Maniuset

Xiaomi mi a2 lite double tap to wake

Recommended Posts

Witam. Chciałbym wyłączyć funkcję tap to wake. Polega ona na wybudzeniu zablokowanego telefonu. Przeszkadza mi bo w kieszeni potrafi mi się wzbudzić i odpala różne rzeczy w tym połączenia alarmowe. Wiem że kolega który kupił w xcomie a2 lite ma to wyłączone ale ja za Chiny nie mogę tego znaleźć, a i on nie wie gdzie to jest. Proszę o pomoc.

Edited by Maniuset

Straszną lipę lipę odwaliło xiaomi. Są dwie wersje a2 l. W jednej ttw działa i nie można wyłączyć, w drugiej nie działa i nie można włączyć. Jedyne co to trzeba czekać i mieć nadzieję że w jakiejś aktualizacji to naprawia. Ja rozumiem że jest to telefon z niższej półki ale kupując swój pierwszy xiaomi liczyłem jednak na więcej podstawowych funkcji . Podobna sytuacja jest z brakiem możliwości ustawienia głównej karty na ekranie. Ehhh. Liczę że góra wysłucha licznych proźb od klientów i poprawi takie rzeczy.

Generalnie d2tw było swego czasu zarezerwowane dla Lg i Asusa. Xiaomi w Miui również umieszcza tę opcję(nie wszystkie modele). Do innych modeli potrzebny był/jest zmodyfikowany kernel.

Prawdopodobnie macie ten sam kernel, który jest w 6 pro i stąd takie szopki.

Gdybyś miał root można zapewne wyłączyć.

Edited by dzidexx

Nie no, to jest skandal, że telefon notorycznie mi się włącza w kieszeni i włącza lub wyłącza różne funkcje, a nawet dzwoni sam na 112, pomimo, że klawiatura jest zablokowana. Telefon mam od roku i gdybym wiedział, że codziennie będę miał takie problemy z tym modelem, to bym go nie kupił.