Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Voltron napisał:

Na allegro jest ale w absurdalnej cenie.

Wytapatalkowane z MI 8 SE
 

Bo nie ma na stanie... Na Gearbest 2600 zł, bo ich nie ma. 

Przecież dopiero premiera była, dajcie miesiąc-dwa i ceny się wyrównają, a koło wakacji pewnie spadną poniżej 2k spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Poniżej tego co xiaomi zapowiedziało czyli 1700 za mi9 i 1200-1300 chyba za mi9se raczej nie spadnie. Nawet wątpię czy więcej jak 200zl mniej niz w xkomie będzie. Coś jest za tanio w naszej dystrybucji. Mam nadzieję, ze xiaomi narzuciło tak niskie ceny, żeby nie kupować na lewo z chin wersji bez b20 naprzyklad. I ze wyrownuje ceny z AliExpress i gearbest przykładowo. Pięknie by było.

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można kupić Globala z Chin :) 

Cena w Polsce jest aż nienaturalnie niska, sądziłem że spokojnie 6/64 będzie za 2400-2500, tyle wychodziło po standardowym "przeliczeniu" jak do tej pory. 1700 na bank po pewnym czasie w Chinach będzie, tylko czy warto oszczędzać 300-400 zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już widzę, przeoczyłem. Ale chyba nie chcieli jeszcze zaczynać sprzedaży, bo zmienili na produkt niedostępny i nie można zamówić.

Edit: Z wyszukiwarki też już zniknął, więc i ceny może będą finalnie inne...

Edytowane przez Razor65
cena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, stereo0 napisał:

Mi8 też ma małą, a jak go miałem to nie narzekałem. 5-7h włączonego ekranu spokojnie miałem. Teraz czytam, że jest gorzej, ale nikt nikogo do miuipolska nie zmusza, ani do aktualizacji 

Jest ok, sam nie narzekam na Globalu, po prostu mu mówię że po RN5 będzie gorzej. Bawiłem się Redmiakiem i w kwestii baterii rozpieszcza bardzo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczaki nie mogłem zerknąć wcześniej... Fucktycznie  w x-komie zniknął... Cena rewelacja była... Praktycznie 20 zeta taniej niż u żółta brat ;-). 

Pewnikiem ktoś się wychylił przed orkiestrę i dostanie po 4 literach... 

A szkoda.... Bo koniec marca finansowo by mi pasował i wziął bym dla Żonki ten pseudo-purpurowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JamCiTo Mi jeszcze nie anulowali i dodatkowo wpadło z kuponem i jestem ciekaw jak się to potoczy :) byłby to pierwszy xiaomi kupiony w Polsce. No chyba, że recenzje ujawnia jakieś kwiatki to zrezygnuje

@galakty no tak z redmi to pewnie wielki szok. Chociaż jedyny mój kontakt z redmi to był redmi note 2 taty i to był dramat :D

@Orjonxiaomi znowu likwiduje problemy pierwszego świata, a poważnych bugów nie ma komu latać xd

 

A mi8 też na początku nie robił zdjęć takich jak później. Dość go poprawili pod tym względem. 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, stereo0 napisał:

A mi8 też na początku nie robił zdjęć takich jak później. Dość go poprawili pod tym względem. 

Tylko Mi 8 ma OIS i wymagał lekkich poprawek. Widziałem film 4K z Mi 9, matko bosko... Stabilizacja jak w Redmi 2 :) 

Może zrobią jakiś porządny EIS, zobaczymy. Póki co jest kaszanka, miejmy nadzieję że ogarną temat, bo ogólnie w tej cenie to niezły sprzęt, tylko jak każde Xiaomi ma bolączki.

Gdyby ogarnęli DAC to byłbym w niebie. Mi 8 ma co prawda 24 bitowy ale co z tego, skoro MIUI go nie widzi. Jedynie taki PowerAmp potrafi użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego ois może brakować. Filmy nagrywam raczej mało ambitne telefonem, bardziej wolę fotki. A na wyjazdach nagrywam starym yi na gimbalu i canonem m50 (o zgrozo w jednym nie ma 4k, a w drugim jest, ale lepiej to przemilczeć xd) więc mała strata dla mnie. Nie miałbym nawet gdzie odtworzyć 4k bo nie mam takich ekranów. 

Co do dac to może masz rację. Ale na moje nadepniete ucho mi8 grało lepiej niż mi5 z jackiem. Zawsze można jakiś zewnętrzny dac podpiąć jeśli ktoś bardzo tego pragnie. Niestety coś za coś w Xiaomi musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że brak OIS wpłynie również na zdjęcia, widać to teraz doskonale. Różnica w ISO jest bardzo na niekorzyść Mi 9. Czy to naprawią? Czas pokaże.

Mi 8 gra lepiej niż Mi 5, ale i tak gra słabo. Boli mnie to, bo np. słuchając na YT jakość jest niby ok, ale jak uruchomisz PowerAmp + wymusisz 24 bitowy DAC to nie wierzysz własnym uszom że to ten sam telefon... Zewnętrzny DAC to bzdura, skoro w telefonie jest wbudowany i nieużywany! Niech zgadnę, brak licencji? Tak jak przy agregacji LTE? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, galakty napisał:

Niech zgadnę, brak licencji?

Tutaj raczej olewka od strony programistów. Gdyby to była kwestia licencji, to apki z GooglePlay nic by nie dawały, bo sam DAC byłby zablokowany, a ten zablokowany nie jest... Po prsotu MIUI nie potrafi go uruchomić poprawnie. Jak pisałem już gdzieś... Mam wrażenie, że programiści w Xiaomi o deadline dowiadują się dzień po... To wygląda tak, jakby wprowadzali wszystko na szybko, na wczoraj, byle było, bo ktoś z góry naciska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sp4ubw napisał:

A miał być w poniedziałek, wygląda, że od razu jutro przetestuję GPS i Google Maps w podróży.

Podziel się wrażeniami :) jestem ciekaw jak to wygląda.

I wrzuć screeny tych funkcji które są "specyficzne" dla MI9 (skróty w czytniku linii papilarnych na przykład) jak będziesz mógł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...