Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego można już teraz napisać, że zdjęcia z MI 8 nocne z wykorzystaniem Gcam są tylko, hmm, 10x lepsze niż w MI9? :)

Mi9 do zdjęć nocnych się zwyczajnie nie nadaje bo robi to samo co MI8 stockową apką, czyli tragedię i porażkę.

Zaznaczam, że to tylko moje zdanie po 9 dniach testowania. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Jeny bo miałeś Mi 5... A to była padaczka :D

Nie dlatego. Już to pisałem nie raz i wiem, że widziałaś, że pisałem - OIS w nowszych niż Mi5 flagowcach Xiaomi nie spełnia moich oczekiwań w wideo. Widziałem dziesiątki przykładów i testów. Szarpie!

Owszem, w Mi5 wygląda to stanowczo najgorzej. OIS w Mi5 to jeden wielki dramat. (choć i tak w fotkach przy słabym świetle robi dobrą robotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Nie dlatego. Już to pisałem nie raz i wiem, że widziałaś, że pisałem - OIS w nowszych niż Mi5 flagowcach Xiaomi nie spełnia moich oczekiwań w wideo. Widziałem dziesiątki przykładów i testów. Szarpie!

Owszem, w Mi5 wygląda to stanowczo najgorzej. OIS w Mi5 to jeden wielki dramat. (choć i tak w fotkach przy słabym świetle robi dobrą robotę).

Tylko na materiale z TechTablets Mi 9 też szarpie obraz... To nie wina OIS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Wam powiem? Bardziej chodzi o sytuację. Xiaomi zmiata trzy razy droższego Samsunga. Nawet i Sony, które jest spoko. Bardziej chodzi mi o fakt, że ludzie którzy zapłacili 3tys, są źli. Dlaczego? Bo świadomie kupowali przykładowo Samsung-a, droższego, bo cena mówi o jakości podobno. i tak jest. Tzn w kręgach kulturowych wszędzie to się pojawia. A tak serio? Ciężko przełknąć to, że urządzenie za które dałeś 4 tys. jest tak samo wydajne i działa tak samo jak urządzenie za mniej niż 2K:) za tysiąc oszczędzony kupię z 15 do 20 gier. I kto jest pelikan? Kto jest niemyślacy? Pozdrawiam

Niech ktoś mi udowodni, że ten telefon jest słaby. Że nie daje rady. Czekam:)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, galakty napisał:

Tylko na materiale z TechTablets Mi 9 też szarpie obraz... To nie wina OIS. 

https://youtu.be/C3GZUFZQPUk?t=559

Tak, jak widać i słychać w tym teście, jest pewne szarpanie związane z EIS, ale ono jest tylko przy "panning". I to mnie nie dziwi. Natomiast moment później jest ujęcie, jak on schodzi po schodach filmując - i tam już widać, że EIS działa idealnie.

A spróbuj sobie filmować z ręki schodzenie ze schodów z samym OIS...

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

https://youtu.be/C3GZUFZQPUk?t=559

Tak, jak widać i słychać w tym teście, jest pewne szarpanie związane z EIS, ale ono jest tylko przy "panning". I to mnie nie dziwi. Natomiast moment później jest ujęcie, jak on schodzi po schodach i idzie kawałek prosto filmując - i tam już widać, że EIS działa idealnie.

A spróbuj sobie filmować z ręki schodzenie ze schodów z samym OIS...

 

I tak OIS będzie zawsze w telefonach lepszym wyjściem z uwagi na FOTO. Ja wiem że Ty nie robisz zdjęć, ale większość ludzi na smartfonie strzela foty, a nie kręci wideo. Poza tym mając OIS można dorzucić EIS. W odwrotnej sytuacji to nie działa. 

Poza tym Xiaomi i nagrywanie wideo... 1 kwietnia za miesiąc :D  Tutaj audio ma 98 kHz (czy tam 92/96, nawet nie wiem jak to wygląda bo to prehistoria).

