Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Szafirowe szkiełko jest twarde ale kruche. Nie wiem czy to dobra decyzja.

Mi się jeszcze normalne szkiełko nie porysowało nigdy, ale dość dbam o telefon (nie rzucam na podłogę czy w piasek). 

Co prawda w P9 się porysowało, ale tam było jakieś badziewne, w Mi 8 jest spoko.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stereo0 napisał:

@galakty brzydził Cię też mi8, a teraz chyba nie narzekasz ;p ja tam biorę mi9 z miejsca, a jak nie trzeba będzie długo czekać to biorę EE tym razem :)

Mi 8 chociaż był tani i ma rozpoznawanie twarzy wieczorem czy nocą. Mi 9 jest brzydki i nie będzie tego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, galakty napisał:

Mi 9 jest brzydki i nie będzie tego miał.

Tego jeszcze nie wiemy :P

Mnie zastanawia 1 rzecz... Xiaomi jest cholernie pewne siebie oraz Mi9 i jej wyglądu, wszędzie piszą jaka to ona nie jest piękna i jaka to ona nie będzie "najpiękniejsza ze wszystkich Xiaomi", baaa nawet zrobili prezentacje w tym samym dniu co Samsung. Nie chce mi się wierzyć, że pokażą taką "kroplę" w ekranie, nawet oni muszą wiedzieć, tym bardziej po opiniach o Mi8, że jakby go nie zachwalali przed pokazem, to po nim, jeżeli będzie wszystko zgodne z przeciekami, to nie przejdzie... Tym bardziej, że ostatnio się żrą bardzo zaciekle z OP, Honorem i Meizu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli są 3 aparaty - każdy o różnej ogniskowej? Tak to zrozumiałem. Ale jeśli tak jest, to się zastanawiam, czy to się nie odbije negatywnie na precyzji rozpoznawania co jest tłem (do rozmycia) w trybie portretowym? Bo "normalnie" to chyba działa na zasadzie paralaksy - dwa obiektywy o takich samych ogniskowych, oddalone o te 2 cm od siebie, "widzą" różne przesunięcie obiektów bliższych względem tła. Przy różnych ogniskowych... cóż, nie twierdzę, że się nie da, ale chyba trochę trudniej.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popatrzę na to z perspektywy mi8 - jestem w stanie to wszystko przeżyć (nawet mała baterie względem konkurencji u której dało się jakoś upchać te 4000mah) ale nie w tej cenie. Z tymi 4000 yuan polecieli po bandzie i tyle. U reselerow będzie po ponad 2500zl. Lepiej juz będzie poczekac na OP7

Teraz redmi będzie takie jak xiaomi, a xiaomi zrobią droższe i mniej opłacalne

Wytapatalkowane z MI 8 SE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek przodu MI9

photo_2019-02-17_13-07-53.jpg

I więcej info odnośnie ekranu od Lei Juna na Weibo: 

image.png

źródło: https://www.weibo.com/1749127163/Hh4VQoigG?from=page_1003061749127163_profile&wvr=6&mod=weibotime&type=comment#_rnd1550405618082

Zdjęcia:

68418ffbly1g09ivkny5tj21hc0u0b2b.jpg68418ffbly1g09ivnxoloj21hc0u04qr.jpg68418ffbly1g09ivq4fp1j21hc0u0npd.jpg68418ffbly1g09ivqvlkzj21hc0u0npd.jpg

Czytnik w ekranie niby lepszy i dokładniejszy - nie wiem ;P

photo_2019-02-17_13-17-53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

A ja popatrzę na to z perspektywy mi8 - jestem w stanie to wszystko przeżyć (nawet mała baterie względem konkurencji u której dało się jakoś upchać te 4000mah) ale nie w tej cenie. 

Jak Ci zależy na baterii to poczekaj na Energizer Power Max P18K Pop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem, że nie kupię tego telefonu. Xiaomi nie ma nic do zaoferowania na ten moment. Od modelu Mi5 nie wypuścili nic ciekawego. Mi6 było do przełknięcia (mimo braku jacka). Reszta szkoda słów. Mi9 - cena z kosmosu, do tego ten "cudowny" wyświetlacz. Sorry Xiaomi, ale nie nie nie. Już bardziej podoba mi się OP6T mimo tej łezki, która nawet pasuje do tego telefonu, a wypuszczony został jakieś pół roku temu. Czekam na OP7 - mam nadzieje, że nie zawiedzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ziomeczek napisał:

No i już wiem, że nie kupię tego telefonu. Xiaomi nie ma nic do zaoferowania na ten moment. Od modelu Mi5 nie wypuścili nic ciekawego. Mi6 było do przełknięcia (mimo braku jacka). Reszta szkoda słów. Mi9 - cena z kosmosu, do tego ten "cudowny" wyświetlacz. Sorry Xiaomi, ale nie nie nie. Już bardziej podoba mi się OP6T mimo tej łezki, która nawet pasuje do tego telefonu, a wypuszczony został jakieś pół roku temu. Czekam na OP7 - mam nadzieje, że nie zawiedzie.

