Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, stereo0 napisał:

@mates21 albo xiaomi wyda za kilka miesięcy super extra pro edge explorer coś tam z 4 aparatami. Ja się zawiodłem, że nie ma wersji 8/256, albo ślepy jestem xD ale z tego co na YT widzę to jest dioda podczerwieni przynajmniej w wersji transparent.

Właśnie dioda zbędna jeśli aod będzie dopracowane 

Fakt, mamy 2019 rok, filmy 4k 60 fps, a tutaj marne 128 GB pamięci i nawet slotu SD nie ma :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, galakty napisał:

Kolorowy AoD ciekawy. Może dadzą do Mi 8? 

Już jest, wczoraj pisałem o ty, przy aktualizacji: 9.2.15 (link)

 

A przy okazji - posiadam Mi8, ale podobają mi się wprowadzone zmiany i pewnie będę chciał zmienić.

Dla mnie na plus dodanie ładowania indukcyjnego (brakuje mi po Note8), czytnik w ekranie (taka ciekawostka dla geeka), zmniejszony notch, dobrze zapowiadający się aparat. Oprócz tego posiada AOD (działa jak działa, ale lubię go mieć w Mi8), no i miui ze swoimi cotygodniowymi aktualizacjami (wole jak się coś dzieje, a nie jedna aktualizacja co kilka miesięcy). 

Na minus mała bateria, ale zobaczymy jak to będzie w praktyce (dla mnie pewnie podobnie jak w Mi8 - od rana do wieczora). 

No i teraz czekam na niedzielne MWC - ceny i datę dostępności u nas. Jak nasi dystrybutorzy popłyną z ceną (a pewnie tak będzie) to liczę na szybkie działania importerów, jak np. Proline.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Razor65 napisał:

Już jest, wczoraj pisałem o ty, przy aktualizacji: 9.2.15 (link)

 

A przy okazji - posiadam Mi8, ale podobają mi się wprowadzone zmiany i pewnie będę chciał zmienić.

Dla mnie na plus dodanie ładowania indukcyjnego (brakuje mi po Note8), czytnik w ekranie (taka ciekawostka dla geeka), zmniejszony notch, dobrze zapowiadający się aparat. Oprócz tego posiada AOD (działa jak działa, ale lubię go mieć w Mi8), no i miui ze swoimi cotygodniowymi aktualizacjami (wole jak się coś dzieje, a nie jedna aktualizacja co kilka miesięcy). 

Na minus mała bateria, ale zobaczymy jak to będzie w praktyce (dla mnie pewnie podobnie jak w Mi8 - od rana do wieczora). 

No i teraz czekam na niedzielne MWC - ceny i datę dostępności u nas. Jak nasi dystrybutorzy popłyną z ceną (a pewnie tak będzie) to liczę na szybkie działania importerów, jak np. Proline.

Global nie ma, tak samo 4k 60 fps ;) 

Ładowanie indukcyjne faktycznie na plus, dodatkowo to żadne 10W, tylko od razu 20W - tyle to po kablu obecnie QC 3.0 chyba ma, albo i mniej. Szacun.

Bateria liczyłem że będzie pod 3800, a tu marne 3300, no cóż... 

U nas podejrzewam że pod 3000 zł podejdzie :) 

Ah. No i oczywiście dalej nie ma żadnego IP nie? Po co :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie zastanawiałem się, ale przeczytałem pewien komentarz.
Skoro główny aparat ma 48mpx ze światłem 1.7 to po co ciemny teleobiektyw ze światłem 2.2 skoro z tego głównego przybliżenie będzie w teorii lepsze, a z teleobiektywu będzie wymuszało duże ISO?
Te 48mpix będzie interpolowane w dol do 12mpix. Dzięki temu lepsze fotki wyjdą.

