Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, sp4ubw napisał:

@stereo0 zamów sobie od razu etui. Fabryczne nadaje się do niczego bo aparat wystaje ponad nie sporo i przyciski chodzą bardzo ciężko.

A nie zauważyłem takich przypadłości ;-)  Na dole etui jest trochę wyżej ponad obydwa rogi, natomiast u góry już nie- szkoda. Ogólnie etui jest ok dla mnie. Może masz jakieś propozycje innego ale bardzo cienkiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nezumi napisał:

W sumie... Mi9 ma niby szkło szafirowe, więc czym się przejmować?

Mi 8 nie ma szafirowego, nie mam etui, a nadal obiektyw bez żadnej rysy. Trochę na wyrost problem. Bardziej przez wystający obiektyw denerwuje mnie to, że nie leży płasko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, galakty napisał:

Bardziej przez wystający obiektyw denerwuje mnie to, że nie leży płasko

To jestem w stanie zrozumiec, ale kurde nigdy mi sie nie porysowalo szklo, a patrzac na to, ze dali niby szafir tym bardziej mialbym wywalone... uzywalem mi8 przez 3msc bez etui i zadnej rysy....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 14:12, sp4ubw napisał:

@Voltron podobno to wiesz...

Sprzedaje Amazon jako Amazon i nie powtarzaj plotek. Oddział niemiecki ma inne źródło, ale po co kupowac u nich, skoro masz w Hiszpanii od ręki, z dostawą jednodniową i od Amazona, a nie pośredników.

https://www.amazon.es/Xiaomi-Mi-Smartphone-Qualcomm-española/dp/B07NRK942P/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1551964171&sr=1-1&keywords=xiaomi+mi+9

Dokładnie ! Tak też zrobiłem. Przyjechał w Środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na szybko kilka moich spostrzeżeń... mam nadzieję,że nie będziecie ziewać :-)

1. Ekran Amoled wyśmienity- bardzo jasny, szczegółowy i przyjemnie kolorowy.2. Telefon działa błyskawiczne ( Snap 855 ) kilka/naście aplikacji w tle wcale mu nie przeszkadza, ani nie zwalnia.3. Polecam od razu włączyć obsługę gestami- działa bardzo szybko i zyskujemy dodatkowe miejsce na ekranie , na dole.4.Bluetooth- naprawdę duży zasięg ( testowałem na słuchawkach JBL Everest 750 ).5. Czytnik linii papilarnych; bardzo ,bardzo szybko.6. Odblokowanie „twarzą”- bardzo szybko,wystarczy tylko podnieść telefon i odblokowuje się już „w połowie drogi”. UWAGA: dział nawet w ciemnym pokju. Ja wszedłem do ciemnie łazienki i też „chwycił”. Nie dział w okularach słonecznych :-) ale wystarczy uchylić rąbka twarzy aby się odblokował.7. Baaaaaaaaaardzo rozbudowane Menu, olbrzymia ilość możliwych personalizacji.8. Dioda powiadomień ( nieodebrane połączenia, nie przeczytane SMS/MMS jest w górnym, prawym rogu. Bardzo małą niestety, ale widać ją dobrze- białe, jasne światło ).9.Aparat fotograficzny… hm, zdjęcia robi bardzo dobrze ( 2 x zoom naprawdę daje radę ) ALE.. jak zauważyłem ( EXIF ) gdzie tylko się da „pompuje” max ISO ( pewnie wynika to z braku stabilizacji ). „O dziwo” ;-) nie przekłada się to na jakoś pogorszenie zdjęć, które są bardzo szczegółowe, dość dobrze rozłożone tonalnie – po prostu dobre. SELFIE- zakres „fixfocus” jest dość duży, także nie ma problemu z ustawieniem przez aparat ostrości ( widać pojedyncze włosy, naprawdę !) .10. Filmy.. póki pamiętam..zauważyłem,że przednia kamera super sobie radzi i (podobnie, jak w zdjęciach selfie ) zwraca uwagę ostrością filmu, aż mam wrażenie,że lepiej ostrzy niż z kamery głównej. A’propos...filmy z kamery głównej też są bardzo dobrej jakości IMO. Ustawiam na 4K-60fps. UWAGA (niestety ) brak OIM/EIS jest (nie chciałem tego napisać ) bardzo zauważalny. Widać to nawet podczas filmowania stojąc w miejscu. No, może zbyt krytycznie do tego podchodzę, ale w MIX 3 było o niebo lepiej. No i jakość dźwięku, to 96kHz wstyd !.Mam wielką nadzieję,że Xiaomi coś w tym temacie poprawi w kolejnym firmware update ( mam na mysli głównie poprawę stabilizacji obrazu- zdjęcia i filmy ).11. Nie wiem czy to tylko moje odczucie...dotyczy głośnika górnego do prowadzenia rozmów telefonicznych. Nie jest dostatecznie głośny, dźwięk jest taki jakiś „płaski”, mało szczegółowy i brzmi, jak z tandetnego głośnika – dużo, bardzo dużo mu brakuje do tego z Galaxy S 7.

