Skocz do zawartości

Mi 8 Lite - dyskusja ogólna


p37b

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pkonrad napisał:

Czyli to Polska oficjalna dystrybucja. Więc dla mnie jedyne wytłumaczenie to jakiś Brand od Play. Jak chcesz się z nimi trochę podchodzić, to napisz że nie możesz korzystać z aplikacji Netflix. Jest niedostępna w Sklepie Play, jeśli tel ma odblokowany bootloader.

chyba nie do końca :) BL mam odblkowany, wgrane miuipolska - netflix jest do pobrania :) nie wiem czy działa, bo nie korzystam, ale zainstalować się normalnie da - to już chyba zasługa samego romu - na polskim jest też certyfikacja w sklepie normalnie, safty net na zielono, płatności działają (tzn. nie na MI8 lite, wiadomo :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cyc3k_91 napisał:

Ale aplikacje netflix miałem oryginalnie zainstalowana po pierwszym uruchomieniu tego telefonu

i to dowodzi, że dodają swój brand, pytanie co jeszcze wsadzają, i czy możesz sobie zmienić soft bez utraty gwarancji - jeśli chodzi o ABC to dopuszczją oficjalny unlock i miuipolska jako jedyne alternatywne oprogramowanie bez utraty gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do końca BL mam odblkowany, wgrane miuipolska - netflix jest do pobrania nie wiem czy działa, bo nie korzystam, ale zainstalować się normalnie da - to już chyba zasługa samego romu - na polskim jest też certyfikacja w sklepie normalnie, safty net na zielono, płatności działają (tzn. nie na MI8 lite, wiadomo )
Przez rozmawiamy o ROMie Global, a nie o xiaomi.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RASTY777 napisał:

i to dowodzi, że dodają swój brand, pytanie co jeszcze wsadzają, i czy możesz sobie zmienić soft bez utraty gwarancji - jeśli chodzi o ABC to dopuszczją oficjalny unlock i miuipolska jako jedyne alternatywne oprogramowanie bez utraty gwarancji

Skąd te informacje? Jakiś link potwierdzający? Chciałbym właśnie wgrać miui polska ale nie chce stracić gwarancji.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cyc3k_91 napisał:

Skąd te informacje? Jakiś link potwierdzający? Chciałbym właśnie wgrać miui polska ale nie chce stracić gwarancji.. 

https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

to jest dość stare info ale nie kojarzę, żeby coś się zmieniło w tej kwestii - chyba, że ktoś coś więcej wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RASTY777 napisał:

https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

to jest dość stare info ale nie kojarzę, żeby coś się zmieniło w tej kwestii - chyba, że ktoś coś więcej wie??

Czyli można jednak wgrywać, jeżeli telefon pochodzi od abc (jest naklejka na opakowaniu). Play przyjmując reklamacje, odsyła urządzenie do gwarantów lub producentów ( w tym przypadku do dystrybutora ). Trzeba było by się spytać samego abc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, RASTY777 napisał:

ok, faktycznie, jakoś nie pomyślałem, że można mieć globala z unlockiem - bo i po co :)

Np. po to, by móc wgrywać sobie blokadę reklam (wygodnie przez TWRP). Nie wiem, czy jest jakikolwiek sposób na wgranie blokady jako pliku hosts przy zablokowanym BL.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam. Brandu nie mam :) Wszystko gra telefon działa zaskakująco szybko jak na 4 Gb ram. Ładowarka faktycznie normalna :(. Ogólnie polecam, także ludziom, człowiekom o małych rączkach telefon dobrze się trzyma,  plecki dają jeszcze bardziej pewny chwyt. Wersja Miui Global 10.0.5.0(ODTMIFH), android 8.1 OPM1 171019.019 dodam że jest zablokowany :P

Wzięty z umową w Play z salonu. Mam taką zagwozdkę tylko: Jaki region da mi jednocześnie motywy i odblokowanie telefonu twarzą ? AŻ mam ochotę dać kobicie swojego mi mix 2:roll: tylko 4 Gb ram mnie trochę odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Boryz napisał:

Wzięty z umową w Play z salonu. Mam taką zagwozdkę tylko: Jaki region da mi jednocześnie motywy i odblokowanie telefonu twarzą ? AŻ mam ochotę dać kobicie swojego mi mix 2:roll: tylko 4 Gb ram mnie trochę odstrasza.

Spróbuj zmienić np na Szwajcarię, zmień motyw i wróć na PL - podobno tak działa choć sam nie sprawdzałem, używam domyślnego a teraz .eu a tam wszystko działa :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie wiem czy to wada czy tak ma być ale nie działa korektor dźwięku przy podłączonych słuchawkach bezprzewodowych. Trochę to dziwne bo biorąc pod uwagę, że telefon nie ma wejścia na słuchawki to tym bardziej korektor powinien działać na bezprzewodowych, na przewodowych działa bez zarzutu. Zainstalowałem zewnętrzny equalizer i tak samo nie działa. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, może gdzieś można to zmienić w opcjach, orientuje się ktoś?

 

I drugie pytanie czy ktoś kto ma zainstalowany Nova launcher zauważyła jakieś problemy w działaniu? U mnie jest problem z dodatkiem do Novy Nova Google Companion, nie działa gest przesunięcia w bok do ekranu Google now.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usunąć  gest ostatnich aplikacji(jak na screenie), jest strasznie irytujący i ciągle się gryzie z gestem aplikacji w  Nova ale to chyba nie tam bo w nim mam tylko jeden gest ustawiony a w MIUI nie mogę znaleźć.

 

 

 

Screenshot_2019-01-07-10-28-45-782_com.teslacoilsw.launcher.png

Edytowane przez fing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...