Skocz do zawartości

Android 5.0 Lollipop by Ivan - już na Mi2 !


kulig007

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo się "lizak 5.0" ukazał oficjalnie, a już mamy go na słuchawce Mi2 :wink:
Wprawdzie, to dopiero zalążek...ale sam fakt, że udało się go tak szybko odpalić - robi nadzieje na przyszłość.
Myślałem, że Ivan wpadł w "tryb uśpienia" , bo coś ucichły jego prace, na pewnym etapie AOSP 4.4, czy MIUI 4.4. A tutaj jednak taka miła niespodzianka :wink: Teraz tylko czekać i obserwować postępy.
 ode mnie GRATULACJE !

http://xiaomi.eu/community/threads/android-5-0-lollipop-source-code-released.26024/#post-230130
 

6529f26ajw1em1b5lodayj215o1jk16v.jpg

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz....dla mnie, od strony głęboko programowej , temat - czy łatwo robi się AOSP - to już inna bajka.
Ale, jako użytkownik androida, bardzo lubiący zabawę w custom ROM - ciesze się, że już mogę widzieć screeny z wrzuconym 5.0 na ten telefon. Także każda taka nowinka, jakby nie było przynosi radochę i daje poczucie, że niektórzy DEV ciągle ciągną do przodu. 

A czy brzydki, to już kwestia gustu... Dla mnie ważna jest dobra optymalizacja pracy baterii i stabilne działanie ;-) Nie muszę mieć innych fajerwerków

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładność systemu to subiektywne odczucie. Nie ma sensu z tym dyskutować. Ja mam takie zdanie i tyle. 

Mi nie chodzi całkowicie o sam wygląd, że jest szaro i ponuro tylko o to, ze nie można tego zmienić.

Owszem powiecie masz CM11 i motywy, czy tam wsm. Ale nie o to chodzi. W MIUI fabrycznie jest możliwość zmiany wyglądu systemu, a aosp jaki się dostaje takiego się ma. Jak mi się nie podobają kolory ustawień bo białe to znajdę motyw co zrobi czarny kolor. W tym aosp nie. A w MIUI 6 to w ogóle jest super. Nawet motywów nie mam bo fabryczny stan systemu jest piękny i kolorowy. 

 

Zalety 5.0 to mnie nie ruszają. Za każdym razem jak wychodzi nowy android to mam być szybszy, lepiej zoptymalizowany i z lepszą baterią. To samo mówili przy Kitkacie. Jakoś cudów nie ma i telefony trzymają wciąż 1,5-2 dni a czasem krócej. A w MIUI przynajmniej co miesiąc zbiera się tyle nowości i aktualizacji co przez rok w aosp.

 

Dlatego mój Nexus 7 13 leży wyłączony ;P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładność systemu to subiektywne odczucie. Nie ma sensu z tym dyskutować. Ja mam takie zdanie i tyle. 

Mi nie chodzi całkowicie o sam wygląd, że jest szaro i ponuro tylko o to, ze nie można tego zmienić.

Owszem powiecie masz CM11 i motywy, czy tam wsm. Ale nie o to chodzi. W MIUI fabrycznie jest możliwość zmiany wyglądu systemu, a aosp jaki się dostaje takiego się ma. Jak mi się nie podobają kolory ustawień bo białe to znajdę motyw co zrobi czarny kolor. W tym aosp nie. A w MIUI 6 to w ogóle jest super. Nawet motywów nie mam bo fabryczny stan systemu jest piękny i kolorowy. 

 

Zalety 5.0 to mnie nie ruszają. Za każdym razem jak wychodzi nowy android to mam być szybszy, lepiej zoptymalizowany i z lepszą baterią. To samo mówili przy Kitkacie. Jakoś cudów nie ma i telefony trzymają wciąż 1,5-2 dni a czasem krócej. A w MIUI przynajmniej co miesiąc zbiera się tyle nowości i aktualizacji co przez rok w aosp.

 

Dlatego mój Nexus 7 13 leży wyłączony ;P 

 

Pełna zgoda. Jedyna faktycznie dużą zaletą lizaka może być (ale nie musi) pełne przejście na ART. Sam AOSP jest wreszcie akceptowalny, ale ładny to jeszcze długo ne będzie. Fajne tapety tam są.

