Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt 800 sa uruchamiane czesto w obszarach pozamiejskich ze wzgledu na zasieg, ale w miastach tez (przyklad: Warszawa i okolice) http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=lte&bands=800&center=52.321938%2C21.193788&zoom=11

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, redminote2 napisał:

B20 czyli 800MHz oferuje najmniejsza przepustowość i z tego względu nie ma co się tym brakiem przejmować, bo prawie zawsze to pasmo jest zapchane.

B20 się przydaje, na własnej skórze przekonałem się nie raz. Także w miastach, bo niższa częstotliwość lepiej "penetruje" do wnętrz budynków o grubych ścianach. Zapchanie konkretnego pasma w konkretnej sieci w konkretnej okolicy to już zupełnie oddzielna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Przecież wersja global będzie zapewne posiadać B20, a chińskie sklepy sprzedają wersje china i global z niewielka różnicą cenową.

Tylko że Mi 8 nawet China miał B20, a te były znacznie tańsze od Globala. Jak komuś nie zależało na globalu to miał taniej, wgrywał xiaomi.eu i telefon bez zmian. Przy Mi 9 już tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Mi 8 nawet China miał B20, a te były znacznie tańsze od Globala. Jak komuś nie zależało na globalu to miał taniej, wgrywał xiaomi.eu i telefon bez zmian. Przy Mi 9 już tak nie będzie.

Jak to, nie odblokujesz bootloadera już i nie wgrasz eu?

 

Co do baterii to w takim małym mi6 było 3350 a tu w tej cegle jest mniej. Wyraźnie pokazuje to, że smartfon nie może trzymać 2 dni na jednym ładowaniu, bo nie. Proporcjonalnie powinno być 4160mah ;p ale jakby dali i 3900 to byłoby git

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, chodzi o to, że Mi9 na rynek CN nie będzie wspierał B20. Xiaomi dąży do tego, aby ludzie kupowali sprzęt z oficjalnych dystrybucji w swoich krajach.
Ma to sens jeśli chodzi o Xiaomi ale ludzie nie chcą płacić złodziejskich podatków. Jakby ich mało było.

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Voltron napisał:

Ma to sens jeśli chodzi o Xiaomi ale ludzie nie chcą płacić złodziejskich podatków. Jakby ich mało było.

No cóż. Nadal będzie można kupować z chin wersje "Global" sporo taniej niż u nas, a do tego zawsze można kupić telefon z innej dystrybucji niż PL i wtedy też można przyoszczędzić i to sporo... ABCData niestety ma wysokie marże narzucone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

No cóż. Nadal będzie można kupować z chin wersje "Global" sporo taniej niż u nas, a do tego zawsze można kupić telefon z innej dystrybucji niż PL i wtedy też można przyoszczędzić i to sporo... ABCData niestety ma wysokie marże narzucone.

Dokładnie. Jedyne co się zmieni to to, że tańsze China z Chin nie wspierają B20, więc mniej przycebulimy jeśli zależy nam na B20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie taktyczne pytanie jak w normandii. Czy wersja global ma te brzydkie CE wuje muje dzikie węże? Bo miałem mi8 china i tył miał tylko ładny napis MI, a z tego co widzę, każdy telefon w sklepie ma narypane tych durnych nadruków z certyfikatami itp? Wersje globalne mają brzydki tył zabrudzony tymi pierdołami co zwykłego zjadacza chleba średnio obchodzą, a wersje china są czyste z ładnym skromnym logiem?

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stereo0 napisał:

takie taktyczne pytanie jak w normandii. Czy wersja global ma te brzydkie CE wuje muje dzikie węże? Bo miałem mi8 china i tył miał tylko ładny napis MI, a z tego co widzę, każdy telefon w sklepie ma narypane tych durnych nadruków z certyfikatami itp? Wersje globalne mają brzydki tył zabrudzony tymi pierdołami co zwykłego zjadacza chleba średnio obchodzą, a wersje china są czyste z ładnym skromnym logiem?

Tak, są napisy, ale skłamałbym gdybym o nich wiedział wcześniej :D 99,99% patrzę się na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sp4ubw napisał:

Jak ktoś nie nagrywa filmów to ma idealną wersję pamięci. Poczekam na Amazona i trzeba kupić :)

Wiesz, jak ktoś nie nagrywa filmów to i Redmi będzie w porządku ;) Idąc dalej to jak ktoś nie renderuje filmów na telefonie to po co mu Snap 855? Dajmy 710! Po co 8 GB RAMu jak nie trzymasz 15 apek w tle? Dajmy tylko 4. 

No nie po to się produkuje flagowca, bo ktoś nie nagrywa filmów. Jak nie zależy Ci na pamięci to masz wersję 6/64, proste. Powinna być wersja 8/256 tym bardziej że telefon jest droższy od Mi 8, a w moich oczach nie oferuje niczego lepszego poza procesorem.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty jak policzysz osoby renderujące filmy na telefonach to pewnie okaże się, że to promil, o ile nie jeszcze sporo mniej.

Ludzie w większości korzystają ze zdjęć + ewentualnie okazjonalne krótkie filmiki, w których 4k ma znaczenie marginalne.

Więc to normalna wielkość pamięci i jak najbardziej pasująca do roku 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sp4ubw napisał:

@galakty jak policzysz osoby renderujące filmy na telefonach to pewnie okaże się, że to promil, o ile nie jeszcze sporo mniej.

Ludzie w większości korzystają ze zdjęć + ewentualnie okazjonalne krótkie filmiki, w których 4k ma znaczenie marginalne.

Więc to normalna wielkość pamięci i jak najbardziej pasująca do roku 2019.

Ja sam nie nagrywam filmów, ale gdybym to robił to na pewno nie wybrałbym telefonu bez slotu SD i z marnymi 128 GB. Jedziesz na wycieczkę, kilkanaście filmów w 4K i masz zapchany telefon, pozostają jedynie pendrive OTG. Minuta filmu 4k 30 fps zajmuje 300 MB, momentalnie można wykorzystać taką pamięć. 

Ty nie nagrywasz filmów, ok, rozumiem, ale nie oceniaj takiej pamięci przez pryzmat swojego używania telefonu. 128 GB to mało dzisiaj, do tego nie ma slotu SD, a cena wcale jakaś niska już nie jest. W Polsce za 8/128 zapłacimy powyżej 3000 zł, dla mnie taka cena już powinna obejmować 256 GB pamięci. Niestety Xiaomi stoi w miejscu od Mi 6 moim zdaniem, nic specjalnego się nie dzieje. 

Przypominam że 8/128 to najwyższa wersja Mi 9. Nie ma lepszej (nie wiem czy te EE/TE/XD nie będą miały więcej). Jeśli ktoś nie chce dużej pamięci to ma wybór w postaci wariantów słabszych, ale jeśli ktoś chce wariant lepszy - to nie ma takiej możliwości. To mam na myśli. Tobie pasuje 64/128? Fajnie, kup sobie. Komuś pasuje 256? Nope, idź do konkurencji :| 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższy okres użytkowania tego telefonu, załóżmy 2 lata to i 6gb ram jest az nadto

 

Zgłupiałem już z tym ois. Na przykład na mgsm podają, ze zarówno mi9 jak i mi9se mają ois... Trzeba będzie poczekać na teardown jerrego i wtedy będzie jasne czy ma :D

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...