U mnie pozostaje na ringu nadchodzący Mix i właśnie OP7 - zdecyduje design zapewne, bo na gniazdo jack nie mam co liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziomeczek napisał:

No i już wiem, że nie kupię tego telefonu. Xiaomi nie ma nic do zaoferowania na ten moment. Od modelu Mi5 nie wypuścili nic ciekawego. 

To kup telefon innej firmy. Istnieje w ogóle jakiś model na rynku, który spełniałby twoje oczekiwania? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie ładny telefon i tyle.... Nie rozumiem czepiania się szczegółów... 

Ja tam Mi8 nie chciałem... Mix 3 w chwili kiedy miał się ukazać był dla mnie za drogi, dlatego nabyłem Maxa 3 i nie narzekam... 

Następnym (a przynajmniej jest na to spora szansa) będzie Mix4, o ile zakombinują z samo_jebko_kamerką i dadzą wysówamą jak w Nexie... W sumie patent na to mają już parę lat... ;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AKG napisał:

Kolejny szrot ze stajni Xiaomi. Dodatkowo te softy są tak cudowne, bug na bugu...

Qrczaki... To chyba jakieś inne siołmi dotychczas mieliśmy... 

Ani bugów nie odkryłem w swoich... 

A co do szrotów... to mógłbym się rozpisywać o ścierwach lg, srony, srajfon czy szajsungach.... Jedyną Motkę sobie bardzo ceniłem, dopóki Lenovo nie kupiło sobie mobili... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AKG przecież globalne wersje xiaomi mają B20 i soft globalny też raczej bez większych plam wychodzi. 

Mi się raczej podoba wygląd mi9. Pewnie szkoda tej łezki, ale lepsza niż notch w mi8. Raczej na pewno zdecyduje się na mi9 bo jakoś nie mogę zdzierżyć innych nakładek (czy na Samsungach czy na nowych Motorolach), a póki co został mi tylko mi5, który już sobie nie daje rady. Z mi8 byłem zadowolony i nie czułem braków w wydajności, więc na mi9 pewnie będzie jeszcze fajniej :)

Jeszcze nigdy nie próbowałem rozpoznawania twarzy więc jeśli nie będzie to tak dobre jak na mi8 to dla mnie żadna stratą chociaż pewnie dla innych duża. Ciekawe czy ten czytnik w ekranie będzie w miarę szybki i czy nie trzeba będzie specjalnych dziurek w szkle ochronnym by działał. Odziwo dla mnie wygodny był ten z tyłu w mi8 w porównaniu do tego z przodu w mi5. W samochodzie i tak mam odblokowany telefon ciągle w stacji dokującej więc nie muszę odblokowywać podczas jazdy.

Gdzies czytalem, że w mi9ee czwarty obiektyw to jakiś peryskopowy?! Co to oznacza? Co on daje w fotografii mobilnej? To ten co załamuje obraz do drugiej soczewki? 

 

edit

znalazlem jakiś cennik 

a8867ddbly1g0apqpcovfj21eg0u0qv5.jpg

Edit 2

No i czy EE będzie miał 4 obiektywy bo teraz to już nic nie wiem xd a i NFC będzie xd

68418ffbly1g0adinhfgfj21hc0u07wh.jpg

68418ffbly1g0aezu7l1bj21hc0u04qq.jpg

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stereo0 napisał:

No i czy EE będzie miał 4 obiektywy bo teraz to już nic nie wiem xd a i NFC będzie xd

Ja mam wrażenie, że chyba pojawi się podział na dwie wersje - Transparent Edition z 3 aparatami i Explorer Edition z 4 aparatami. Ale nie widziałem na to jeszcze potwierdzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to wygląda. Widzę, że marketingowo bardzo mocna przycisnęli temat, mnóstwo grafik w internecie, porównań, informacji o poszczególnych wersjach, kooperacji. Biorąc pod uwagę konkurencję to chyba dobre zagranie. Pewnie w dniu premiery to wszystko zostanie uporządkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma wycieków. Oni sami (zaczynając od CEO) zaczęli publikować informacje. Moim zdaniem to dobre zagranie, bo po pierwsze robią szum na rynku (i się o nich pisze), a po drugie wolę takie oficjalne informacje niż słabej jakości wycieki i domysły. Dla porównania producent opublikował wszystkie ciekawe informacje chwaląc się produktem, a samsungowi przed premierą wyciekło wszystko i wygląda to słabo wizerunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Razor65 napisał:

Ja mam wrażenie, że chyba pojawi się podział na dwie wersje - Transparent Edition z 3 aparatami i Explorer Edition z 4 aparatami. Ale nie widziałem na to jeszcze potwierdzenia.

masz chyba rację z tego co czytam. Znalazłem filmik z mi9 w ręce ;p

https://img.gizchina.com/2019/02/002NBe9slx07rF0nGJ8A0104120024uH0E010.mp4?_=2

A tu ta wersja przezroczysta

 

20190218_161352_767.jpg

Edytowane przez stereo0
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...