ZduneX25

MIUI 8.11.15

Recommended Posts

Czy w aktualnym ROM-ie można jakoś wyłączyć po całości "Oszczędzanie w aplikacjach"? Kiedyś to było możliwe...

• Like 1

Dnia 16.11.2018 o 15:12, nicram222 napisał:

Mapy Googla na Mi 5  w końcu się nie wieszają - kilka poprzednich wersji było niestety z zawiechą, teraz wygląda ok

Niestety - crash za crash'em.

Spróbuję reinstalować ...

Mi5X

Po aktualce 8.11.15 umarł pomocy

Czarny ekran pierwszy raz coś takiego nie wiem co robić?

Po podpięciu do kompa widzi tel ale pusto żadnego pliku

Edited by firefighter

23 minuty temu, firefighter napisał:

Mi5X

Po aktualce 8.11.15 umarł pomocy

Czarny ekran pierwszy raz coś takiego nie wiem co robić?

Po podpięciu do kompa widzi tel ale pusto żadnego pliku

a zwróciłeś uwagę, że zmieniła się chyba dla 5X baza z 7.0 na 8.1 ?? czasem w takim wypadku full wipe potrzebny jest... twrp Ci się odpala?

Czy jest możliwość jakieś zmiany, by telefon w sklepie widział więcej aplikacji? 

Edited by MST

Czy jest możliwość jakieś zmiany, by telefon w sklepie widział więcej aplikacji? 

Wlasnie nie wiem o co chodzi ale jak się zmieni w build.prop nazwe telefonu i model np na samsung galaxy s9 to widoczne są aplikacje i gry których normalnie nie widać. Czasem się zdarzy że pisze że aplikacja nie jest kompatybilna ale jak ściągniesz pirata to nagle działa:/

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

W przypadku Note 2, zmiana nazwy wpływa na zachowanie przycisku home. Jakby, gdzieś było zakodowane specjalne zachowanie tylko dla tego modelu. Maxa kupiłem, tylko pobrać po ludzku nie mogę :)

Edited by MST

Na redmi note 3 pro nie miałem połowy funkcji w telefonie w tym w aparacie po zmianie nazwy telefonu.. moze jest jakiś inny sposób żeby widzieć wszystkie apki w google play..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

W modułach Magisk jest Magisk Hide Props - trzeba skonfigurować po zainstalowaniu.

Stworzony w zasadzie do poprawy certyfikacji urządzenia, ale moze wystarczy dla sklepu.

@up &uup &uup

Ps.

MiuiEu dla urządzeń bez certyfikacji  ma domyślnie zmieniony "fingerprint" na polaris - mi mix 2s. Nie wiem czy we wszystkich modelach.

Dnia 18.11.2018 o 18:38, MD13 napisał:

Na mi5 jak na razie oki.

Niestety - nawigacja w Mapach Google wykrzacza mi się teraz w 100%. Na poprzednich ROM-ach raczej losowo.

Zainstalujcie starsza wersje Google Maps i będzie okej. Sprawdzilem i działa bez problemu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, latet napisał:

Niestety - nawigacja w Mapach Google wykrzacza mi się teraz w 100%. Na poprzednich ROM-ach raczej losowo.

uuu sprawdzę dziś u małżonki i dam znać jak u niej.

Mi8 Pomimo factory reset i kolejnej czystej instalacji bateria szybko zjeżdża, android system pożera baterię. I telefon cały czas jest w trybie wybudzenia. Mnie akurat GCAM działa normalnie, bez żadnych problemów.

Edited by H3PO4

Dnia 18.11.2018 o 20:36, RASTY777 napisał:

a zwróciłeś uwagę, że zmieniła się chyba dla 5X baza z 7.0 na 8.1 ?? czasem w takim wypadku full wipe potrzebny jest... twrp Ci się odpala?

Jutro odblokowanie bl czy przed instalacją zrobić full wipe czy lepiej zainstalować 8.11.1 która działała

20 godzin temu, daniel.wu napisał:

Zainstalujcie starsza wersje Google Maps i będzie okej.

U mnie pomogła dziś prostsza metoda - usunięcie danych aplikacji.

Mi8 Pomimo factory reset i kolejnej czystej instalacji bateria szybko zjeżdża, android system pożera baterię. I telefon cały czas jest w trybie wybudzenia. Mnie akurat GCAM działa normalnie, bez żadnych problemów.
Zgadza się. Bateria to porażka. Czekam na kolejną aktualizację.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, firefighter napisał:

Jutro odblokowanie bl czy przed instalacją zrobić full wipe czy lepiej zainstalować 8.11.1 która działała

ja bym poczekał do piątku, zrobił full wipe i jak będzie wersja 11.22 to spróbował czystej instalacji - jak nie pójdzie to powrót na 11.1 po wipe już powinno być bez problemu

6 godzin temu, Orjon napisał:

Mi 5, Redmi Note 3 - koniec aktualizacji w ten piatek.
http://www.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=18202529&extra=page%3D1&mobile=2

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Rozumiem że to żart? :D 

Niecałe 3 lata wsparcia dla tego telefonu. A szczególnie że to flagowiec. I to bardzo popularny. Śmiem stwierdzić że po prostu wydali za dużo telefonów w ciągu ostatnich 3 lat, i muszą się zacząć pozbyć starych balastów. 