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

I tak OIS będzie zawsze w telefonach lepszym wyjściem z uwagi na FOTO. Ja wiem że Ty nie robisz zdjęć, ale większość ludzi na smartfonie strzela foty, a nie kręci wideo. Poza tym mając OIS można dorzucić EIS. W odwrotnej sytuacji to nie działa. 

Poza tym Xiaomi i nagrywanie wideo... 1 kwietnia za miesiąc :D  Tutaj audio ma 98 kHz.

Wręcz przeciwnie, zdjęć robię więcej, tyle że rzadko w złych warunkach, które by wymagały OIS.

Nagrywanie dźwięku to już inna historia. I fakt, że nie jest to mocna strona telefonów Xiaomi, oj nie jest. I nie tylko z winy słabego bitrate, a wręcz powiedziałbym, że głównie z innych powodów.

Kilka dni temu musiałem nagrać trochę audio systemowym dyktafonem w Mi5. Duża sala, dobrze nagłośniona, ale z pewnym pogłosem. Wyszedł taki dramat, że mi się płakać chciało. I nie z winy bitrate bynajmniej. Jak ktoś ciekawy, to proszę: https://we.tl/t-EtxmCgN4wv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

Wręcz przeciwnie, zdjęć robię więcej, tyle że rzadko w złych warunkach, które by wymagały OIS.

Hm, w Polsce w sumie połowa roku jak nie większość ma kiepskie warunki. Do tego foty w budynkach nawet za dnia są dużo słabsze bez OIS. Mnie nie przekonasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o kiepskiej jakości głośniczka do rozmów telefonicznych.. teraz głupio zapytam: gdzie on jest ?  Czy głośnikiem jest ten cieniutki,kratkowany i cieniutki paseczek, prawie niewidoczny paseczek nad ekranem u góry ? 2. I jeszcze jedna rzecz, której nie wiem: w Galaxy S7 mogłem lampę błyskową ustawić na Auto, Wyłączyć lub włączyć. W Mi 9 takich ustawień nie widzę.... 3.I co to są za 2 malutkie dziurki na górnej części obudowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Hm, w Polsce w sumie połowa roku jak nie większość ma kiepskie warunki. Do tego foty w budynkach nawet za dnia są dużo słabsze bez OIS. Mnie nie przekonasz. 

To prawda. Mój przypadek nie jest typowy. Często używam małych lub dużych statywów lub monopodu. Lub szukam innej podpory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ernet napisał:

Pisałem już o kiepskiej jakości głośniczka do rozmów telefonicznych.. teraz głupio zapytam: gdzie on jest ?  Czy głośnikiem jest ten cieniutki,kratkowany i cieniutki paseczek, prawie niewidoczny paseczek nad ekranem u góry ? 2. I jeszcze jedna rzecz, której nie wiem: w Galaxy S7 mogłem lampę błyskową ustawić na Auto, Wyłączyć lub włączyć. W Mi 9 takich ustawień nie widzę.... 3.I co to są za 2 malutkie dziurki na górnej części obudowy ?

Głośnik to to na górze, cienka linia na krawędzi. Co do jakości, hmm, bardzo ładnie słychać, głośno, wyraźnie i czysto. Jak odbieram w pracy to muszę ściszać, aby wszyscy dookoła nie słyszeli rozmówcy. Wg. mnie poprawili to i słychać bardzo dobrze.

Nie masz dwóch otworów tylko jeden. Tak jak w każdym telefonie jest to górny mikrofon. Obok niego jest dioda podczerwieni.

Piszesz o tych ustawieniach lampy?

e3a7293c0273.png

Nie ma ich w trybach noc i portret, w pozostałych są normalnie.

@latet ja nie kręcę filmów temu nic nie piszę o tym. Natomiast zrobiłem sobie teraz testy i ustawiłem domyślnie na FHD 60fps. Wygląda na to, ze jest ładnie, płynnie, stabilizacja działa i niech tak zostanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to dziurki i głośnik się wyjaśniły. W ustawieniach lampy błyskowej zauważyłem tylko 2: Auto -symbol pioruna albo lampa wyłączona ( przekreślony piorun ;-) . Czy tak ? Nie widzę ustawienia wymuszenia błysku lampy . 