 

Nexusa sprzedaj  mi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid - z kilkoma Twoimi postulatami sie nie zgodze

W MIUI fabrycznie jest możliwość zmiany wyglądu systemu, a aosp jaki się dostaje takiego się ma. Jak mi się nie podobają kolory ustawień bo białe to znajdę motyw co zrobi czarny kolor. W tym aosp nie. A w MIUI 6 to w ogóle jest super. Nawet motywów nie mam bo fabryczny stan systemu jest piękny i kolorowy. 

 

Zalety 5.0 to mnie nie ruszają. Za każdym razem jak wychodzi nowy android to mam być szybszy, lepiej zoptymalizowany i z lepszą baterią. To samo mówili przy Kitkacie. Jakoś cudów nie ma i telefony trzymają wciąż 1,5-2 dni a czasem krócej. A w MIUI przynajmniej co miesiąc zbiera się tyle nowości i aktualizacji co przez rok w aosp.

 

Dlatego mój Nexus 7 13 leży wyłączony ;P

W tym wszystkim jest jeden ból. Wiecznie są z czymś problemy, wiecznie cos nie działa albo coś się sypie. W problemach technicznych aż roi się od problemów, które spowodowane są błędami w oprogramowaniu.

Wolę czystego Androida z milionów powodów. Po pierwsze jest lekki, a te wszystkie cudowne dodatki w MIUI zbierają około gigabajt RAMu na starcie plus procesor. Nie da się zmieniać wyglądu? Wystarczy zainstalować dobry launcher i jedyne czego nie zmienimy to belka itp. MIUI ma dwie strony medalu. Byłem użytkownikiem starego jak internet M1S. Teraz on leży i się kurzy. Oczywiście instalowalem MIUI na innych topowych urządzeniach. Moim zdaniem to zbyt przekombinowany system. Zamiast zajmować się pierdołami, programiści powinni zainwestować w optymalizację tego, co robią. Kazdy mój znajomy który miał styczność z smartphone od Xiaomi po pewnym czasie wybierał serię Nexus tak jak ja, bo podstawa działania każdego systemu jest jego stabilność i bezproblemowość. A z Xiaomi bywało różnie. Tu problemy z nagrywaniem wideo, potem z zasięgiem, dotykiem czy sensorami. A wszystko było efektem problemów z oprogramowaniem.

Przekonam się do MIUI znów, gdy będzie stabilny i lekki. Inaczej będzie dalej Chińską kupą, która próbuje w jakimś małym stopniu udawać trochę iOS z wyglądu. I to jest również moje osobiste zadanie,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak MIUI (przynajmniej v6) zabiera aż tak bardzo RAMu i ciąży na CPU... Tu bym się spierał. Latałem sporo, po bardzo różnych wersjach CM... I nawet goły AOSP, jak uruchomisz podobną ilość aplikacji pokazuje +/- takie samo zużycie. MIUI v6 ma kilka ciekawych rozwiązań, które mi się podobają. Czuć, że v6 jest lżejsze od swojego poprzednika v5. Dlatego póki mi wszystko działa w wydaniu sMIUI(baza to oficjalny multi v6, z małymi poprawkami wydajności) - to schodze z CM-którego i tak chwale, na rzecz właśnie tego, chińskiego systemu.

Tap Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę czystego Androida z milionów powodów. Po pierwsze jest lekki, a te wszystkie cudowne dodatki w MIUI zbierają około gigabajt RAMu na starcie plus procesor. Nie da się zmieniać wyglądu? Wystarczy zainstalować dobry launcher i jedyne czego nie zmienimy to belka itp. MIUI ma dwie strony medalu. Byłem użytkownikiem starego jak internet M1S. Teraz on leży i się kurzy. Oczywiście instalowalem MIUI na innych topowych urządzeniach. Moim zdaniem to zbyt przekombinowany system. Zamiast zajmować się pierdołami, programiści powinni zainwestować w optymalizację tego, co robią.

Kazdy mój znajomy który miał styczność z smartphone od Xiaomi po pewnym czasie wybierał serię Nexus tak jak ja, bo podstawa działania każdego systemu jest jego stabilność i bezproblemowość. A z Xiaomi bywało różnie. Tu problemy z nagrywaniem wideo, potem z zasięgiem, dotykiem czy sensorami. A wszystko było efektem problemów z oprogramowaniem.

Przekonam się do MIUI znów, gdy będzie stabilny i lekki. Inaczej będzie dalej Chińską kupą, która próbuje w jakimś małym stopniu udawać trochę iOS z wyglądu. I to jest również moje osobiste zadanie,

No ale i tu ja się nie zgadzam. Gdyby było tak jak piszesz to bym wciąż miał Nexusa S a ludzie by siedzieli na Nexusie 4. 