To, co napisałem, to tak na szybko kilka spostrzeżeń. Jak coś… to dopytujcie :-)

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2019 o 21:15, galakty napisał:

Z drugiej strony skoro Xiaomi udało się zrobić EIS z AI, to może poprawią jakość fotek?

EIS działa w wideo. Nie ma on jak pomóc w zdjęciach. Chyba, że chodzi o łączenie kilku zdjęć w jedno - wtedy jak najbardziej, jakiś EIS jest niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

EIS działa w wideo. Nie ma on jak pomóc w zdjęciach. Chyba, że chodzi o łączenie kilku zdjęć w jedno - wtedy jak najbardziej, jakiś EIS jest niezbędny.

"EIS działa w wideo. " Informacji , że aparat Mi 9 ma EIS właśnie nigdzie nie znalazłem. Mógłbyś podać jej źródło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2019 o 20:19, ernet napisał:

wideo w 4k-60fps ostre, nie zamazane. No właśnie i tu mam jedyne zastrzeżenie do tego telefonu: stabilizacja,mimo że włączona, jest PRZECIĘTNA- miałem ustawioną jakość na 4K-60fps i może w tej opcji stabilizacji nie ma ?

Zapewne stabilizacja nie działa przy 60fps.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sp4ubw napisał:

@latet działa podczas robienia zdjęć również, zastępując OIS.

To wyjaśnij mi jak. Chętnie się dowiem. Bo wiem jak działa EIS przy wideo - bierze kolejne klatki i "przesuwa" obraz, tak by się "zgadzało" (tak w dużym skrócie myślowym, ale na pewnie rozumiecie, o co chodzi). Jeśli jednak jest to jedno zdjęcie i jest lekko "poruszone" (rozmazane) z powodu zbyt długiego czasu naświetlania w stosunku do stabilności ręki, to niby jak EIS ma tu pomóc? OIS leczy przyczynę, a EIS tego zrobić nie może. Możliwe, że działają jakieś algorytmy łagodzące skutki rozmycia (motion blur) w już istniejącym obrazie, ale to by była namiastka i nie byłoby dobrze nazywać tego EIS.

2 minuty temu, galakty napisał:

Przy 4k 60 fps może nie być stabilizacji elektronicznej, bo to dość wymagające. O ile się nie mylę to taki S9 przy 4k60p ma tylko OIS, nie wiem jak S10. 

Dokłdanie tak. Obecna generacje CPU jest na to za słaba. Może za kilka lat...

12 minut temu, sp4ubw napisał:

Mógłbym, robione własnoręcznie zdjęcia testowe w nocy. Pisałem o tym wcześniej. Zdjęcia z dowolnej aplikacji doinstalowanej - nieostre, ze stockowej - ostre.

