Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

w miuipolska, albo w jakimś dodatku pewnie będą jak w mi8 xd no i dalej dzwiek nagrywa jak ziemniak xD ale dalej mi się podoba, tego oczekuje. W skrócie ostatnia plansza z plusami i minusami  na dole. No i szkoda braku eis w przedniej kamerce (ale mi nie potrzebne taka fanaberia). No i kwestia baterii jeszcze w fazie testów. Obiecał dodać później bo za krótko ma by powiedzieć jak jest, ale podkreslil w minusach, ze nie przystoi na 2019 rok

 

plusyiminusy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

1. Bardzo ładne pudełko. 

2. Dobrze, ze etui jest przyciemniane, niestety, wystają obiektywy i przydatność jest niezadowalająca.

3. Wersja Global, więc wszystkie języki dostępne.

4. Szybki niesamowicie, czuć różnicę w stosunku do MI8.

5. Zdjęcia, hmm, takie jak w MI8, ale Gcam działa bez zająknięcia i robi lepiej :)

6. Jakość rozmów na duży plus w stosunku do MI8, słuchawka jest bardziej basowa, lepiej się słucha rozmówcy, jest też przyzwoity poziom głośności rozmowy. Tryb głośnomówiący nie skrzeczy, słychać głośno i bardzo wyrażnie.

7. Głośnik multimediów również na plus w stosunku do MI8, zdecydowanie więcej niskich  tonów. Nie jest płaski.

8. W trybie PRO zdjęć można wybierać dowolny z trzech modułów aparatu.

9. Wyświetlacz bez zmian w stosunku do poprzednika, jasny, ale oczywiście tryb automatycznej jasności spieprzony i ściemnia się za mocno.

10. BT - mam wrażenie, że jakość czystszy dźwięk mam na roidmi, ale to może być tylko wrażenie. Po sparowaniu z urządzeniem pokazuje od razu jakim kodekiem wysyła dźwięk.

11. Tryb ciemny działa w całym systemie, są gdzieniegdzie niedoróbki, ale znalazłem na razie dwie i tak głęboko, że nie wiem czy normalny user dotrze do tych opcji.

12. Brak śmieci, oprócz kilku apek Google, które od razu odinstalowałem przez ADB.

13. Tryb 48MP w aparacie wygląda na nieinterpolowany.

14. Antutu na starcie 375 k punktów.

15. Nie czuć żeby się grzał podczas używania, jest delikatnie cieplejszy od otoczenia.

16. Nie wiem jak z SOT bo jeszcze nie sprawdziłem, mam go od południa dopiero.

17. Zasięgi w porządku, Wi-Fi również. Nie zauważyłem niczego niepokojącego.

18. Aktualizacja zabezpieczeń z lutego.

19. Nie wiem czy ma L1 czy nie ma, ale Netflix działa w HD, wcześniej to było SD.

20. Skaner palców wreszcie działa jak powinien, czyli szybko i nie trzeba na siłę dociskać palca jak w MI8 Pro(EE). Wystarczy lekko dotknąć i chwyta.

21. Rozpoznawanie twarzy działa, ale wiadomo bez IR więc w ciemności nie ma opcji. Natomiast wystarcza naprawdę mało światła aby zadziałało.

:)

Edytowane przez sp4ubw
Aktualizacja
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dla mnie nie ma sensu wymieniać Mi8...
Nie ma. Przeczytałem wszystkie zagraniczne recenzje. Każdy recenzent jak jeden napisali, że właśnie nie ma sensu. W kilku kwestiach zrobili krok w tył względem Mi8 (aparat, nawet jeśli nowszy sensor, to kilka rzeczy pominęli).
Ja poczekam na Mi10 hehe albo 11 jak będzie naprawdę po co zmieniać:D
Pozdrawiam ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sp4ubw napisał:

No nie da się, przecież do tego modelu nie ma nawet jeszcze TWRP. Właśnie, dobrze, ze napisałeś, podłączę do Mi Unlocka :) 

Dioda jednokolorowa i prostokątna po prawej stronie, niesymetrycznie umieszczona. Za  to kilka razy większa niż w MI8.

