Jump to content

MI4c parowanie przez BT

Recommended Posts

Witam mam nadzieje ze pisze w dobrym dziale na ten temat . Wiec moj problem polega na tym ze zakupile sluchawki BT i chcialem je sparowac z moim telefon . Telefon znajduje sluchawki ale nie chce ich sparowac poniewaz wyskakuje okienko na na dole z napisem " nie mozna sparowac urzadzenia xxxx-xxxx ze wzgledu na bledny kod PIN lub klucz" i pod tym napisem tylko OK i nic wiecej nie ma . Moze mial ktos taki juz problem i wie jak go rozwiazac ? Z gory dziekuje za pomoc .

PS dolaczam zrzut ekranu

viber image.jpg

Edited by spy

Nie wiem czy to pomoże ale miałem zbliżoną sytuację. Ciągle był problem z pinem gdzie nie było okienka. Okazało się że "okienko od PIN" ciągle się chowało pod spód. Pozamytkaj wszystkie aplikacje i karty i szukaj zaginionego okienka. I najlepiej kilka raz pod rząd. Mi w końcu się pokazało. Oczywiście nie musi to być ten przypadek.

Edited by Xymox4AD

Może nie jasno napisałem. Byłem poproszony o pomoc z parowaniem Xiaomi z zestawem BT w samochodzie. Byłem kolejną osobą która próbowała to zrobić. Tez nie widziałem żadnego okienka. Ale cyklicznie i powolutku powtarzałem do znudzenia. Nawet zrezygnowałem i odszedłem ale jeszcze raz dałem szansę i wtedy zobaczyłem okienko.

Ps. Samsung S6 Edge bez problemu łączył się z samochodem. Xiaomi bez problemu parowało się z innymi urządzeniami. Ale w tym przypadku były takie kwiatki.

Edited by Xymox4AD

no to dziwna sprawa pierwszy raz mi sie takiego cos zadarza z innymi telefonami nie ma takiego problemu , wczoraj wrzucilem nawet nowy rom przez miflash czyli tak na dobra sprawe zostal sflashowany jak od nowosci i nadal ten sam problem wystepuje juz nie mam glowy do tego jestem zalamany 

No nie potrafię czasami zrozumieć parowania po BT. Ostatni przykład: Słuchawki Bluedio TM parowałem bez problemu z rożnymi telefonami. Bez PIN itp. Trzy dni temu dodaje do Nexus 7 II z Lineage OS i każe mi wpisać PIN. jaki PIN?? Nigdy nie był potrzebny.
Żaden 0000 czy 1234 nie pasuje. No i robiłem odłącz, podłącz, odłącz...  itp. Aż w końcu bez PIN się połączył.

Może usuń jeszcze wszystkie urządzenia BT z telefonu (te sparowane z telefonem po BT). Słuchawkę wyłącz całkowicie i spróbuj od nowa. Pytanie czy w czasie próby połączenia z nową słuchawką, telefon nie ma już aktywnych innych połączeń po BT. Np. z telefonem brata, siostry, etc.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

no wlasnie tam jest wszystko wyczyszczone , ale napisze tez odrazu co zrobilem w ostatnich dniach , po prostu wyczyscilem telefon na maxa jak od nowosci , wrzucilem okolo 4 romow albo wiecej  i to roznych miui chinskie przez miflash , potem jakies customy przez recovery ala nitrogen , lineage a na samym koncu miui 8xx a na koncu 10 i na kazdym sofcie ten sam problem , wiec teraz tak na serio nie wiem w czym problem 

Edited by spy

A próbowałeś z inną słuchawką?
Ja mam sparowany ze słuchawką BT i najmniejszego problemu nie było. A romy aktualizowane co tydzień (do puki się dało)... Dziwne to trochę jest.
Napisz czy inne urządzenia działają po BT z tym telefonem? Np. Wysyłanie kontaktów do innego fona?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Raz mi sie udalo polaczyc z kumpla telefon lg q6 ale to z wielkimi trudnosciami w sensie ponawiania caly czas polaczenia i jako zaskoczylo i wyslalem plik do niego a on do mnie , probowalem z laptopem jest ten sam problem z tym kluczem pinem , sluchawkami sony ktore widac na obrazku wyzej z xiaomi redmi 4x mojej zony i tu znow ten sam problem , oraz z urzadzeniem bt do ktorego mozna podpiac sluchawki wtedy mamy taka imitacje sluchawek bt ;)czyli tak na dobra sprawe udalo sie tylko raz z tym lg q6 :/ 

• 5 months later...

Może głupie pytanie, ale z tego co wywnioskowałem czekasz na okienko z potwierdzeniem pinu. Pytanie brzmi: Sprawdzałeś rozwijaną belkę powiadomień, czy tam przypadkiem nie siedzi powiadomienie o parowaniu? Taka drobnostka, ale czasem i ja się na tym złapie :D Zero powiadomień, jakby nic się do telefonu nie łączyło, rozwijam belkę a tam prośba o potwierdzenie pinu.

Edited by SzczufFun