To może jednak stockowa robi w nocy serię zdjęć i je łączy? To by najlepiej wyjaśniało lepszą jakość. I usprawiedliwiało w pełni stwierdzenie, że w fotkach pomaga EIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to Xiaomi zbytnio nie wyjaśniło tego EIS. Jedyne co pokazali, to to, że mechanizm od autofocusu posiada dodatkowy czujnik pozycji i dzięki temu szybciej reaguje na drżenia ręki i zmianę pozycji (widać to w Mi 8, gdzie delikatne przesunięcie nie owocuje zmianą focusu, trzeba do tego mieć zmodowany GCam z bieżącym logiem pozycji punktu ostrości). 

Ale o OIS czy EIS to oni nigdzie nie mówili. Wydaje mi się że jeśli nie ma OIS, to jedyne co można zrobić to nałożyć kilka zdjęć na jedno. Bo jak elektronika ma odblurować zdjęcie? Jeśli naświetlanie wynosi powiedzmy 1/8 i drgnie nam ręka, to nie ma bata że przy jednym naświetleniu to naprawi. W przyszłości algorytmy AI sobie poradzą z czymś takim, ale nie teraz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nigdzie w materiałach Xiaomi o Mi 9 nie występują słowa OIS czy EIS. Przynajmniej ja nie zauważyłem. Natomiast posiada system Closed Loop VCM, który nie ma nic wspólnego ze stabilizacją obrazu. Czyli co ? M9 nie ma żadnej stabilizacji ? Poniżej wklejam informację znalezioną w sieci na temat Closed Loop VCM.

"I think everything is not understanding the what Closed Loop VCM is for. It's not for OIS, in the meaning moving the lens in the x-y axis of the sensor itself trying to compensate the movement of the hand. The CL VCM the Mi 9 has is simple an advanced VCM which moves in the z-axis the lens when it needs to focus. It's better when you move around and the phone can compensate FASTER than normal the need to change focus. That's it. Focus, not OIS. It works on the z-axis only. " Źródło: https://www.gizchina.com/2019/02/17/mi-9-closed-loop-motor-explained/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ernet napisał:

Dokładnie tak. Nigdzie w materiałach Xiaomi o Mi 9 nie występują słowa OIS czy EIS.

To dziwne, że nie ma wzmianki o EIS nigdzie, bo przecież w wideo EIS jak najbardziej jest i działa bardzo dobrze (jedyny mankament, że nie działa przy 60 fps, a tylko przy 30 fps).

CL VCM to kompletnie coś innego - system wspomagania autofocusa. I chyba tak sobie skuteczny, z tego co słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

I chyba tak sobie skuteczny, z tego co słyszałem.

Może i reaguje szybciej na zmiany położenia telefonu, ale i tak jest wolniejszy od iPhone'a czy Mate 20. Niewiele, ale wolniejszy.

Z EIS to raczej nam chodzi, że miał być niby w zdjęciach. Ten super "system" VCM miał niby zastępować OIS. Teraz się okazuje że to tylko autofocus, a stabilizacji nie było i nie ma. EIS to już w Mi5s był, więc żaden wyczyn.

Tylko co z fotkami? sp4ubw pisze, że apka MIUI robi lepsze foty od customowych, więc niby coś tam działa. Tylko nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voltron napisał:

Nie moze mi sie to pomiescic w glowie jak oni mogli zrezygnowac z OIS w tych czasach w ich flagowym telefonie, jednoczesnie nie dajac EIS w kamerce selfie.

Zapewne oszczędności. Ale OIS w wydaniu Xiaomi był bardzo bardzo daleki od ideału przy nagrywaniu wideo (generował specyficzne "szarpanie"). Akurat dla mnie ważniejsze jest wideo niż fotki, więc brak OIS mnie w zasadzie nawet cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

Zapewne oszczędności. Ale OIS w wydaniu Xiaomi był bardzo bardzo daleki od ideału przy nagrywaniu wideo (generował specyficzne "szarpanie"). Akurat dla mnie ważniejsze jest wideo niż fotki, więc brak OIS mnie w zasadzie nawet cieszy :)

Jeny bo miałeś Mi 5... A to była padaczka :D 

Na Mi 8 nie narzekam, OIS działa poprawnie i baaaardzo pomaga wieczorem/nocą przy GCam ;) W Night Sight potrafi zejść bardzo nisko z naświetlaniem i wszystko jest ostre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...