Jump to content

Mi 8 Lite - dyskusja ogólna

Recommended Posts

5 godzin temu, pkonrad napisał:

Z oficjalnej strony Xiaomi, ale zeby go wgrać to trzeba w telefonie odblokować bootloader i dopiero wygrywamy soft za pomocą miflash.

Czy to jakiś szczególny przypadek (bo zmiana bazy)?

Niedawno na RN5 wgrywałem z powodzeniem Global Dev na Global Stable normalnie (przez systemową apkę Aktualizacje), przy zablokowanym BL. Tyle, że wymusił przy tym Factory Reset. No i tam się baza nie zmieniała.

Edited by latet
  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chyba już zapomnieli o aktualizacjach    MIUI 11 

Witam Przed chwilą pojawiła się OTA nowa aktualizacja Global Stable dla Xiaomi Mi 8 Lite. Jeśli ktoś nie dostał jeszcze tej aktualizacji, niżej wrzucam linki do pobrania najnowszego MIUI V10.3

Nowy ROM dla Mi 8 Lite z poprawkami z czerwca 2020 MIUI V11.0.3.0.QDTMIXM Recovery (1,8 GB) - https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QDTMIXM/miui_MI8LiteGlobal_V11.0.3.0.QDTMIXM_7353dba0ab_10

Posted Images

Wgrałem dzisiejszego builda 9.1.10 i na pewno LTE jest teraz zdatne do użytku w Play, ale nadal mam problem z aktywowaniem Camera Api 2. Komuś się to udało za pomocą magiska i modułu?

Dopisałem w build.prop następujące linijki:

persist.camera.HAL3.enabled=1
persist.camera.eis.enable=1
persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

Ale Gcam działa tragicznie. Praktyczne nie da się używać. Open Camera też krzaczy się.

7 godzin temu, fing napisał:

W Chinach 8 lite dostaje aktualizację do Android Pie, u nas pewnie za kilka tygodni.

Ciekawe... zważywszy na to, że z tego co się orientuję, to Mi 8 Lite nie jest dostępny w Chinach... Do Pie aktualizację dostał Mi8 SE, ale.. to nie lite...

1 minutę temu, Orjon napisał:

Jakby nie był, to nie byłaby dostępna wersja chińska softu, ani beta, ani stable: https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/platina/

Na stronie: http://www.miui.com/download.html nie znalazłem Mi8 lite, stąd moja ciekawość, a tutaj "http://en.miui.com/download.html dostępny jest tylko russ i  global.

1 minutę temu, Vergiliusz napisał:

Panowie zastanawiam się nad tym modelem, ogólnie warto czy lepiej poczekać na jakieś tegoroczne premiery? 

Zależy czego oczekujesz. Redmi Note 7 może być ciekawa, ale aktualnie na mi-home.pl masz promkę na Mi8 lite, przy haśle #XiaomiLepsze, bodajże 250zł taniej.

• Like 1
1 minutę temu, Nezumi napisał:

Na stronie: http://www.miui.com/download.html nie znalazłem Mi8 lite, stąd moja ciekawość,

O popatrz, a ja widzę od razu :p

image.png

en i russ od china rozdzielili jakiś czas temu.

Generalnie miałem mi 8 lite w ręce przez moment w sklepie (jeszcze na MIUI9) i nawet mi się podobał, ale w sumie uznałem że nie ma wielkiej różnicy między nim a moją note 5.

• Like 1
2 minuty temu, Nezumi napisał:

Zależy czego oczekujesz...........

Przesiadam się z Redmi 4 Prime więc teoretycznie każda zmiana powinna być lepsza...boli mnie trochę że Mi 8 lite nie ma irda no ale wiadomo wszystkiego mieć nie można a jak się chce to pozostaje Mi 8 w pełnej gamie od SE po Pro.

• Like 1

Ale wiecie, że xiaomi.eu jest na 9 dla MI8 Lite już od kilku tygodni? Ja swojego mam z oficjalnej dystrybucji z PL więc był na globalu. 2 tyg czekania na unlock i .eu na 9 śmiga aż miło - na pewno lepiej niż global :) A co samego telefonu - dałem 1000zł przed świętami w promocji (wer. 4/64) i w takich pieniądzach nie ma wg mnie nic lepszego na ten moment - zresztą nie ma problemu teraz też go za tyle kupić - niebieska wersja jest naprawdę świetna :)

Może faktycznie RN7 będzie ciekawą alternatywą, w końcu ma mieć ten sam procesor :) mnie osobiście irda ani nfc nie są potrzebne także mnie pasuje 2x niższa cena od "pełnej" MI8 bo wycięli elementy bez jakich mogę się obejść.

Ogólnie jestem mega zadowolony z modelu a to już moje chyba 5-te Xiaomi :)

1 godzinę temu, Vergiliusz napisał:

Jak dobrze widziałem w opisach to tutaj brak jest podczerwieni i dioda powiadomień tylko w jednym kolorze?

tak, dioda jest tylko biała - też nie rozumiem tej polityki, bo chyba wszystkie nowe modele mają tak włącznie z "pełnymi" MI8 - chodzi o oszczędność czy jak??

ale to faktycznie mnie denerwuje, bo z IR to akurat nie korzystam.

• Like 1
6 minut temu, RASTY777 napisał:

Ogólnie jestem mega zadowolony z modelu a to już moje chyba 5-te Xiaomi :)

A jak z baterią, jakie wrażenia z użytkowania. Czuć w tym chociaż namiastkę pełnego Mi 8? CIekawy jestem jak będzie ze wsparciem czy nie porzucą za szybko, chociaż biorąc pod uwagę to jak się sprzedaje i przynosi kasę to raczej nie. 

nie miałem pełnego więc nie wiem ale jakoś nie mam poczucia czegoś "gorszego" - wsparciem aż tak się nie przejmuję, bo pewnie i tak za rok zmienię na coś nowszego :) co do baterii to wcześniej miałem MiNote2 czyli 4000mAh i powiem Ci, że tutaj jest znacznie lepiej mimo, że jest prawie 1/3 mniej pojemności. Jednak procesor robi swoje. 6h SOT to żaden problem.Zależy co się robi  na jakim podświetleniu ale myślę, że i 8 też jest spokojnie do zrobienia. W najnowszej wersji z 1.10 jest już bateria adaptacyjna z PIE, zobaczmy jak to się będzie zachowywać bo na razie to krótko żeby ocenić. Ale na pewno jest dobrze :)

Z wad softu na chwilę obecną to chyba ikony powiadomień które pojawiają się tylko na chwilę, ale to trzeba czekać czy chińczycy poprawią, poza tym na pewno brakuje OIS w aparacie ale no cena robi swoje, choć zdjęcia i filmy jak na moje potrzeby są ok, zależy czego kto oczekuje i ile chce wydać - jak zwykle :)

• Like 1
1 godzinę temu, Orjon napisał:

O popatrz, a ja widzę od razu :p

fck, jestem ślepy ;c

1 godzinę temu, Vergiliusz napisał:

Przesiadam się z Redmi 4 Prime więc teoretycznie każda zmiana powinna być lepsza...

nie wiem czy IRDA będzie w RN 7, aż tak nie śledziłem, ale wszystko kwestia tego, ile chcemy wydać. Do 1k brałbym RN7, a gdybym miał te 100-200zł więcej, brałbym 8lite, ale to tylko moja opinia.

• Like 1

bez problemu można kupić za MI8Lite 1k w normalnym sklepie w PL z gwarancją. Od Janusza z allegro nawet taniej :) nie mówiąc o chinach ale to już jak kto uważa. Jest też sporo nówek bo ludzie je chyba w play dostają za przedłużenie abo - można poniżej 1k wyrwać z oficjalną gwarancją też.

• Like 1
22 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Panowie zastanawiam się nad tym modelem, ogólnie warto czy lepiej poczekać na jakieś tegoroczne premiery? 

Miałem chrapkę na Mi8 Lite, ale jak zobaczyłem porównanie jakości obrazu w video z niewiele droższym Mi8 SE, to mi się odechciało "Lite".

https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=9219&idPhone2=9329&idPhone3=8959

Ale 8SE też jeszcze nie kupię (choć korci), poczekam testy aparatu (wideo) w RN7.

Do zestawu Mi 8 Lite dodawany jest całkiem fajny case, który jednak uległ uszkodzeniu. Nie wiecie, czy gdzieś można taki kupić?
A czy przypadkiem do Mi 8 Lite nie był dodawany zwykły silikonowy trochę za luźny case, podobnie jak to miało miejsce we flagowcu Mi 8 ?
2 godziny temu, krainawilka napisał:
Był silikonowy, ale dobrze dopasowany, mój nie miał luzów.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Kup dowolny silikonowy case w chinach za 1-2 $ i będzie to dokładnie to samo.

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_009623748223.html?wid=1433363

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_009410015690.html?wid=1433363

Ja to z drugiego linka kupowałem do Mi 8 i o dziwo etui jest naprawdę świetne. Jest cieniutkie, wykonane z bardzo fajnego matowego miłego w dotyku plastiku. Jest idealnie spasowane i jest też ochrona na obiektywy. Płaciłem za nie 0,99 $ przez aplikacje GearBest w telefonie.

Edited by pkonrad

O ile mnie starcza pamięć nie myli, to dawno dawno temu MIUI miało oddzielną regulację głośności powiadomień. Potem to zintegrowano z głośnością dzwonka tel. Dla naszego dobra i wygody, oczywiście :-P

Edited by latet

Dnia 15.01.2019 o 16:23, RASTY777 napisał:

W najnowszej wersji z 1.10 jest już bateria adaptacyjna z PIE..

W najnowszej wersji czego? No nie wiem jak z tym bateriami jest ale po 4000 albo 4100 w redmi 4 prime czuje różnicę na minus dla Mi 8 Lite. Po jednym dniu korzystania zostało 62% baterii....lipa..