Skocz do zawartości

Mi 8 Lite - dyskusja ogólna


p37b

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Vergiliusz napisał:

 

W najnowszej wersji czego? No nie wiem jak z tym bateriami jest ale po 4000 albo 4100 w redmi 4 prime czuje różnicę na minus dla Mi 8 Lite. Po jednym dniu korzystania zostało 62% baterii....lipa..

Słabszy procesor, mniejszy ekran o ponad cal, mniej pamięci i do tego bateria większa pojemnością od mi 8 lite o 700mAh... No to chyba oczywiste, że będzie dłużej trzymała...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vergiliusz napisał:

 

W najnowszej wersji czego? No nie wiem jak z tym bateriami jest ale po 4000 albo 4100 w redmi 4 prime czuje różnicę na minus dla Mi 8 Lite. Po jednym dniu korzystania zostało 62% baterii....lipa..

 

no softu xiaomi.eu - a porównianie 4prime z 8lite pod kątem baterii to trochę bez sensu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mlynkov napisał:

Słabszy procesor, mniejszy ekran o ponad cal, mniej pamięci i do tego bateria większa pojemnością od mi 8 lite o 700mAh... No to chyba oczywiste, że będzie dłużej trzymała...

 

1 godzinę temu, RASTY777 napisał:

no softu xiaomi.eu - a porównianie 4prime z 8lite pod kątem baterii to trochę bez sensu...

Tak, macie racje ale wiecie no..jak się do redmi 3 do redmi 4 P przywyknie do jednej stałej to ten nawyk trudno zmienić mimo że dostaje się coś powiedzmy wyższej jakościowo półki i nowszą technologię ( mam tu na myśli Mi 8 Lite)  niż do tej pory. Trzeba przywyknąć..tym bardziej że na rynku Xiaomi nie ma nic co by w pełni spełniało oczekiwania. Redmi 6 Pro w Polsce niedostępne, Mi A2 lite to prawie to samo co Redmi 4 Prime no i bez rozbudowy pamięci, Mi A2 to jest to samo co Mi 8 Lite ale bez slotu SD i z mniejszą baterią. Zostaje seria Note ale one są jeszcze większe wymiarowo niż ten Mi 8 Lite. Tak więc obecnie to najlepsze co może być. 

 

Tak, tak wiem marudzę ale zostały mi głęboko zakorzenione nawyki co do baterii :( 

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vergiliusz @Mlynkov

A mnie ciągle zastanawia jaką zależność ma wielkość ekranu LCD w stosunku do poboru prądu. Wszyscy o tym piszą, a jakoś nigdy nie widziałem porównania poboru prądu przez podświetlenie wyświetlacza. Czy ekran większy o cal pobierze dużo więcej energii, a jeśli tak do dlaczego i ile. Czy jasności ekranów są identyczne gdyż wtedy takie stwierdzenie ma jakieś poparcie fizyczne, etc.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, macie racje ale wiecie no..jak się do redmi 3 do redmi 4 P przywyknie do jednej stałej to ten nawyk trudno zmienić mimo że dostaje się coś powiedzmy wyższej jakościowo półki i nowszą technologię ( mam tu na myśli Mi 8 Lite)  niż do tej pory. Trzeba przywyknąć..tym bardziej że na rynku Xiaomi nie ma nic co by w pełni spełniało oczekiwania. Redmi 6 Pro w Polsce niedostępne, Mi A2 lite to prawie to samo co Redmi 4 Prime no i bez rozbudowy pamięci, Mi A2 to jest to samo co Mi 8 Lite ale bez slotu SD i z mniejszą baterią. Zostaje seria Note ale one są jeszcze większe wymiarowo niż ten Mi 8 Lite. Tak więc obecnie to najlepsze co może być. 
 
Tak, tak wiem marudzę ale zostały mi głęboko zakorzenione nawyki co do baterii  
Było brać mi8se pod względem baterii byłoby podobnie.

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie to się dowiesz... Ciasto dalej w fazie testów... Jak ja kocham te pytania o nowe androidy...
Nie widziałem takiego pytania w tym temacie... Nie każdy posiada takie informacje a mnie jako użytkownika poprostu ten temat interesuje chociażby dlatego że nie wiem czy warto czekać czy lepiej wrzucić xiaomi.eu... W każdym razie dzięki za odpowiedź :)

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2019 o 13:15, latet napisał:

Trochę mi ciężko pojąć, co mają motywy (czyli kolorki, czcionki, ikonki, tapety) do ochrony danych osobowych? Czy do pobierania motywów było konieczne podawanie danych osobowych?

Gdyby tak było, to chyba wszystkie modele powinny tak mieć? W moim mi5c motywy funkcjonują normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że zadajesz bezsensowne pytania? W czym dostrzegasz problem aby mieć CH zamiast PL?
Możesz ewentualnie zapłacić lub uruchomić zbiórkę na opłacenie certyfikacji. Skontaktuj się najpierw z Xiaomi:
https://www.mi.com/global/support/contact/
Sądzę, że forum jest właśnie po to, aby zadawać "bezsensowne" (wg Ciebie) pytania. Jeśli Cię to boli, to po prostu nie odpisuj.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja byłem na globalu miesiąc czekając na unlock. Teraz od początku roku .eu na 9.0 i pomimo drobnych błędów wg mnie .eu lepsze. Na baterie też nie narzekam, w 9 jest już opcja adaptacji, nie wiem czy to działa ale 6-8h sot jest u mnie bez problemu.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RASTY777 napisał:

ja byłem na globalu miesiąc czekając na unlock. Teraz od początku roku .eu na 9.0 i pomimo drobnych błędów wg mnie .eu lepsze. Na baterie też nie narzekam, w 9 jest już opcja adaptacji, nie wiem czy to działa ale 6-8h sot jest u mnie bez problemu.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za info. Powiedz mi jeszcze jak wygląda sprawa z powiadomieniami (ikony na pasku). Nadal znikają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak się mówi, że to ma być poprawione, ale to chyba niezależnie od wersji Androida - teraz pracują chyba mocniej nad "dark mode" bo w ostatniej aktulizacji się już pojawił - dla OLEDów fajna sprawa, na Lite'cie kwestia estetyki i gustu - ja sobie na razie testuje i jeszcze nie wiem czy się przekonam na stałe.

co do unlocka - tak, przy unlocku jest ostrzeżenie że wszystko się skasuje - tak jest chyba od 7 czy 8 wersji Andorida (ostatnio @Acid coś o tym pisał .

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...