Mnie bardziej martwi czemu nie ma ois, przecież ona duzo daje podczas używania night mode (zwłaszcza w gcam)

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą to nie chodzi o OIS, tylko o autofocus, że niby ma być szybszy i celniejszy. Cóż... Według testu Dxomark to jest wolniejszy od iphone'a i Mate'a 20 także tego  
To dalej lipa xd czekam na poco f2 i redmi x, co pokaża ciekawego

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się... Na wielkości baterii od Xiaomi i na quallcomie, ze 712 nie zrobił w 7nm. Eh co im szkodziło zrobić 0.2mm grubszy telefon, to pewnie z 500mah więcej

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

czytałem całą recenzje na GSM arena i powiem Ci, źe tam napisali, iż całkowity SOT telefonu jest o jakieś dwie do trzech godzin dłuższy w porównaniu do Mi8, więc tragedii nie ma -powiem wręcz, że jest fajnie. dlaczego tak się dzieje? ponieważ nowy procesor ma lepsze zarządzanie energią jest zrobiony w niższej litografii 7 nanometrów.

 

A ogólnie piszą tam, że nie warto zmieniać Mi8 na mi9. Zbyt mało zmian, żeby dopłacać różnice cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, peseq napisał:
19 godzin temu, Voltron napisał:
Zawiodłem się... Na wielkości baterii od Xiaomi i na quallcomie, ze 712 nie zrobił w 7nm. Eh co im szkodziło zrobić 0.2mm grubszy telefon, to pewnie z 500mah więcej

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

czytałem całą recenzje na GSM arena i powiem Ci, źe tam napisali, iż całkowity SOT telefonu jest o jakieś dwie do trzech godzin dłuższy w porównaniu do Mi8, więc tragedii nie ma -powiem wręcz, że jest fajnie. dlaczego tak się dzieje? ponieważ nowy procesor ma lepsze zarządzanie energią jest zrobiony w niższej litografii 7 nanometrów.

Bardziej bym obstawiał na soft i marketing. Mix 3 ma te same bebechy co Mi 8, a jakoś dobrze trzyma na baterii, mimo że jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redminote2, nie ma edycji EE. Są trzy modele: Mi 9, Mi 9 Transparent Edition i Mi 9 SE.

 

@stereo0, w Mi 9 Układ trzech aparatów jest w określonym celu. Główny: 48 Mpix plus 12 Mpix jako zoom oraz 16 Mpix jako makro:

https://miuipolska.pl/xiaomi-mi-9-w-trzech-odslonach-oficjalnie-zaprezentowany/

 

Aaaa... I nie bałbym się tej baterii w Mi 9. Podobnie w Mi MIX 3, bateria jest mniej pojemna niż ta, zastosowana w Mi MIX 2s, a jest bardziej wydajna. Może to kwestia optymalizacji systemu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że tragedii nie będzie, te 7h na pewno da się zrobić bez większego problemu ale nasuwa się pytanie po co dać większą baterie jak można mniejszą? Czemu nie mogła by być taka, żeby starczyło na 2 pełne dni zabawy zamiast jednego? Tak dla zasady.

Wygląda to jak zmowa wszystkich producentów, ze w średniaki pakują 4000-5000mah a w flagowce nie wejdzie więcej niż 3000mah. Trochę to głupie.

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi bateri się nie boje. S10 bez plusa też ma prawie taka samą 3300(według sklepów bo polskie serwisy reklamoworecenzenckie podają dużo większa, ale już tabletowo sprostowalem. Chociaż on ma ciut mniejszy ekran plus zwykle exynosy są ciut słabsze i bardziej prądożerne od snapdragonow. Jedynie s10plus ma 4100 i to już jest wow ;) ale dwa razy droższy od mi9 @Voltron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3238]mrosi[/mention] bateri się nie boje. S10 bez plusa też ma prawie taka samą 3300(według sklepów bo polskie serwisy reklamoworecenzenckie podają dużo większa, ale już tabletowo sprostowalem. Chociaż on ma ciut mniejszy ekran plus zwykle exynosy są ciut słabsze i bardziej prądożerne od snapdragonow. Jedynie s10plus ma 4100 i to już jest wow ale dwa razy droższy od mi9 [mention=25858]Voltron[/mention]

Wiem wiem, czytałem o tych Samsungach. Nawet fajne z wyglądu i dobry czytnik w ekranie mają. Ale robią się na srajfony, 7k za najmocniejszy s10+...