Reasumując, nowego Andka brak, nowego MIUI brak, i brak aktualizacji zabezpieczeń dla Mi5 ver. dev?

Czy global dla tego modelu będzie dalej? Bo wtedy on pozostaje chyba jedyną sensowną opcją. A z tłumacza, z chińskiego, cięzko mi cokolwiek zrozumieć ;)

• Like 1

Tak, brak nowego Andka, brak nowych wersji MIUI i brak nowych zabezpieczeń.
Czy Global będzie? Raczej nie. Aczkolwiek pewności tutaj nie mam, musimy czekać na rozwój sytuacji.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

• Confused 1

7 godzin temu, Eragon napisał:

Reasumując, nowego Andka brak, nowego MIUI brak, i brak aktualizacji zabezpieczeń dla Mi5 ver. dev?

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby zakończyli wsparcie wydaniem naprawdę udanego, dopieszczonego (pod kątem braku błędów) ROM-u. Wreszcie byłby spokój :)

• Like 1

Hej. Jestem nowy, proszę uprzejmie o odpowiedzi do punktów bo chciałbym bardziej poznać miui:

1. Robię backup systemu (backup wszystkich ustawień, aplikacji i systemu) z poziomu TWRP, co tam mam zaznaczyć i czy wyłączyć wcześniej autoryzacje odciskiem palców jeśli chcę później przywrócić ten backup? Czy taki backup to to samo co backup z poziomu ustawienia systemu?
2. Czy klon systemu a backup ustawień to samo w xiaomi? Rozumiem że robiąc klona zaznaczam wszystkie możliwe opcje dostępne w TWRP. A backup ustawień, aplikacji, partycji data to tylko te które są domyślnie zaznaczone (chyba 3 pozycje) podczas backupu?
3. Kupiłem xiaomi redmi note 5 z wersją Miui 10 | v10.0.2.0.OWICNFH stabilna. Czy jego następca to soft: MIU 10 8.11.15 aktualnie?

4. Mam redmi note 5 global a w dziale download jest tylko wersja Redmi Note 5 PRO - czy to samo?
5. Czy robiąc upgrade systemu - ustawienia systemu, aplikacji zostają w tych samych miejscach? Downgrade równa się z fullwipe czy można skorzystać z backupu?
6. Czy jest sens robić roota na xiaomi bo pierwszy raz mam smartfon niezrootowany, wszystkie do tej pory miały roota na dzień dobry i robiłem co chciałem, a tutaj drzwi otwarte na oścież i nie widzę do czego ten root mi potrzebny

7. Gdzie jest dostępny change log zmian po kolei od wersji 10.0.0 do 10.8.X? (link?) . W miui mam wyłączone aktualizacje i odcięty aktualizator od neta w uprawnieniach i nie sprawdzę.
8. Czy ktoraś nowsza wersja softu pozwala na zmianę tapety dialera telefonicznego na Redmi Note 5?
9. Czy zaszyfrowanie systemu spowolni jego pracę? Czy powoduje to kolizję z backup/recovery TWRP?

Dnia 17.11.2018 o 16:08, Trello napisał:

U mnie nadal nie hula... ostatnia wersja na której działa GCam dla Redmi 4X to 8.10.11

Czyli tradycyjnie kosz, dzięki za info :)

16 godzin temu, latet napisał:

U mnie pomogła dziś prostsza metoda - usunięcie danych aplikacji.

A jednak nie... Problem wrócił po 1 dniu. (chodzi o Google Maps).

@punisher

1. To nie to samo.
  2. j.w.
  3. Nie. To zupełnie inne "linie".
  4. PRO w sensie, że to nie jest "A".
  5. Przy aktualizacji wszystkie zostaje na swoim miejscu. Przy downgrade zalecany jest full wipe. No i trzeba być bardzo ostrożnym z przywracaniem rzeczy z backupu. Nie zapominaj też o blokadzie roll-back.
  6. Nie wiem, jakie drzwi na ościerz w MIUI masz na myśli? Jeśli nie potrzebujesz roota, nie masz konkretnej potrzeby, by go mieć, to go nie rób, to chyba oczywiste :)
  7. nie wiem
  8. nie wiem co to jest tapeta dialera. Ja tam widzę tylko białe tło.
  9. Nie spowolni i nie wpłynie na baterię. To wiem, bo sprawdzałem. Zresztą chyba telefony z oficjalnego kanału z globalem mają defauktowo zaszyfrowaną partycję data, tyle, że bez hasła użytkownika. Jakieś standardowe hasło czy coś tam jest. I zaszyfrowanie z poziomu systemu polega na zmianie hasła. Co do kolizji z TWRP to nie wiem, ale podejrzewam, że może być problem.
Edited by latet

Pomyliłem się, nie mam wersji global, global był napisany na pudełku mam miui polska, telefon kupiłem używany z wgranym miui polska 

Edited by punisher

Guest
This topic is now closed to further replies.