Płynny? Stabilny? Czysty?  Lizak? Tak. No to po co nam więcej?

 

Piszesz ram... No i co z tego? Ja mam tego ramu 3GB w MI4 więc na co mi system bez niczego dający 2GB wolnego?

I co ja tam w tym ramie będę trzymał?

Masz chociaż jeden przykład na aplikację którą bym potrzebował i by ona potrzebowała 2GB w pamięci?

 

Przecież sam wiesz, że instalując aosp pierwsze co to odpalasz market i pobierasz... np. Solida bo nie ma żadnego File Managera, jakiś program do monitoringu danych 3G... bo nie ma, jakiś program do Godzin ciszy.. bo nie ma.. A przepraszam dopiero w 5.0 pojawiły się godziny ciszy... fakt. Antywirus... bo nie ma. Program do profili zasilania... bo nie ma. Mam wymieniać dalej?

 

Z MIUI jest jak z Linuxem: instaluję i mam wszystko na starcie. Mam office, mam przeglądarki, mam edytory tekstu (prawdziwe!), mogę odtwarzać filmy jakie chcę bo kodeki już są etc.

 

I wracając do ciężkości. No sorry ale MI1S np. nie powinien dostać MIUI v5. Dostał tylko dlatego, że ludzie prosili. Więc tam chodził jak chodził. Redmi1? Super ale v5 powstawał na MI2 z 2GB ramu. Trudno. Jak ktoś ma 1GB ramu w Redmi i mu laguje to co ja na to poradzę. 

 

Zaletą MIUI (a tym bardziej MIUI 6) jest to, że dostajesz na starcie w pełni działający system, ładny i szybki.

Trudno - trzeba mieć MI3 albo MI4.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piszesz ram... No i co z tego? Ja mam tego ramu 3GB w MI4 więc na co mi system bez niczego dający 2GB wolnego?

I co ja tam w tym ramie będę trzymał?

Masz chociaż jeden przykład na aplikację którą bym potrzebował i by ona potrzebowała 2GB w pamięci?

 

Przecież sam wiesz, że instalując aosp pierwsze co to odpalasz market i pobierasz... np. Solida bo nie ma żadnego File Managera, jakiś program do monitoringu danych 3G... bo nie ma, jakiś program do Godzin ciszy.. bo nie ma.. A przepraszam dopiero w 5.0 pojawiły się godziny ciszy... fakt. Antywirus... bo nie ma. Program do profili zasilania... bo nie ma. Mam wymieniać dalej?

 

Z MIUI jest jak z Linuxem: instaluję i mam wszystko na starcie. Mam office, mam przeglądarki, mam edytory tekstu (prawdziwe!), mogę odtwarzać filmy jakie chcę bo kodeki już są etc.

 

I wracając do ciężkości. No sorry ale MI1S np. nie powinien dostać MIUI v5. Dostał tylko dlatego, że ludzie prosili. Więc tam chodził jak chodził. Redmi1? Super ale v5 powstawał na MI2 z 2GB ramu. Trudno. Jak ktoś ma 1GB ramu w Redmi i mu laguje to co ja na to poradzę. 

 

Zaletą MIUI (a tym bardziej MIUI 6) jest to, że dostajesz na starcie w pełni działający system, ładny i szybki.

Trudno - trzeba mieć MI3 albo MI4.  

 

Ja nie mówię o płynności działania MIUI na starym jak internet Xiaomi M1S. Miałem okazję bawić się MIUI na MI3/2/Redmini oraz na innych urządzeniach oficjalnie wspieranych przez MIUI. 

 

MIUI to kombajn, który ma tak ogromną ilość wbudowanych funkcji, że niestety zawsze się coś lubi sypać ;). Dlatego moi znajomi wolą mieć czysty system, który można modyfikować tak, jak każdy chce. Nikt nie ma narzuconego z góry takiego antywirusa, takiego edytora tekstów czy takiego a nie innego odtwarzacza muzyki. MIUI jest moim zdaniem dla leniwych, którzy wolą mieć wszystko podane na tacy. MIUI potrafi żreć jak wygłodniały pelikan 1,2 - 1,3 GB pamięci (jeszcze w zależności jaki theme jest użyty). Dziwne, bo mój Nexus 5 po zainstalowaniu podobnej ilości badziestwa zżera około 800 MB RAM'u, Przypadek? 

