Skocz do zawartości

Mi 8 Lite - dyskusja ogólna


p37b

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, pkonrad napisał:

Z oficjalnej strony Xiaomi, ale zeby go wgrać to trzeba w telefonie odblokować bootloader i dopiero wygrywamy soft za pomocą miflash.

Czy to jakiś szczególny przypadek (bo zmiana bazy)?

Niedawno na RN5 wgrywałem z powodzeniem Global Dev na Global Stable normalnie (przez systemową apkę Aktualizacje), przy zablokowanym BL. Tyle, że wymusił przy tym Factory Reset. No i tam się baza nie zmieniała.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiejszego builda 9.1.10 i na pewno LTE jest teraz zdatne do użytku w Play, ale nadal mam problem z aktywowaniem Camera Api 2. Komuś się to udało za pomocą magiska i modułu?

 

Dopisałem w build.prop następujące linijki:

persist.camera.HAL3.enabled=1
persist.camera.eis.enable=1
persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

Ale Gcam działa tragicznie. Praktyczne nie da się używać. Open Camera też krzaczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nezumi napisał:

Ciekawe... zważywszy na to, że z tego co się orientuję, to Mi 8 Lite nie jest dostępny w Chinach...

Jakby nie był, to nie byłaby dostępna wersja chińska softu, ani beta, ani stable: https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/platina/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Jakby nie był, to nie byłaby dostępna wersja chińska softu, ani beta, ani stable: https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/platina/

Na stronie: http://www.miui.com/download.html nie znalazłem Mi8 lite, stąd moja ciekawość, a tutaj "http://en.miui.com/download.html dostępny jest tylko russ i  global.

1 minutę temu, Vergiliusz napisał:

Panowie zastanawiam się nad tym modelem, ogólnie warto czy lepiej poczekać na jakieś tegoroczne premiery? 

Zależy czego oczekujesz. Redmi Note 7 może być ciekawa, ale aktualnie na mi-home.pl masz promkę na Mi8 lite, przy haśle #XiaomiLepsze, bodajże 250zł taniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Na stronie: http://www.miui.com/download.html nie znalazłem Mi8 lite, stąd moja ciekawość,

O popatrz, a ja widzę od razu :p

image.png

en i russ od china rozdzielili jakiś czas temu.

Generalnie miałem mi 8 lite w ręce przez moment w sklepie (jeszcze na MIUI9) i nawet mi się podobał, ale w sumie uznałem że nie ma wielkiej różnicy między nim a moją note 5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

 

Zależy czego oczekujesz...........

Przesiadam się z Redmi 4 Prime więc teoretycznie każda zmiana powinna być lepsza...boli mnie trochę że Mi 8 lite nie ma irda no ale wiadomo wszystkiego mieć nie można a jak się chce to pozostaje Mi 8 w pełnej gamie od SE po Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, że xiaomi.eu jest na 9 dla MI8 Lite już od kilku tygodni? Ja swojego mam z oficjalnej dystrybucji z PL więc był na globalu. 2 tyg czekania na unlock i .eu na 9 śmiga aż miło - na pewno lepiej niż global :) A co samego telefonu - dałem 1000zł przed świętami w promocji (wer. 4/64) i w takich pieniądzach nie ma wg mnie nic lepszego na ten moment - zresztą nie ma problemu teraz też go za tyle kupić - niebieska wersja jest naprawdę świetna :)

Może faktycznie RN7 będzie ciekawą alternatywą, w końcu ma mieć ten sam procesor :) mnie osobiście irda ani nfc nie są potrzebne także mnie pasuje 2x niższa cena od "pełnej" MI8 bo wycięli elementy bez jakich mogę się obejść.

Ogólnie jestem mega zadowolony z modelu a to już moje chyba 5-te Xiaomi :)

1 godzinę temu, Vergiliusz napisał:

Jak dobrze widziałem w opisach to tutaj brak jest podczerwieni i dioda powiadomień tylko w jednym kolorze?

