ZduneX25

MIUI 8.11.15

Recommended Posts

MIUI 10 8.11.15

• Poprawki tłumaczenia
  • Poprawka poziomów automatycznej jasności w MI8 (z Google Pixela 3)
  • Nagrywanie Slow motion w 960 kl/s dla MI8/MIX2S (testowe) (opcja nagrywa 10 sekund)
  • MIMAX 3: szansa na Android 9 za tydzień
  • Redmi 5 (rosy) z aktualizacją do Android 8 (wymagany wipe w twrp)
  • Wymagana aktualizacja TWRP dla Redmi 5 PLUS: twrp
  • Opóźnione: HMPro, HMNote6Pro
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-11-15-09-56-50-770x1335.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Redmi 5 (rosy). Aktualizacja z ostatniego miui polska przechodzi bez problemu. Posiadam najnowsze oficjalne twrp. Po odpaleniu systemu normalnie widzi każda pamieć i partycje. Wracając do twrp nie mozna zamontowac partycji data oraz partycja internalizacja wskazuje 0MB. Tylko montuje ją wtedy jak sie sformatuje DATA. ale po ponownym wejsciu w twrp dlaej nie mozna jej zamotowac i też nie widzi internal.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o 960kl/s w Mi8, faktycznie źle przetłumaczone a sam film to ewidentnie kopiowane klatki filmu i "upychane" między pozostałe :-)

Poza tym wygląda na to, że reszta bez zmian. 

Tłumaczenie będzie poprawione :)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Mapy Googla na Mi 5  w końcu się nie wieszają - kilka poprzednich wersji było niestety z zawiechą, teraz wygląda ok

Edited by nicram222
  • Thanks 2

1 godzinę temu, simcold napisał:

Wracając do twrp nie mozna zamontowac partycji data oraz partycja internalizacja wskazuje 0MB.

Redmi 5 plus i również w TWRP 3.2.3-0 nie widzi pamięci wewnętrznej telefonu a przecież wcześniej z niej system aktualizowałem i tam aktualizacja jest skopiowana. Kartę SD widzi i z niej mogę wybrać update zip. Ki diabeł?

Mam MIUI 8.11.8

Muszę wgrać twrp-3.2.1-0-vince-treble.img? Co to za treble TWRP?

• Like 1

Redmi 5 plus i również w TWRP 3.2.3-0 nie widzi pamięci wewnętrznej telefonu a przecież wcześniej z niej system aktualizowałem i tam aktualizacja jest skopiowana. Kartę SD widzi i z niej mogę wybrać update zip. Ki diabeł?
Mam MIUI 8.11.8
Muszę wgrać twrp-3.2.1-0-vince-treble.img? Co to za treble TWRP?
Z postu tak wynika. Ale co z redmi5?

Mi MIX 2s, chyba w końcu, jak dotąd, ustąpił problem z wywalaniem przeglądarki do pulpitu. Obym tylko nie zapeszył... :) 

• Like 1

IMG_20181116_180417.thumb.jpg.52b7faace825afc87b8028261cae7774.jpg

Systemowa "szukajka" chyba pominięta w kwestii Notcha i skalowania. Mi8.

(na fioletowo zaznaczony notch +/- )

Edited by QBAQ

5 godzin temu, michu1210 napisał:

Mi 5, nadal problem z kopią zapasową w chmurze.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

U mnie na Mi5 kopia zapasowa działa, soft jest xiaomi.eu natomiast problem mam z Mi6. Nic z tego nie rozumiem.

Mam wersję 8.1.11 i odnoszę wrażenie że kolejna wersja to coraz większe dno.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale mam wrażenie, że telefon chodzi bardzo płynnie na tym wydaniu. Nie grzeje się i nie zacina. Zobaczymy za kilka dni jak bateria. 

Mi Note 2 - w tej wersji % baterii już w środku, przy okazji zniknęły w końcu chińskie znaczki w przeglądarce, no i wydaje się być faktycznie trochę płynniej wszystko działać - na razie raczej  pozytywnie, zobaczmy co będzie za kilka dni i jak bateria :)

Na ostatnich wydaniach mam problem z Messengerem w postaci "Waiting for network" po jakimś czasie od uruchomienia aplikacji. Pomaga jedynie zabicie procesu i ponowne włączenie Messengera. Czasem też mam wrażenie, że niektóre apki pokazują powiadomienia po jakimś upływie czasu, tak jakby MIUI zmieniło coś z zarządzaniem baterią i system usypiał apki, ale no to jest już moje "zgadywanie" i bardziej możliwą opcją jest popsucie sobie systemu przez dirty flash nowych xiaomi.eu

Czy ktoś ma podobny problem? 

PS. clean all data w aplikacji Messenger nie pomaga. 

Na Mi8 bateria minimalnie szybciej schodzi, za to wydajnościowo w AnTuTu lepiej.

Poprzednie wydanie 283.150pkt, teraz 10k więcej pkt.

Screenshot_2018-11-17-12-08-48-222_com.antutu.ABenchMark.png

2 godziny temu, simcold napisał:

Tak po aktywacji api2

U mnie nadal nie hula... ostatnia wersja na której działa GCam dla Redmi 4X to 8.10.11

• Like 1

15 godzin temu, srgn1 napisał:

Na ostatnich wydaniach mam problem z Messengerem w postaci "Waiting for network" po jakimś czasie od uruchomienia aplikacji

Na Globalu jest to samo, czyli długo mieli aby pokazało kto jest online więc to jest wina apki, która co raz gorzej działa

• Thanks 1

Bardziej to by się przydało rozwiązanie problemu z twrp na redmi5

do usunięcia. 

Mój post wprowadzał w błąd

Edited by MST

Guest
This topic is now closed to further replies.