Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem do PSa próbki, które wcześniej dałem.

Wnioski? Hmm, jednak interpolacja, ale mniej agresywna redukcja szumów w trybie 48MP i jednak efekty lepsze. Niewiele i widać, że to powiększane zdjęcie, natomiast niższa redukcja szumów i pojawia się więcej szczegółów tam gdzie ich brak w trybie 12MP.

Porównanie 12MP przeskalowanej w PS do 48MP i ten sam wycinek ze zdjęcia 48MP

12MP-przeskalowane-do-48MP_wycinek.jpg

48MP_wycinek.jpg

Wycinki znajdują się w folderze z testami MI9 w TEST1, do których link nie zmienił się:

MI9 - testy aparatu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FromWP napisał:

Refleksy, rozmycia to też głównie jakość optyki, nie matrycy, czy sposobu stabilizacji. Lustro czy jego brak, nie ma tu żadnego znaczenia. 

Wiem, ale w telefonie te refleksy czy rozdzielczość optyki to już ma marginalne znaczenie. Wszystko jest zbyt małych rozmiarów. Z samej matrycy fotki powinny być lepsze, bo Mi 8 oraz Mi 9 mają po 12 mpx, a Mi 9 ma większe piksele = więcej światła = większa rozpiętość tonalna. A tak nie jest, moim zdaniem z tego powodu, że brakuje OIS i trzeba skrócić czas naświetlania. Ale to jest do porównania TYLKO na statywie i TYLKO przy identycznych parametrach zdjęcia. Dać tu i tu ISO 100, naświetlanie powiedzmy 1/50 i patrzymy na efekty ;) 

@sp4ubw Czyli niby lepiej, ale na razie bez szału. Może softem to poprawią, każdy telefon od nich krótko po premierze miał problemy z aparatem. Masz jeszcze Mi 8? Jesteś w stanie porównać fotki przy identycznym naświetleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, czarek1212 napisał:

 Panowie to może napiszcie gdzie obecnie kupujecie mi9 najlepiej z UE wtedy jest bez VAT

 

 

Masz normalnie z podatkiem VAT. U mnie amazon IT i ES.

3 godziny temu, galakty napisał:

 

@sp4ubw Czyli niby lepiej, ale na razie bez szału. Może softem to poprawią, każdy telefon od nich krótko po premierze miał problemy z aparatem. Masz jeszcze Mi 8? Jesteś w stanie porównać fotki przy identycznym naświetleniu?

Już się pozbyłem MI8 Pro. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego pojawiło się na amazon.DE, ale od innego dostawcy niż Amazon:

https://www.amazon.de/Xiaomi-AMOLED-Display-Smartphone-Version-Lavender-Violet/dp/B008I0YEWE/

https://www.amazon.de/Xiaomi-AMOLED-Display-Smartphone-Version-Lavender-Violet/dp/B07P964PBX/

Ciekawe kiedy pojawi się w oficjalnej dystrybucji na .DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się, ale:

Cytat
Obecnie żaden sprzedawca nie realizuje dostaw tego przedmiotu na adres Polska. Więcej informacji
 
 
W magazynie w dniu 28 marzec 2019. 
Zamów teraz.
 
Wysyłka i sprzedaż przez sprzedawcę TekDeal4You. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznać się z regulaminem i informacjami prawnymi, kliknij nazwę sprzedawcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i aktualizacja recenzji od techtablets po 5 dniach

W skrócie jak ktoś nie ma czasu oglądać :

- około 7h włączonego ekranu na baterii, czyli do wieczora wystarczy 

- notyfikacje są, ale są zbugowane i raz są, a raz nie ma(częściej nie ma ikonek niż są)

- okropne reklamy w aplikacji "deep clean" Nie przystoi coś takiego w stokowych apkach zwłaszcza że jest ona dostępna z poziomu ostatnio otwartych apek

- najlepszy xiaomi do tej pory według techtablets

- gesty nie szarpią już animacji jak to bywa na innych xiaomi 

- Google camera działa chociaż on ma jakieś z nią problemu i kraszuje. Coś mówi też o problemach af w nocy, ale tryb nocny z gcamera wygląda dużo lepiej niż z oryginalnej apki aparatu (pewnie z czasem nie będzie się wywalać bo zdolni ludzie ja usprawnia pod ten telefon)

- ubolewa nad brakiem eis w przedniej kamerce i gra w gry i mu się dobrze gra xd

 

 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wniosków po testach nocnych zdjęć w MI9.

Jakość zdjęć jest akceptowalna, chociaż poziom odszumiania i zanikanie szczegółów to dokładnie ten sam poziom co w MI8. Na zdjęciach widać co ma być widać, ale mniejsze przedmioty gubią fakturę. Zlewa się ona w placki. Dokładnie jak w MI8. Obszary ciemne są nafaszerowane szumem. Na szczęście nie jest to brzydki kolorowy szum, bardziej monochromatyczny. Dziwne jest w tym to, że agresywna obróbka szumu nie usuwa tego dając szorstkie powierzchnie w ciemnych partiach obrazu, a jednocześnie gubi szczegóły tam gdzie jest więcej światła.

Zastosowanie Gcam z MI8 rozwiązuje ten problem, ale... No właśnie, zdjęcia stają się lepsze jakościowo, natomiast przestają być ostre. Główny problem z Gcam to brak OIS. Więc nie da się utrzymać stabilnie telefonu przez kilka sekund i zdjęcia są nieostre. W aparacie Xiaomi działa EIS i AI i 9 na 10 jest ostrych pomimo braku OIS. Więc na dzień dzisiejszy przewaga Gcam nie działa. 