 

Powiadasz ciekawe rzeczy o pamięci RAM. Owszem, fajnie, że masz 3GB RAM'u. Ale zauważ fakt, że RAM to nie odosobniona jednostka, która nie jest zależna od CPU. Im bardziej zawalony RAM, tym CPU w Androidzie ma więcej do roboty (o, tu mam proces od aktualizacji Antywirusa etc). MIUI jest ciężkie, ma wiele błędów, które poprawiane łatają jedno, a psują inne rzeczy. Mówię tutaj o wersjach weekly build, bo te oficjalne wydają się nawet całkiem ok. Mam oczy i widzę w problemach technicznych ile problemów sprawiają weekly buildy oraz w mniejszej skali wersje stable.

 

 

Choć porównując MI3 znajomego mieszkającego 200 metrów ode mnie z moim Nexusem oboje stwierdzamy jedno - Nexus zjada szybkością, płynnością oraz stabilnością. Mimo, że używa on oficjalnego stable rom od Chińczyków to i tak narzeka, że czasami coś lubi się sypnąć, a tu czasami coś nie chce działać. Zrobi reset urządzenia i wszystko wraca do normy.... Ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Chłopak ma takie uczulenie, że jak chce nagrać jakiś film, to najpierw robi reset telefonu tylko po to, aby dźwięk równo nagrał się z filmem (usterka typowo systemowa, już sprawdzaliśmy).

 

MIUI nie jest złe, z wersji na wersje będzie coraz lepsze. Mimo wszystko trzymam kciuki, bo sam używałem wersji V4 na M1S i działała sympatycznie (czasami sypała mi kamerę, ale to czasami...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://xiaomi.eu/community/threads/roms-4-11-11-android-5-0-lollipop-for-xiaomi-mi-2-2s-by-ivan-download.26082/page-5#post-230716

 

4.4 KITKAT  f2fs Khaon's Kernel

2j2j0pc.jpg
 

5.0 LOLIPOP AOSP Ivan

2ujjmno.png

ZAJ...STY przyrost, pokazał w tym teście @paulrlz...Oczywiście pewnie to zasługa ART w 5.0 , ale różnice widać. Tym bardziej, że porównanie Lolipop'a było do ROMu, z kernelem obsługującym system plików f2fs, który jest ze 2,3x szybszy od używanego we większości - ext4.

A tutaj krótki filmik z 5.0 na pokładzie Mi2.
https://www.youtube.com/watch?v=KMT4d9gBcmA

Mnie się bardzo podoba. Jest zdecydowanie na plus, w stosunku do KK. Jak dopracują kwestię root'a w 5.0, przesiadam się od razu ze sMIUI.
 

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Korzystam obecnie z wersji 5.1, też od Ivana (jakby ktoś był zainteresowany to najnowsza kompilacja - http://www.miui.com/thread-2477415-1-1.html) iniestety muszę przyznać, że mam problemy z działaniem niektórych aplikacji: mianowicie systemowe aplikacje do MMS/SMS i dialer są praktycznie nieużywalne, bo po każdorazowym uruchomieniu FC. To samo tyczy się Mortplayera i aplikacji Google do wyszukiwania, ale to mniejszy problem. Spotkał się ktoś z tym problemem? Jak tak, to czy udało ci się go naprawić? 

 

Zależy mi na tym,bo czysty, w pełni konfigurowalny Android, bez narzuconych z góry właściwych programów to jest chyba to, czego bym sobie najbardziej życzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jako tako działa te 5.1 .Tak samo było z 4.4 trzeba czasu na poprawę błędów.

Ja polecam MIUI na 4.4 jest spoko, ja musiałem na nie przejść przez nowe api :)

 

Na tej kompilacji nie próbowałem- Przeważnie pomaga wipe cache, wyczyszczenie cache i danych w aplikacji  lub factory reset spod CM.