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wrzuciłem zrzut ekranu. Masz takie opcje jak na nim. Wyłączona, automatycznie włączana jak ciemniej, włączona na stałe podczas robienia każdego zdjęcia i ostatnie włączona na stałe jak działa aplikacja aparatu.

Ustawienia lampy nie zmieniają się od dawna, nic tam nie ma nowego ani innego.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sp4ubw napisał:

Przecież wrzuciłem zrzut ekranu. Masz takie opcje jak na nim. Wyłączona, automatycznie włączana jak ciemniej, włączona na stałe podczas robienia każdego zdjęcia i ostatnie włączona na stałe jak działa aplikacja aparatu.

Ustawienia lampy nie zmieniają się od dawna, nic tam nie ma nowego ani innego.

Dziękuję Ci za cierpliwość. U mnie na ekranie jest inaczej i dlatego tak dopytuję. Brak jest "Wyłączona, automatycznie włączana jak ciemniej, włączona na stałe podczas robienia każdego zdjęcia"

Screenshot_2019-03-09-21-12-31-594_com.android.camera.png

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sp4ubw napisał:

@ernet nie możesz mieć inaczej. Dotknij ikony lampy. Swoją drogą masz, który soft? 10.2.12?

Aż mi wstyd.. takie proste ;-) I przy okazji.. tak soft 10.2.12. Jeszcze raz dziekuję..:-) Wszystko działa.

Miałem od rana trochę czasu , więc napisałem...

1. Ekran Amoled wyśmienity- bardzo jasny, szczegółowy i przyjemnie kolorowy. 2. Telefon działa błyskawiczne ( Snap 855 ) kilka/naście aplikacji w tle wcale mu nie przeszkadza, ani nie zwalnia. 3. Polecam od razu włączyć obsługę gestami- działa bardzo szybko i zyskujemy dodatkowe miejsce na ekranie , na dole. 4. Bluetooth- naprawdę duży zasięg ( testowałem na słuchawkach JBL Everest 750). 5. Czytnik linii papilarnych; bardzo ,bardzo szybko. 6. Odblokowanie „twarzą”- bardzo szybko,wystarczy tylko podnieść telefon i odblokowuje się już „w połowie drogi”. UWAGA: dział nawet w ciemnym pokoju. Ja wszedłem do ciemniej łazienki i też „chwycił”. Nie działa w okularach słonecznych :-) ale wystarczy uchylić rąbka twarzy aby się odblokował. 7. Baaaaaaaaaardzo rozbudowane Menu, olbrzymia ilość możliwych personalizacji. 8. Dioda powiadomień ( nieodebrane połączenia, nie przeczytane SMS/MMS jest w górnym, prawym rogu. Bardzo małą niestety, ale widać ją dobrze- białe, jasne światło ). 9. Aparat fotograficzny… hm, zdjęcia robi bardzo dobrze (2 x zoom naprawdę daje radę) ALE.. jak zauważyłem ( EXIF zdjęć) gdzie tylko się da „pompuje” max ISO ( pewnie wynika to z braku stabilizacji ). „O dziwo” ;-) nie przekłada się to na gorszą jakość zdjęć, które są bardzo szczegółowe, dość dobrze rozłożone tonalnie – po prostu dobre. SELFIE- zakres „fixfocus” jest dość duży, także nie ma problemu z ustawieniem przez aparat ostrości (widać pojedyncze włosy, naprawdę!). 10. Filmy.. póki pamiętam.., zauważyłem, że przednia kamera super sobie radzi i (podobnie, jak w zdjęciach selfie ) zwraca uwagę ostrością filmu, aż mam wrażenie,że lepiej ostrzy niż z kamery głównej. A’propos...filmy z kamery głównej też są bardzo dobrej jakości IMO. Ustawiam na 4K-60fps. UWAGA (niestety ) brak OIM/EIS jest (nie chciałem tego napisać) bardzo zauważalny. Widać to nawet podczas filmowania stojąc w miejscu. No, może zbyt krytycznie do tego podchodzę, ale w MIX 3 było o niebo lepiej. No i jakość dźwięku, to 96kHzwstyd !. Mam wielką nadzieję,że Xiaomi coś w tym temacie poprawi w kolejnym firmware update. 

