Skocz do zawartości

Po nocy urządzenie nie włącza się przez pilota


slawekzakro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za porady, metoda z trzymaniem przyciskow power i kółka niestety nie działa u mnie. 

Muszę poszperać na temat powrotu do 2176.

Pisałem do Xiaomi, opisałem problem jasno i wyraźnie, ale dostałem bzdurne odpowiedzi o parowaniu pilota, także dałem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu miałem ten sam problem ,w którymś z postów wyczytałem ,że należy wymienić baterie na akumulatory .

Wsadziłem akumulatory , MiBox uruchamia się z pilota za każdym razem !!!! 

Miałem już szukać serwisu a rozwiązanie okazało się banalnie proste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu miałem ten sam problem ,w którymś z postów wyczytałem ,że należy wymienić baterie na akumulatory .
Wsadziłem akumulatory , MiBox uruchamia się z pilota za każdym razem !!!! 
Miałem już szukać serwisu a rozwiązanie okazało się banalnie proste .
Czy komuś jeszcze pomogła ta rada? Wsadziłem chyba jedne z najlepszych akumulatorków sanyo eneloop i jest to samo :(

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od początku aku eneloopy, także niestety..

Dzięki za pomysły, myślę, że na tą chwilę zostaje albo powrót do 2167 albo czekanie na build, który pomoże na ten krytyczny błąd.

Nie wiem jak to jest możliwe, że robią jakąkolwiek aktualizację i nie fixują tego w 1 kolejności. Problem występuję już kawał czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę biorąc ta rada nie może pomóc Najwidoczniej koledze zadziało z innego powodu zbieg okoliczności. Przeciez sygnal z pilota będzie taki sam niezależnie czym go zasilimy...sygnal BT nie jest tak inteligentny że wie czy powstał z zasilanie 1.3v z baterii czy 1.2 z akumulatorka
 
Logika już dawno opuściła to urządzenie :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu i dziś wyszły kolejne bety, które w moim mibox na chwilę obecną zlikwidowały problem z włączaniem. teraz łapie od pierwszego naciśnięcia.

Myślę że jak spłynie do nich więcej info od beta testerów to udostępnią tą łatkę niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, darekgra napisał:

kilka dni temu i dziś wyszły kolejne bety, które w moim mibox na chwilę obecną zlikwidowały problem z włączaniem. teraz łapie od pierwszego naciśnięcia.

Myślę że jak spłynie do nich więcej info od beta testerów to udostępnią tą łatkę niebawem.

U mnie HBO GO, Netflix, Player TVN, Youtube działa super płynnie, natomiast CDA, Vod TVP, Play NOW  co kilka sekund się przycina wygląda na złą optymalizację. Czy zauważyłeś poprawę płynności na tej becie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.03.2019 o 22:08, darekgra napisał:

kilka dni temu i dziś wyszły kolejne bety, które w moim mibox na chwilę obecną zlikwidowały problem z włączaniem. teraz łapie od pierwszego naciśnięcia.

Myślę że jak spłynie do nich więcej info od beta testerów to udostępnią tą łatkę niebawem.

Mam tę betę i włączanie po dłuższym nieużywaniu to nadal loteria.

Dnia 6.03.2019 o 11:53, darq7 napisał:

CDA, Vod TVP, Play NOW  co kilka sekund się przycina wygląda na złą optymalizację. Czy zauważyłeś poprawę płynności na tej becie?

VOD TVP i Play Now działają z chwilowymi przycięciami, CDA idzie ok. Tyle, że u mnie przycięcia np. na Play Now to max 2x na godzinę oglądania

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety to samo.

Pomaga .... telefon.
Wchodzę w aplikację pilota (Pilot Mi) i nim włączam Mi boxa - działa bez zająknięcia, od razu, bez kombinowania.
Jak już włączę telefonem - to pilot od Mi boxa też działa normalnie.
Tak jakby tylko włączanie stanowiło problem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat używam Pilot Mi (mam Mi Max 2) dlatego nie próbowałem z innymi.

Ciekawi mnie jeszcze czy dało by radę zaprogramować uniwersalnego pilota aby działał z Mi box'em (taki Logitech Harmony czy Philips Prestigio).

Nie zmienia to faktu że ktoś gdzieś dał ciała (wszystkie te problemy zaczęły się po aktualizacji) i teraz nie mogą tego odkręcić, a zamiast tego olewają i wydają nowe urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mini21 napisał:

Ciekawi mnie jeszcze czy dało by radę zaprogramować uniwersalnego pilota aby działał z Mi box'em (taki Logitech Harmony czy Philips Prestigio).
 

Mi Box 4k działa bez problemu z pilotem Logitech Harmony. Nie ma problemów z wybudzaniem bo działa na podczerwień.

Mi Box S nie ma podczerwieni także Harmony odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że nie czytałem specyfikacji "S'ki" ale myślałem, że to będzie jakaś lepsza/poprawiona wersja, a z tego co czytam to jest raczej odwrotnie.

Miałem swego czasu pilot Philips Prestigio, ale w aplikacji przeznaczonej do tego pilota nie było takiego urządzenia jak Mi Box.
Mogłem go wprawdzie nauczyć ręcznie, ale dałem sobie spokój, ale teraz ten pomysł powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian po aktualizacji. Po 24h nadal nie można uruchomić pudełka :-x
Może spróbuj przywrócić do ustawień fabrycznych, może jakieś śmieci zostały po aktualizacji i dlatego u Ciebie nie działa.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2019 o 18:58, gtremik napisał:

Może spróbuj przywrócić do ustawień fabrycznych, może jakieś śmieci zostały po aktualizacji i dlatego u Ciebie nie działa.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Zawsze tak robię, nic nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...