień z innych odtwarzaczy multimedialnych (Smart Audiobook Player) niż te popularne i stockowy. Jak na załącznikach. Spotify i Audioteka jest na ekranie blokady, a SAP nie widoczny pomimo takich samych ustawień. 

Screenshot_2018-11-23-23-15-02-463_pl.k2.droidoaudioteka.jpg

Screenshot_2018-11-23-23-15-09-587_lockscreen.jpg

Edited by krzys

Cytat

Ostatnia aktualizacja MIUI dla Redmi Note 3 SD i MI5 na bazie China Dev (następne wersje będą oparte o Global Dev)

O, czyli wreszcie MIUI EU oparte na Globalu. Będą emocje :) Pytanie konkretne - raczej będzie wymagany full wipe?

2 godziny temu, 8860 napisał:

- Czy nowy update ma rozwiązany problem procentowej baterii nie pokazywanej na pasku obok symbolu baterii o której było ostatnio?

To nie jest problem czy błąd. Tak ma być i dzięki Bogu ktoś w końcu na to wpadł. :-D

• Like 1

Po instalacji i włączeniu systemu, wyskoczyło jakieś duże okienko z napisami. Coś nacisnąłem i zniknęło. 
Czy ktoś może zrobić mi screena lub powiedzieć co tam było? Jakaś instrukcja do czegoś nowego wprowadzonego?
Mogły to być napisy dotyczące tego, jak wymusić restart telefonu, odpalić asystenta google i odpalić menu wyłączania telefonu. MIUI dodało to w tym tygodniu.

• Thanks 1

Dnia 23.11.2018 o 14:11, ketesch napisał:

Nowe opcje po wywołaniu ekranu ostatnich aplikacji:

Na RN4X nie mam tego

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

Mam od kilku dni Redmi Note 6 Pro zaktualizowane do Global 10.0.4.0 i oczywiście chcę miui.eu.

Pomijając to że na odblokowanie muszę jeszcze czekać 300 h - mimo odblokowania R5Plus - to chciałbym spytać z czego wynika brak miui dla mego nowego telefonu? Nie ma na Waszym forum, nie ma na dedyku....

TWRP też na oficjalnej stronie nie ma, znalazłem jakieś na dpa.

Długo szukałem też nazwy kodowej, wygląda, że to tulip. (są tacy co twierdzą, że oprogramowanie można instalować z Redmi 6 Pro sakura)

Coś z tym fonem nie tak?

Edited by figurel
  • Like 1

Problem przy próbie instalacji na Mi5X

E3004: This package is for 'tiffany" devices:this is a """

Updater process ended with ERROR 7

Edited by firefighter

@ZduneX25 Gdzie mogę wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu? Kiedyś jak wchodziłem w aplikację aktualizacje to można było odhaczyć taką opcję, a teraz tego nie widzę. W opcjach programistycznych również tego nie widzę. Mi6

9 minut temu, Immortel napisał:

Masz aktualną wersję TWRP? Reinstalacji też spróbować możesz TWRP

Wysłane z MI 6
A gdzie najnowsze dla tiffany bo w TWRP nie ma ja mam 3.1.1.o

Edited by firefighter

[mention=1167]ZduneX25[/mention] Gdzie mogę wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu? Kiedyś jak wchodziłem w aplikację aktualizacje to można było odhaczyć taką opcję, a teraz tego nie widzę. W opcjach programistycznych również tego nie widzę. Mi6
Nigdy nie można było wyłączyć aktualizacji. Była jedynie opcja: zaktualizuj tylko przez WiFi, ale została zintegrowana głębiej w kodzie. Wyłącz powiadomienia po prostu.
  • Thanks 1

4 godziny temu, Orjon napisał:

Mogły to być napisy dotyczące tego, jak wymusić restart telefonu, odpalić asystenta google i odpalić menu wyłączania telefonu. MIUI dodało to w tym tygodniu.