 

Nie masz za mało pamięci wew. na dualboot na tym romie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g-ryznar, te FC masz na pewno przez DualBoot - jeśli używasz. Ja mam też zainstalowane spowrotem 5.1, najświeższe wydanie. Nie mam ani jednego FC. Zero. Dla zachowania więcej miejsca, zainstalowane mam pico gapps.... Ale nie używam TDB.
Nawet niektóre aplikacje, które wywołały FC na wersji 5.4.1, na tej najnowszej 5.4.11 chodzą bez problemu. Znajdę chwilę, to głębiej sprawdzę, co tam działa, lub nie działa.
Niestety najbardziej wkurzają chińskie krzaki przy kodach MMI operatora, ale to podobno jest nawet na MIUI 5.0

--edit--

Działa mi też na tej wersji budzik, bo na poprzedniej nie wybudzał telefonu - w ciemności i milczeniu budził ;-P

Prawidłowo też działa zapamiętywanie przez system/dialer, nieodebranych połączeń - choć tutaj już znalazłem co jest powodem (pieprzony komunikat -przekierowanie połączeń). Gdy wczytam te ustawienia, połączenia nie są zapamiętywane. Gdy zostawię ten komunikat, to wszystko jest OK. MIUI radziło sobie z tym niezależnie, czy wczytałem, czy nie wczytałem. Tutaj jest z tym problem.

Jest bardzo, bardzo dobra jakość połączeń. Na MIUI nie miałem problemów z jakością rozmów, ale na 5.1 mam bardzo bardzo czysto, bardzo, bardzo głośno :smile:
Aaaa i co ważne. Nie zauważyłem(póki co) też żadnych reebootów telefonu, a często ludzie się na to skarżą. 

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Prawidłowo też działa zapamiętywanie przez system/dialer, nieodebranych połączeń - choć tutaj już znalazłem co jest powodem (pieprzony komunikat -przekierowanie połączeń). Gdy wczytam te ustawienia, połączenia nie są zapamiętywane. Gdy zostawię ten komunikat, to wszystko jest OK. MIUI radziło sobie z tym niezależnie, czy wczytałem, czy nie wczytałem. Tutaj jest z tym problem.

(...)

 

U mnie wgranie MIUIPolska opartego na Androidzie 5 rozwiązało problem z tym komunikatem o przekierowywaniu połączeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już v6 na 5.0 instalowałem nie jeden raz, tak samo jak AOSP. Wszystko po full wipe. Ten komunikat pojawia mi się od któregoś wydania v6 na KitKat i tak się ciągnie do dziś. Gdzieś czytałem, że może mieć to związek z pocztą głosową. Dzisiaj wyłączyłem tą usługę w Play. Zobaczymy jutro, jak już będzie wyłączone - czy coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up. Ciężko mi stwierdzić co robisz nie tak. Ja nigdy nie używałem TRWP....

Od początku zabawy z custom ROM, mam wgrane CWM 6.0.5.0. Tutaj mam widoczne, czy dual boot jest włączony, czy nie. Ale nigdy, doslownie nigdy nie korzystałem z duala.

A co do małych problemów z przekazywaniem połączeń itp.... Wszystko już mam OK :-) Wyłączona poczta głosowa całkowicie, ustawienia przekazywania połączeń też mam wczytane... Telefon zachowuje poprawnie nieodebrane połączenia.

Także na tą chwilę, nie spotkałem ani jednego buga w najnowszym AOSP 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gappsy jakie masz wgrane? Ja polecam pico...

Bo już kilka razy mi się przewinęło, że jak ktoś ma zainstalowane 'pico gapps' to nie ma z reguły problemów.

Postaram się wytrzymać dłużej niż tydzień, bez MIUI - na tym AOSP :-D wtedy potwierdzę lub nie, czy aplikacje się wysypują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pico (uni). Tydzień, to wg mnie czas wystarczający, u mnie sypanko zaczyna się po ~ 2 dniach. Ten sam problem po porównywalnym czasie miałem na poprzedniej wersji.

 

Podziwiam twoje poświęcenie @kulig007, ale cóż się nie robi dla dobra sprawy :D,a tak na serio, to pomimo tego, że czysty Android jest mocno ograniczony funkcjonalnie, to to jest dla mnie zaletą. MIUI podsuwa za dużo swoich rozwiązań. Ok, może w niektórych przypadkach jest to mocno na +, ale ja lubię dostosować system pod siebie, a Lollipop mi mocno przypadł do gustu.

 

A propos: poleciłby ktoś jakieś rozwiązanie odnośnie konfiguracji przełączników ustawień na pasku powiadomień (kolejność, ilość, linkowanie do odpow. opcji w ustawieniach, coś a la MIUI :D)? Słyszałem, że Gravitybox daje spore możliwości, ale xposed na 5.1 jest z tego co słyszałem we wczesnej fazie rozwojowej.