 

tak, dioda jest tylko biała - też nie rozumiem tej polityki, bo chyba wszystkie nowe modele mają tak włącznie z "pełnymi" MI8 - chodzi o oszczędność czy jak??

ale to faktycznie mnie denerwuje, bo z IR to akurat nie korzystam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RASTY777 napisał:

Ogólnie jestem mega zadowolony z modelu a to już moje chyba 5-te Xiaomi :)

A jak z baterią, jakie wrażenia z użytkowania. Czuć w tym chociaż namiastkę pełnego Mi 8? CIekawy jestem jak będzie ze wsparciem czy nie porzucą za szybko, chociaż biorąc pod uwagę to jak się sprzedaje i przynosi kasę to raczej nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem pełnego więc nie wiem ale jakoś nie mam poczucia czegoś "gorszego" - wsparciem aż tak się nie przejmuję, bo pewnie i tak za rok zmienię na coś nowszego :) co do baterii to wcześniej miałem MiNote2 czyli 4000mAh i powiem Ci, że tutaj jest znacznie lepiej mimo, że jest prawie 1/3 mniej pojemności. Jednak procesor robi swoje. 6h SOT to żaden problem.Zależy co się robi  na jakim podświetleniu ale myślę, że i 8 też jest spokojnie do zrobienia. W najnowszej wersji z 1.10 jest już bateria adaptacyjna z PIE, zobaczmy jak to się będzie zachowywać bo na razie to krótko żeby ocenić. Ale na pewno jest dobrze :)

Z wad softu na chwilę obecną to chyba ikony powiadomień które pojawiają się tylko na chwilę, ale to trzeba czekać czy chińczycy poprawią, poza tym na pewno brakuje OIS w aparacie ale no cena robi swoje, choć zdjęcia i filmy jak na moje potrzeby są ok, zależy czego kto oczekuje i ile chce wydać - jak zwykle :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

O popatrz, a ja widzę od razu :p

fck, jestem ślepy ;c

1 godzinę temu, Vergiliusz napisał:

Przesiadam się z Redmi 4 Prime więc teoretycznie każda zmiana powinna być lepsza...

nie wiem czy IRDA będzie w RN 7, aż tak nie śledziłem, ale wszystko kwestia tego, ile chcemy wydać. Do 1k brałbym RN7, a gdybym miał te 100-200zł więcej, brałbym 8lite, ale to tylko moja opinia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu można kupić za MI8Lite 1k w normalnym sklepie w PL z gwarancją. Od Janusza z allegro nawet taniej :) nie mówiąc o chinach ale to już jak kto uważa. Jest też sporo nówek bo ludzie je chyba w play dostają za przedłużenie abo - można poniżej 1k wyrwać z oficjalną gwarancją też.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Vergiliusz napisał:

Panowie zastanawiam się nad tym modelem, ogólnie warto czy lepiej poczekać na jakieś tegoroczne premiery? 

Miałem chrapkę na Mi8 Lite, ale jak zobaczyłem porównanie jakości obrazu w video z niewiele droższym Mi8 SE, to mi się odechciało "Lite".

https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=9219&idPhone2=9329&idPhone3=8959

Ale 8SE też jeszcze nie kupię (choć korci), poczekam testy aparatu (wideo) w RN7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu Mi 8 Lite dodawany jest całkiem fajny case, który jednak uległ uszkodzeniu. Nie wiecie, czy gdzieś można taki kupić?
A czy przypadkiem do Mi 8 Lite nie był dodawany zwykły silikonowy trochę za luźny case, podobnie jak to miało miejsce we flagowcu Mi 8 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krainawilka napisał:
Był silikonowy, ale dobrze dopasowany, mój nie miał luzów.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Kup dowolny silikonowy case w chinach za 1-2 $ i będzie to dokładnie to samo.
 

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_009623748223.html?wid=1433363

https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_009410015690.html?wid=1433363

Ja to z drugiego linka kupowałem do Mi 8 i o dziwo etui jest naprawdę świetne. Jest cieniutkie, wykonane z bardzo fajnego matowego miłego w dotyku plastiku. Jest idealnie spasowane i jest też ochrona na obiektywy. Płaciłem za nie 0,99 $ przez aplikacje GearBest w telefonie.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 15.01.2019 o 16:23, RASTY777 napisał:

W najnowszej wersji z 1.10 jest już bateria adaptacyjna z PIE..

W najnowszej wersji czego? No nie wiem jak z tym bateriami jest ale po 4000 albo 4100 w redmi 4 prime czuje różnicę na minus dla Mi 8 Lite. Po jednym dniu korzystania zostało 62% baterii....lipa..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...