dzidexx

Wipe a Format Data - różnice. Dodatek dla czytajacych zbyt szybko.

Recommended Posts

W każdym z tutoriali jest napisane "w twrp zrób format data", niestety spora część użytkowników robi "wipe data".

Format data jest niezbędny aby usunąć szyfrowanie tej partycji. Jest ono domyślnie włączone w romach Global i China. MiuiEu nie szyfruje, można tę opcję włączyć w ustawieniach(dod.ust., prywatność, szyfrowanie i dane logowania).

Encrypted - zaszyfrowana.

Unencrypted - bez szyfrowania.

Format data/factory reset:

Twrp - wipe - factory reset/format data - potwierdza się wpisując "yes" - czyści całą pamięć wewn.(bez systemu) i formatuje ją.

Spoiler

twrp-format-data-min.thumb.jpg.fa11c4a7c6516656039f3119e43ee915.jpg

Wipe data:

Twrp - wipe - advanced wipe - zaznacz "data" - kasuje zawartość folderu /data w pam.wewn.

Spoiler

Wipe_data.thumb.jpg.528b9bf033fc6788db3147c5f932486d.jpg

Twrp z językiem polskim może mieć te sekcje częściowo przetłumaczone.

Pliki potrzebne do wgrania(Rom.zip, Magisk.zip itp.) powinny być wcześniej na karcie pamięci. Można też użyć pendrive'a lub skopiować je w TWRP z komputera, ewent. można sprawdzić w sekcji mount/zamontuj czy usb-otg i/lub mtp są zaznaczone.

Skopiowane z PC'ta sugeruję skasować zaraz po instalacji będąc w TWRP - później może być problem z ich odnalezieniem.

Edited by dzidexx
  • Like 1

Piszesz "wipe data" a na zdjęciu wygląda jakbyś robił format.

Zdecyduj się i napisz konkretnie co wybierasz w twrp.

Ps.

Nie zrobisz "wipe data" jeśli partycja jest szyfrowana(encrypted) - trzeba najpierw wybrać "factory reset/format data".

Edited by dzidexx

Temat ogarnąłem dzięki PW od bardziej doświadczonego użytkownika forum.

Ostatnie i TWRP to V12 i takie miałem, wgrałem przedostatnie V11 i zainstalowałem soft MIUI Polska z pendrive'a. Telefon działa. 

Nie chciał mi poprzednio odszyfrować partycji, po zmianie twrp poszło. Nie wiem gdzie dokładnie popełniłem błąd, może to starsze twrp jakoś lepiej pasuje do mojego telefonu.

adb start serwer
adb devices (wykrywa telefon lub nie jeżeli nie zaakceptowales wcześniej kluczy na telefonie) jeżeli wykrywa ale jest ...42854 - no permission
To znowu adb kill-server a potem adb start serwer (akceptujesz na telefonie że chcesz się połączyć z telefonem )
adb devices 4284....
adb reboot-bootloader ( fastboot)
Na Linuxie sudo su ( na windzie chyba od razu można wydac)
fastboot devices
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img(otwiera się twrp ,suwak w prawo i format data i odrazu reboot recovery i instalacja

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka