Skocz do zawartości

Mi 9 nadchodzi...


JamCiTo

Rekomendowane odpowiedzi

Qrczaki... To ja muszę być "cyber-chłop".... Jak ja mogę na Maxa3 nie narzekać? 

Jeszcze się nad Honorem X-em tym 7,12 zastanawiam... ;-). 

Ale jakoś się do MIUI przyzwyczaiłem... 

 

Aaaaaaaa... Już wiem... Jacka ma :-D.... 

 

A kończąc off_topa... Coś o Mi9? 

Edytowane przez JamCiTo
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a pisałeś że rozmiar jest OK, a teraz że kciukiem nie sięgniesz. I tyle nam po opiniach z internetu. 
Dobre trzymanie w dłoni a sięganie kciukiem samej góry to dwie różne rzeczy. Przecież długi telefon chyba może dobrze leżeć w dłoni

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

a tak to tez kombinuję :D 

Ale nie wrócą czasy tych mniejszych telefonów. Sam w sumie juz nie chciałbym mniejszego ekranu :D mało tego będę sie czaił na One Plus 7 jak dostanie Snapa 8150. Niestety tam to na pewno bedzie 6.4", z reszta zapewne jak w MI9. Choc 6.4" to juz troche przeginka, musiałbym na żywo pomacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JamCiTo napisał:

7mio katka nie ma problemu z obsługą

7latka daje rade obsługiwać jedną dłonią 6.4" smart? Jak wielkie ona ma łapki? :o

Coś czuję, że nadal ktoś tu myli obsługę jedną dłonią, a trzymanie smarta w 1 ręce i używanie 2 do obsługi... Bo w taki sposób to można nawet 12" obsłużyć...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś napisałem, że jedną? 

Noż nie rób, że mi z panny troglodyty ;-) to, że stary ma ponad metr 90 dobrze, to wiesz... ;-)

Chodzi ogólnie o płacz nad gabarytem. Toż mała, chińska ludzia robi też wynalazki z ekranikiem bodaj 2", a na bank można sobie nabyć takiego smarkwacza i zobacz ile miejsca w kieszenich do przodu.... A jakie łapki trzeba mieć malutkie... ;-)

 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JamCiTo napisał:

A gdzieś napisałem, że jedną? 

Tylko my cały czas mówimy o tym, żeby obsługiwać fon 1 dłonią, a ja już przy Mi8 mam z tym małe problemy, a jednak małych łapek nie mam :P.

7 minut temu, JamCiTo napisał:

Noż nie rób, że mi z panny troglodyty

Wybacz :(.

8 minut temu, JamCiTo napisał:

można sobie nabyć takiego smarkwacza

Tylko, to jest znowu kolejny wydatek i z ~1900zł robi się 2.5tyś do 4tyś, a tu nie o to chodzi, aby wydawać więcej, tym bardziej kupując Xiaomi, bo za te 2.5-4tyś mogę już mieć inne marki, gdzie ogarnę fona 1 łapką (dla mnie to istotne :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JamCiTo napisał:

ładujesz w niego SIM i SD i nie potrzebujesz telefonu.

i na pewno wygodnie pooglądasz sobie Netflixa, sprawdzisz i napiszesz maila/sms :D.

46 minut temu, dzidexx napisał:

Można też wybrać inny model, skoro Mi 9 ma same wady.

Na razie to jest tylko gdybanie, więc nie wiem czy można to do "ma same wady" zaliczyć... Zanim wyjdzie Mi9 może się pojawić z 20 innych telefonów, co nie znaczy, że nie można sobie pogdybać, co byłoby fajnie mieć w takiej Mi9, a co nie, co jest potrzebne, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by dużo nie mówić to Snap 8150 + zapewne dual gps + 5G zrobi robotę, przydałoby się jeszcze ładowanie indukcyjne i żeby nie przegięli z wielkością ekranu - to mi wystarczy do ewentualnej zmiany. No i oczywiście musi być OLED, po Mi 8 nie zmienię już telefonu na taki z IPS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczaki, to jak ja po tych szajsungach notach mogę siołmi używać? 

 

Nezumi, ale to nie ja narzekałem, że ekran za duży... Jakby to powiedzieć... Hmmmmm... Mi bardzo Max3 odpowiada... I to nie ja mam problem z 6,9" ;-) dlatego przedstawiłem alternatywę... I mejle można przeglądać... I jutub działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany.... Nie mylcie pojęć.... 