Kolejna rzecz, tryb 48MP, w zdjęciach nocnych ma przewagę nad pozostałymi trybami bo odszumianie jest robione na wyższej rozdzielczości przez co obraz ma zecydowanie więcej szczegółów. Nie ma placków zamiast faktury i również działa EIS dając ostre zdjęcia.

Tryb szerokokątny oraz tele nie nadają się do zdjęć nocnych - tylko główny aparat daje radę i daje zadowalające efekty.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli GCam z HDR+ odpada na Mi 9, tam nigdy stabilizacja raczej nie będzie działać, bo korzysta tylko z OIS (AI działa w Night Sight). Szkoda. 

Z drugiej strony skoro Xiaomi udało się zrobić EIS z AI, to może poprawią jakość fotek? Mogę się założyć że kompresja ssie jak zawsze zresztą. Dlatego tych szczegółów nie ma na zdjęciu, tej ostrości.

@sp4ubw RAW sprawdzałeś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 3.03.2019 o 19:40, latet napisał:

Dzięki. Myślę, że te próbki ucinają wszelką dyskusję. Wersja 48mpix to interporacja, ale widocznie lepsza niż wykonania z wersji 12pix w Photoshopie.

Oto ten sam wycinek dla łatwego porównania. Nazwy plików wyjaśniają.

Nie mam już tak sprawnych oczu :-). Czyli jakie nastawy ustawiać lepiej do robienia zdjęć ? 12mpix cz 48mpix waszym zdaniem ?

 

Dnia 4.03.2019 o 13:19, JamCiTo napisał:

Amazon hiszpański... 

Albo włoski, gdzie kupiłem i właśnie dzisiaj rano przyjechał ;-)

Dnia 4.03.2019 o 19:24, Nezumi napisał:

To można wyłączyć 1 przełącznikiem.

Jak i gdzie ? Ja takiej apki u siebie w telefonie nie widzę..

Dnia 5.03.2019 o 14:52, stereo0 napisał:

Xiaomi dodaje jakieś śledzenie obiektów w kamerze 

Ciekawe czy ta stabilizacja uruchamia się automatycznie  ? Bo nie widzę tego w ustawieniach

 

Kilka zdjęć z dziś po południu. Pstryknąłem  w Auto.Oceńcie ich jakość sami...

IMG_20190306_153705.jpg

 

Może Was zainteresuje przed zakupem moje krótkie testowanie Mi 9.Szybkość działania-rewelacyjna.Zdjęcia-bardzo dobre w mojej ocenie,chociaż nie testowałem w trudnych warunkach ,wideo w 4k-60fps ostre, nie zamazane. No właśnie i tu mam jedyne zastrzeżenie do tego telefonu: stabilizacja,mimo że włączona, jest PRZECIĘTNA- miałem ustawioną jakość na 4K-60fps i może w tej opcji stabilizacji nie ma ?. Na pewno gorsza niż w Mi Mix 3 (który miałem ). Dioda powiadomień jest, odblokowanie twarzą ( nawet w ciemnym pokoju ) czy palcem- błysk. 

IMG_20190306_153215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernet sprawdź Gcam z linka. Dzisiaj wrzuciłem taki co ma bardzo dużo ustawień. Przestawiłem sobie minimalny czas migawki w trybie nocnym na 1/10s oraz rozdzielczość na 12MP i znowu mam dobre i ostre zdjęcia nocne. Bez porównania lepsze niż z aplikacji Xiaomi.

Czyli Gcam wraca do łask.

W linku słabe oświetlenie i Gcam - tryb nocny, zwykły potem aplikacja Xiaomi - tryb nocny i zwykły. Nazwy plików odpowiadają aplikacjom i trybom robienia zdjęć.

Dodałem też Gcam, którym robiłem testy (MGC_6.1.021_xcam_5_beta19.apk).

 

Gcam-VS-Stock-sample-photos

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2019 o 14:52, stereo0 napisał:

Xiaomi dodaje jakieś śledzenie obiektów w kamerze 

Ciekawe, jakie trzeba mieć ustawienia kamery, bo w 4K-60fps nie działa. Z resztą w 4K-30fps jest tez niezauważalnie lepiej. Wcziraj te dwa ustawienia testowałem trzymając pewnie komórkę w obu dłoniach i idąc wolnym krokiem. Obraz skakał , niestety.

11 godzin temu, Nezumi napisał:

Wyłączasz tzw. "propozycje" w apce panelu i tyle... Czasami dodatkowo wyłączyć trzeba też w ustawieniach...

No, niestety nie znalazłem. Możesz wrzucić prinscreena z tego ustawienia w komórce ,proszę.

@sp4ubw. Dzieki za info.Sprawdzę ;-)

@stereo0 . Ten reklamowy filmik nijak się nie ma do rzeczywistości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voltron podobno to wiesz...

Sprzedaje Amazon jako Amazon i nie powtarzaj plotek. Oddział niemiecki ma inne źródło, ale po co kupowac u nich, skoro masz w Hiszpanii od ręki, z dostawą jednodniową i od Amazona, a nie pośredników.

https://www.amazon.es/Xiaomi-Mi-Smartphone-Qualcomm-española/dp/B07NRK942P/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1551964171&sr=1-1&keywords=xiaomi+mi+9

Edytowane przez sp4ubw
Literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Proline kupiłem już 3 Xiaomi, zawsze bez problemu, z fakturą i gwarancją. Nie mam nic do zarzucenia.

Wie ktoś o co chodzi z innymi kolorami niż czarny? Nigdzie ich nie ma i ani słowa kiedy będą.

Edytowane przez Razor65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...