 

Nie wiem, czy znów lepszym wyborem nie będzie mi9se, bateria nie jest wiele mniejsza, ekran mniejszy, dzięki temu bardziej kompaktowy, aparaty i osprzęt praktycznie identyczne. Procesor, wiadomo. Brakuje tylko bezprzewodowego a jednak sporo tańszy.

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tymcio napisał:

Tego się nie spodziewałem :D
https://rootblog.pl/zrodla-kernela-dla-xiaomi-mi-9/

PS. W niedzielę będę mógł poużywać sobie Mi 9, więc dam znać (MWC 2019) :)

Cześć kumplu. Jakbyś mógł po pobawieniu się zwrócić uwagę i w miarę możliwości odpowiedzieć mi na pytania (ewentualnie jeśli nie będzie odpowiedzi na konferencji)

1. Czy niebieski jest tak samo ładny na żywo jak na zdjęciach i filmikach?

2. Czy wariant globalny ma B20?

3. Czy będzie się dało założyć szkło ochronne na ekran bez dziury i korzystać z odcisków palca?(może masz doświadczenie z innymi telefonami z takim czytnikiem w ekranie)

4. Jak bateria w prawdziwym zyciu? Kojarzę coś, że masz mix 3? Ile tam sot osiągasz?(wiem inny procek)

5. Czy etui z zestawu wyrównuje odstający aparat czy dalej odstaje?

6. Zazdroszczę wyjazdu i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę próbek video z Mi9:

https://www.youtube.com/channel/UCVb8Ww9JWBxGyePnKPX7fjA/videos

 

Dnia 21.02.2019 o 07:39, stereo0 napisał:

Skoro główny aparat ma 48mpx ze światłem 1.7 to po co ciemny teleobiektyw ze światłem 2.2 skoro z tego głównego przybliżenie będzie w teorii lepsze, a z teleobiektywu będzie wymuszało duże ISO?

W praktyce wygląda to tak:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9507&idCamera2=300573&idCamera3=300574

 

 

Mi8 vs Mi9 - porównanie jakości obrazu w video:

https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=9507&idPhone3=9065&idCamera2=300569

Oraz porównanie jakości obrazu w fotkach: Mi9 - Mi8 - Mi8SE:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9507&idPhone2=9065&idPhone3=9219

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych rozważcie kwestię cenową. 

po premierze w chińskich sklepach cena za mi 9 to około 2400- 2500  a wg cennika xiaomi powinno być ok 1700 PLN - więc radzę poczekać 2-3 miesiace ceny na pewno spadną o połowę. 

Pamiętam mi 8. podejrzewam cena się unormuje w granicy 1900-2000. a w polskich sklepach będzie kosztowało ok 2950. (mówimy o podstawie 6+128) 

Trzeba też pamiętać ze biorąc chinczyka nie będzie b20. Wiec nastaje zmierzch kupowania od chińczyków bezpośrednio (liczyć się z vatem - jednym słowem już się zaczyna nie opłacać). 

Chciałbym się też podzielić spostrzeżeniem. Patrząc teraz na mi8ee którym się bardzo jarałem a patrząc teraz nań oraz na mi9ee to zastanawiam się co mnie tak interesowało. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, weah napisał:

Dla chętnych rozważcie kwestię cenową. 
[...]
Trzeba też pamiętać ze biorąc chinczyka nie będzie b20. Wiec nastaje zmierzch kupowania od chińczyków bezpośrednio (liczyć się z vatem - jednym słowem już się zaczyna nie opłacać). 

 

Przecież wersja global będzie zapewne posiadać B20, a chińskie sklepy sprzedają wersje china i global z niewielka różnicą cenową.
A liczyć się z vatem też już nie ma co. Aktualnie gro przychodów chińskich sklepów to handel elektroniką z Europą, więc dla nich oferowanie wysyłek które "omijają" vat, to bardzo istotna kwestia. 

Doskonale to widać na przykładzie mi8, które można kupić w wersji na chiny, lub w wersji globalnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...