 

A propos numer 2: Zamierzasz @kulig007 właśnie przetestować xposed? Bo ja wiążę nadzieję pozostania na duużo dłużej z AOSP, o ile będzie stabilnie...

Edytowane przez g-ryznar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bardzo przyzwyczaiłem się do MIUI i nie przeszkadza mi jego ''zapełnienie''. Jest bardzo funkcjonalny, a że jestem leniwy - to od startu nie muszę wszystkiego dogrywać. Dlatego zawsze będę wracać do MIUI.

A z tym 5.1 od Ivana, to taka chęć spróbowania czegoś 'nowego', świeżego. Wprawdzie niczym 5.1 nie zaskakuje, ale póki co nie spieszy mi się do MIUI, bardzo słabo jest z baterią, jeśli chodzi o wydania v6 na Lolipop. Poczekam, aż coś w tej kwestii zrobią głowy w Xiaomi i pewnie wrócę.

Z Xposed na razie nic nie kombinuje, bo jest bardzo nie stabilny- bootloop prawie pewny. Mało też modułów i programów współpracuje poprawnie z 5.1 (póki co). Jak kiedyś będzie wszystko działać, a dalej będziesz na 5.1 to tak, polecam Gravitybox - moduł od którego trzeba zacząć :-) Na razie nic nie poradzisz, choćby i z paskiem powiadomień.

Ewentualnie poczekaj, aż M1cha zrobi porządnie CM. Będzie trochę więcej możliwości konfiguracji, bo AOSP to typowy golas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie korzystam z Vipera.

PS. Powiela mi się bug z niedziałającym budzikiem. Tak samo z zachowywaniem nieodebranych połączeń. Także ewidentnie coś nie jest halo. A problem z budzikiem też ktoś opisał na xiaomi.eu.

ROM działa stabilnie, żadna aplikacja się nie wysypuje, poza tymi dwoma bugami.

Ale w kolejnym piątkowym wydaniu sMIUI, są poprawione błędy z danymi mobilnymi w roamingu, poprawione połączenia BT, Wifi display, itp... Także pewnie maks do piątku bawię się z AOSP Ivana :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzik to już mniejszy problem. Bo znaleźć można jakąś alternatywę w Google Play... Ale te połączenia, które są, a ich nie widzę - trochę słabo.

sMIUI to wersja oficjalnego MIUI multilanga, z dodanymi fixami, jakimiś poprawkami i innymi pierdołami, dostosowana pod custom recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja datowana na dzisiaj. Changelog coś mówi o nowym kernelu , jakieś poprawki lagów ekranu, szybszy start telefonu, także warto spróbować.

Szkoda, że już na MIUI zszedłem :-D (szybciej niż zapowiadałem).

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze pewnego, bo za mało testów było. Ale jak się nie zainstaluje, to się nie sprawdzi :-P, a opinii też jeszcze za wcześnie szukać.

Mam nadzieje, że te kolejne update nie pójdą śladem AOSP 5.0.x., bo tam z każdym kolejnym wydaniem, nie było wcale lepiej... Koniec końców się okazało, że pierwsze wydanie było najlepsze.

Wysłane z mojego MI 2S

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, paradoks. :D Z AOSP na 5.0.x nie miałem (na szczęście, z tego co piszesz) styczności.

 

Edit: No, co do pozbycia się czarnego ekranu ładowania przy starcie, to muszę przyznać, że to faktycznie działa. 

Edit2: Dodane zostało brakujące tłumaczenie powiadomienia na starcie, jednak wciąż kilku tłumaczeń brakuje.

Edytowane przez g-ryznar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: śmiga prawie, że jak w zegarku. Od dnia kiedy wyszła ta najnowsza wersja i ją zainstalowałem, miałem ~ 1 crash gapps, bardzo możliwe, że z powodu starszej wersji. Napotykałem też problemy z budzikiem, który nie chciał dzwonić przy zgaszonym ekranie (możliwe, że z moich błędnych ustawień), a po jego wybudzeniu dzwonił, ale poza tym - to najstabilniejsza wersja jaką testowałem. Jak nie wyjdzie nowsza, to pozostanę z nią na dłużej.

 

@Kulig007: widzę, że wątek o Androidzie 5.1 na MI2S na xiaomi.eu nie jest ci obcy. Ja też z chęcią bym się na nim udzielał, ale niestety rejestracja jest wyłączona, a konto z xiaomi.com nie jest respektowane. 

Polecam sprawdzić tą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...