To, co napisałem, to tak na szybko kilka spostrzeżeń. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda zdjęcie robione czytnikiem palców w ekranie to wrzucam. Tak samo można focić w MI8 Pro i EE. 

Zdjęcie logo MI z pudełka ładowarki bezprzewodowej zrobione czytnikiem palców w MI9 :)

bb26ed94cbd2.png

Edytowane przez sp4ubw
Lepsza jakość zdjęcia :)
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sp4ubw napisał:

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda zdjęcie robione czytnikiem palców w ekranie to wrzucam. Tak samo można focić w MI8 Pro i EE. 

 

No to się zacznie... Wojna na megapixele, stabilizację "aparatu" w czytniku palca :D

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym miażdży? Wysuwaną kamerką?

Takie samo barachło jak MI9 i w tej samej cenie, tyle, że pewnie MI9 wyjdzie lepszy na dłuższą metę, więc bardziej bym użył słów "jest identyczna jak"

Swoją drogą przez błąd w QMMI już mi się udało rozkalibrować DAC czujnika światła. I teraz ten straszny kontrast 2.0, włączony na stałe mnie zabija. Może ktoś wie co wyłączyć, żeby to wyłączyć?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OP7 wygrywa w kwestii baterii, może też aparat będzie lepszy bo Mi 9 skopało sprawę cofając się w rozwoju. No i modem, OnePlus ma bardzo dobrą komunikację, Mi 9 nadal nie wiemy bo czekamy na odblokowanie :) Poza tym też nie ma jacka, do tego brak ładowania indukcyjnego... Dla mnie kolejna ciepła klucha co Mi 9. Byłem napalony na obydwa telefony, teraz obydwa są mi obojętne.

@sp4ubw Czyli kolejny feature zaraz po cudownym aparacie do wywalenia? Ehhh :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki ficzer, że w Huawei to przynajmniej było wyłączalne w opcjach, tutaj dali na stałe. Coś mnie zaraz strzeli z tym na stałe. A jeszcze 150h licznika unlocka zostało, żeby to naprawić. 

Ciągle się zastanawiam po co to czasowe ograniczenie. Przecież normalny człowiek odesłałby ten telefon na gwarancji do naprawy nie mogąc z tym nic zrobić. 

Tak w ogóle oszukują jak zwykle. Ustawienie w kolorach wyświetlacza "standardowy kontrast" nic nie daje bo jak czujnik światła przekroczy zadaną wartość to i tak wszystko się skontrastuje i ciemne barwy zostaną mocno rozjaśnione. Można sobie do woli przestawiać w ustawieniach, a i tak ta funkcja działa na stałe.

A wszystko przez błąd na partycji persist, której nie można wgrać bo zablokowany BL. 

Zrobię potem film jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OP7 wygrywa w kwestii baterii, może też aparat będzie lepszy bo Mi 9 skopało sprawę cofając się w rozwoju. No i modem, OnePlus ma bardzo dobrą komunikację, Mi 9 nadal nie wiemy bo czekamy na odblokowanie  Poza tym też nie ma jacka, do tego brak ładowania indukcyjnego... Dla mnie kolejna ciepła klucha co Mi 9. Byłem napalony na obydwa telefony, teraz obydwa są mi obojętne.
[mention=12480]sp4ubw[/mention] Czyli kolejny feature zaraz po cudownym aparacie do wywalenia? Ehhh  
No właśnie. Wszystko to samo, + prawdopodobnie lepszy aparat i dużo większa bateria, brak wcięcia w ekranie za tą samą cenę, a może nawet więcej ram.

Ciekawe czemu na dłuższą metę mi9 lepszy?

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...