Skocz do zawartości

Digitizer redmi note4x nie reaguje na dotyk


Rattio1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam jeśli zły dział ale potrzebuje porady. Kupiłem mi Note 4x i padł digitizer. Będąc przekonany że to wersja global sprawdziłem że jednak nie jest. Czy rękojmia podlega na niezgodność towaru z umową skoro kupiłem na 24m gwarancji pl? 

Edytowane przez Rattio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było Redmi Note 4x w wersji Global. Global na Snapdragon 625 nazywał się Redmi Note 4.

 

Czy w sklepie gdzie kupowałeś telefon, sprzedawca napisał lub poinformował, że to jest wersja telefonu Global? Zazwyczaj piszą, że telefon posiada "Oficial Global ROM" i jest to zgodne z prawdą. W takim wypadku nie ma podstaw do reklamacji z tytułu rękojmi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie było kupione na allegro z informacją global version. Będę wdzięczny na jakiej zasadzie złożyć reklamację. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. 

A może ktoś z obecnych użytkowników telefonu miał przypadek braku reakcji digitizera tak sam z siebie i wie jak rozwiązać problem? 

 

Edytowane przez Rattio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może screen z aukcji w której kupiłeś telefon? Jeśli było tam napisane że telefon to global version to możesz próbować zwrócić telefon. Reklamujesz z tytułu rękojmi jako towar niezgodny z umową. Jednak powtarzam, coś takiego jak Redmi Note 4x w wersji Global nigdy nie istniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było Redmi Note 4x w wersji Global. Global na Snapdragon 625 nazywał się Redmi Note 4.

 

Czy w sklepie gdzie kupowałeś telefon, sprzedawca napisał lub poinformował, że to jest wersja telefonu Global? Zazwyczaj piszą, że telefon posiada "Oficial Global ROM" i jest to zgodne z prawdą. W takim wypadku nie ma podstaw do reklamacji z tytułu rękojmi.

 

 

Owszem, jest wersja Redmi Note 4x ze snapdragonem 625 w wersji global. Mam ten telefon kupiony w Proline.

I tutaj ciekawostka, kupiłem wtedy, również w Proline, Redmi Note 4 (bez iksa) z procesorem MTK.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pkonrad napisał:
[mention=15670]Roman_M[/mention]

Wersja Global na Snapdragon 625 nazywa się Redmi Note 4, bez x.

Jeśli Twój telefon to Redmi Note 4x to na 99% jest to wersja chińska bez obsługi pasma LTE B20.

Chyba jeszcze mało wiesz.

Mam ci zrobić screen pudełka i etykiety?.

Popatrz ma nawet B20. Co również mogę udowodnić. Poza tym, skoro ma snapa, to musi mieć B20.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pkonrad napisał:
https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei

Wpisz tutaj s/n lub imei i wrzuć screen na forum.

W wolnej chwili to zrobię. Rozumiesz, że nie noszę telefonu w pudełku. A i z samego TEGO telefonu, być może zauważyłeś, nie piszę.

Myślę, że odpowiedź jest jak najbardziej na temat. Chyba, że weźmiemy pod uwagę fakt, że temat był wałkowany dwa lata temu, a komuś nie chce się sprawdzić, to tak, dyskusja jest bezcelowa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pkonrad napisał:
Nr imei masz w menu telrofonu. Pudełko do niczego nie jest potrzebne default_smile.png

Ty tak bez żadnej żenady upubliczniasz swój imei?
Na wszelki wypadek zrób sobie backup
NVRAM. Mam nadzieje, że wiesz z czym to się je no i czym grozi utrata.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman_M

 

Widzisz gdzieś mój nr imei upubliczniony ?

 

 

Panowie dyskutują nie na temat wątku. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki jak rozwiązać mój problem. 

Dodam iż nie miałem pojęcia jak otrzymam wersję 16gb zamiast 32 mogą to już być zupełnie dwa inne modele. Sprzedawca zwrócił mi różnice 

 

 

Wygląda na to że sprzedawca Cię po prostu oszukał. W necie jest bardzo dużo informacji na temat składania reklamacji z tytułu rękojmi. Podejrzewam, że łatwo nie będzie odzyskać pieniądze. Tym bardziej, że tak jak napisałeś, sprzedawca został zablokowany przez Allegro. Następnym razem zastanów się 2x czy lepiej przycebulić kilkadziesiąt zł i kupować sprzęt od Janusza biznesu na Allegro, czy lepiej nabyć telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...