To WY obatele cały czas twierdxicie, że się nie da... że za duże... palce za krótkie... sięgnąć się nie da... To wam podałem alternatywę... Też źle.... Jak panny młode w noc poślubną... "i chciałbym... i boję się..." :-D

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe wyświetlacze to już przeszłość tak jak mini jack. Xiaomi miało szansę coś takiego zrobić po premierze iPhone' a 4, który może za wyjątkiem Sony nie miał konkurencji. Prędzej składane się spopularyzują niż wrócą do mniejszych rozmiarów, a taki np.: Mi6 bez ramek mógłby znaleźć swoich fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, stereo0 napisał:

Mały offtop, ale jak długo w przypadku mi8 trzeba było czekać, az oficjalnie pojawi się na naszym rynku? Bo obiecałem sobie po przygodzie z mi8, że koniec telefonów kupionych u majfriendow

Jakieś 2msc. Ok 20 sierpnia Mi8 weszła do sprzedaży w Polsce, wersja Pro i lite 2msc później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak długo.  Chociaż pieron wie kiedy wyjdzie mi 9. Na razie muszę pomęczyć się na mi5. Jak nie wpadnie jakaś mega okazja na note 9, albo mate 20 pro(chociaż tu te ekrany to niewypał) to czekam razem z wami na mi 9;p

Żeby nie było, że spamuje to tutaj wrzucam taki render, który ktoś sobie stworzył na temat mi9. Myślicie, że notch zostanie?

Mi-9.pnghttps://www.xiaomitoday.com/design-xiaomi-mi-9/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2018 o 14:23, stereo0 napisał:

Na razie muszę pomęczyć się na mi5. Jak nie wpadnie jakaś mega okazja na note 9, albo mate 20 pro(chociaż tu te ekrany to niewypał) to czekam razem z wami na mi 9;p

Mi5 to nadal bardzo fajny sprzęt. Przy Xiaomi trzyma mnie głównie MIUI. Gdyby nie to to przy obecnych cenach lepiej kupić Samsunga S8/S9, bo ceny mocno spadły i pewnie będą się trzymać dłużej niż ceny Xiaomi. Mi5 dzisiaj jest warty 500 PLN, a S7 trochę więcej. Trudno przewidzieć czy będzie notch. Teraz wyznacznikiem jest S10. Zależy co tam wsadzą. Docelowo sensory miały być ukryte pod wyświetlaczem. Pytanie czy Xiaomi to wdroży w przyszłym roku. Notch w 2019 roku to może być porażka. Mi Mix 3 to eksperyment, który raczej się nie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą pokombinować, podobnie jak w VIVO NEX, coby selfie kamera się wysuwała programowo... Bardzo fajne rozwiązanie. Brak oblecha na ekranie, brak slajdera... Same plusy... ;-)

hackmaniak mnie też trzyma... Jakoś wolę mieć niektóre rzeczy zaszyte w systemie, niż doinstalowywać i robić zbędny śmietnik... Sprawdzałem w sierpniu bodaj i nie jestem w stanie się przesiąść bezboleśnie na czystego robota... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Większy ekran fajnie, oby obudowa się nie zwiększyła mocno bo Mi 8 to takie prawie maksimum dla mnie.

Bateria... Liczyłem na więcej. Z większym ekranem wyjdzie na to samo co Mi 8.

Aparat? Jeśli będzie lepszy od Mi 8 to super.

Generalnie mnie ziębi ten telefon, bo Mi 8 to taka bestia że głupotą jest go zmieniać, ale dla aparatu telefon zmienię zawsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się w 99%, bo ja nawet dla aparatu nie zmienię Mi8, używam go raz na x czasu i tylko po to, aby sobie szybko zrobić jakąś przyzwoitą fotkę i tyle :P.Obstawiam, że dopiero Mi10, czy jak oni to tam sobie nazwą będzie dla mnie interesująca :P. Jeżeli zachowają rozmiary Mi8 i zwiększą jeszcze Body to screen ratio, zostaną przy AMOLED lub dadzą jakiś dobry OLED to i tak będzie bardzo przyjemny model, a jeżeli cena się utrzyma (2999RMB +-200RMB) to obstawiam, że sporo ludzi się znowu na niego rzuci. Troszku szkoda, że w flagowym modelu dalej leca w FHD, ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Niech Mixy mają 2K ekrany, bo bez tego znowu będzie praktycznie klon w innej obudowie :D 

Szczerze? Obojętnie, po prostu niech się coś ruszy poza tak na prawdę prockiem i ilością ramu, bo mam wrażenie, że od 2lat praktycznie tylko tym się różnią kolejne wydania flagowców i to praktycznie w każdej firmie... Przynajmniej w Mixach kombinują z czymś innym niż notch :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nezumi napisał:

Szczerze? Obojętnie, po prostu niech się coś ruszy poza tak na prawdę prockiem i ilością ramu, bo mam wrażenie, że od 2lat praktycznie tylko tym się różnią kolejne wydania flagowców i to praktycznie w każdej firmie... Przynajmniej w Mixach kombinują z czymś innym niż notch :(.

Ja bym chciał baterię 4000 mAh, do tego lepszy aparat, notch w kształcie łezki albo dziurki i kupuję Mi 9 na premierę. Ale z baterią już skopali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...