Dzięki! A dałby ktoś radę napisać coś więcej, czyli jak wykonać te powyższe rzeczy? Asystent Google to rozumiem tak jak przypisany skrót. Menu wyłączania to przytrzymanie przycisku zasilania, a wymuszenie restartu? Dzięki.

@ZduneX25 te okienko o którym teraz właśnie pisze to jest dodane przez was? Jak mój telefon się uruchomi i szybko go odblokuję to po sekundzie sam sie blokuje (dzieje sie tak tylko przy pierwszym uruchomieniu i szybkim odblokowaniu) i to spowodowało, że nie miałem okazji przeczytania tego okienka. W przyszłości być może umieścicie tam jakieś ważne informacje. Fajnie by było, gdyby trzeba było w tym okienku informacji kliknąć "OK" czy coś, a nie, że samo znika i nie wiadomo co tam było :( 

@ZduneX25 Podczas optymalizacji w panelu sterowania można było dostać +2 pkt za zgodę na automatyczne aktualizacje i zawsze miałem to wyłączone. Teraz niechcący to włączyłem i na pocieszenie dostałem te +2 pkt, więc gdzieś taka opcja musiał być. 

@srgn1 nie, my nie dodawaliśmy, jak już to systemowe, natomiast u mnie też czasem po takim szybkim odblokowaniu blokuje się samoczynnie 

@Tartary tak jak w skanerze antywirusa można wyłączyć roota, co nie sprawi, że magisk zniknie albo przestanie działać ;) 

• Like 1

Czy komuś udało się zainstalować na Mi5X ??

Ja nawet poprzedniej nie mogłem wywaliła mi cały system łącznie z koniecznością ponownego odblokowania bl

Czy jest nowsze TWRP tiffany od 3.1.1.0 jeśli tak to gdzie?

Tu nie ma:

https://twrp.me/Devices/Xiaomi/

Edited by firefighter

16 godzin temu, 8860 napisał:

- Czy wgranie nowej aktualizacji usuwa "Blokadę reklam do instalacji w TWRP" wykonaną przez kolegę @fredek w postaci podmienionego pliku .hosts?

- Czy nowy update ma rozwiązany problem procentowej baterii nie pokazywanej na pasku obok symbolu baterii o której było ostatnio?

- Usuwa

- Na mix2 nadal % jest wewnątrz baterii, co akurat mi bardzo odpowiada

Ta wersja przelała czarę goryczy.
Dodane jakieś nowe badziewie od Google, które nie wiem do czego potrzebne,obcinanie ikon bo przez jakieś nocze-srocze się nie mieszczą na pasku, co to ma być? Osobiście wolę LTE i liczbę procent obok ikony baterii a tutaj nie mam wyboru.
Do tego system android żre 68% baterii, od rana telefon prawie nieużywany a bateria leci na łeb.
Moja cierpliwość dla azjatyckich programistów się skończyła.
Dobrze,że wyszedł xiaomi.eu stable i jest jakaś alternatywa.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Póki co wydaje się że telefon działa trochu szybciej, pojawiła się ikona 4G zamiast LTE w telefonie bez notcha. Z małych zastrzeżeń to przydała by się unifikacja powiadomień na ekranie blokady tj. jak przychodzi wiadomość w Messengerze to wyświetla "treść ukryta", w Whatsapp "1 nowa wiadomość". W ustawieniach mam opcje ukrytej treści powiadomień na ekranie blokady. Były takie wydania w których to działało jednakowo.

Redmi 4x 

Edited by Janosik449

Znowu nie działają powiadomienia na ekranie blokady od Messanger 

Jezu serio to musi być takie skomplikowane i trzeba nadawać z osobna każdej aplikacji opcje powiadomień 

Teraz mryga jedynie dioda jak przychodzi wiadomość ani dźwięku ani pływającego okna na ekranie blokady ...

Mi5x

Po aktualce telefon co chwile sam się blokuje nie działa odcisk palca masakra.

Poprzednia aktualka uwaliła telefon do tego stopnia,że trzeba było na nowo odblokować BL

Edited by firefighter

Guest
This topic is now closed to further replies.