Nie rozumiem. To jest ta dioda powiadomień ( o SMS, nieodebranych połaczeniach ) czy nie ?

Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać na sprzedaż w Polsce ( takich, jak ja ;-) Mi 9 jest do kupienia w dobrej cenie na amazon Hiszpania i Włochy. Ja skorzystałem .. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mojej żonie podoba się fioletowy xD mówiłem by sprzedała swój s7 edge to pogadamy, ale chyba nie jest zdeterminowana się z nim rozstać xD ja mam wysyłkę wstępnie na 25.03 w xkomie zapisaną chyba, że pojawi się wcześniej bo dzwoniła do mnie babka wczoraj z xkomu. Wersja niebieska <3 to będzie mój drugi ekstrawagancki telefon zaraz po źółtej lumii 1020 xD tak to zawsze czarne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag po dobie używania MI9. 

1. Licznik odblokowania leci bo już jest TWRP. 

2. Bateria dużo lepiej niż w MI8, obecnie mam SOT, 4h i 60% pozostało. 

3. Aparat, trzecia ogniskowa bardzo przydatna. Zdjęcia w większej rozdzielczości również. Dodając gcam do nocnych to obecnie najlepszy aparat w xiaomi. Stabilizacja elektroniczna daje radę i nie widać braku ois. Filmy płynne. 

4. Nagrywanie ekranu poprawione. Nie przerywa glosy trzaskami.

5. GPS, standardowo widzi 50 satelit, korzysta prawie ze wszystkich. Dokładność wzrosła, co prawda niewiele, ale jednak. Znowu plus w stosunku do mi8. Zero problemów z Google Maps.

Dodając pozostałe zmiany. Najlepszy model obecnie z xiaomi. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w końcu z tą agregacją LTE ?
Patrząc po godzinie posta kolegi który już czeka na odblokowanie, to wcześniej niż za 335h się nie dowiemy.
No chyba że ktoś tu wklei jakiś speedtest z 200Mbps to będzie można domniemać( nawet bez roota) że w końcu coś się ruszylo

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Razor65 napisał:

Jest, widać to w recenzji zamieszczonej wyżej. Tylko biała.

Screenshot_2019-03-02-15-47-23-604_com.google.android.youtube.thumb.png.ce0876592da23f5689147b584d08aa91.png

Uff.. dobre i to :-) Mój wyjechał z Włoch w wczoraj :-) Ciekawe czy jest odblokowane Face ID na nasz region ?

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czy by pasowała do Mi 9, ale na pewno można ją kupić..

 

19 minut temu, sp4ubw napisał:

@ernet tak, jest. Mój drugi też wyjechał z Włoch wczoraj. :-)

Próbowałem kupić szybką ładowarkę bezprzewodową, niestety, mają tylko standardowe 10W i ładuje się przyzwoicie, ale tylko 10W. 

 

1 minutę temu, galakty napisał:

Xiaomi ma 20W ładowarkę, nie jest dostępna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest taka sama , jak w Mix 3"

Xiaomi 20W Mi Wireless Charger

This is an upgraded version of the Mi Wireless Charger that ships with the Mi MIX 3. However, it now supports 27W power input and 20W output which charges your Mi 9 from empty to full in just 60 minutes. It has a silent fan and a heat sink for a dual-cooling system. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sp4ubw napisał:

Nie jest,  jest nowa zupełnie. Na razie kupiłem tę starszą. Ładuje przyzwoicie i telefon nie grzeje się zbytnio. Pewnie nogę będę zmieniał skoro i tak dodać szybko ładuje. 

Pewnie, zmiana nie jest konieczna w takim przypadku... a mają wystawiony mi 9 "do macania" ;-) ?

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...