Skocz do zawartości

Mi 8 Lite - dyskusja ogólna


p37b

Rekomendowane odpowiedzi

ja już odblokowałem i też wrzuciłem 8.12.13 czyli 1-szą i jedyną póki co 9.0 - starszych nawet nie sprawdzałem - nie chce mi się znów za chwilę robić wipe'a przy zmianie bazy :) Faktycznie działa wszystko w miarę ok, zwłaszcza jak na pierwszy build - jedynie co mnie wkurza to podświetlenie ekranu w automacie, ale liczę, że to poprawią i w uruchomią w końcu adaptacyjny tryb z 9, podobnie jak baterię adaptacyjną. To chyba już nawet jest na nowszych romach dla innych MI8.

A co do kamery - api2 i gcam robi faktycznie duża różnicę? warto się w to bawić, wszystko działa? Bo rozumiem, że w 8.1 api2 można włączyć modułem magiska ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RASTY777 napisał:

A co do kamery - api2 i gcam robi faktycznie duża różnicę?

To chyba nie jest potrzebne, aby pod OpenCamera włączyć EIS w 4K? Możecie sprawdzić, jak się to sprawuje na najnowszej wersji? To dla mnie najważniejsza funkcjonalność - jeśli to nie działa, to nie kupię tego modelu. Bo rozumiem, że w kamerce systemowej nic się na lepsze nie zmieniło po zmianie bazy? Nadal 4K jest bez EIS a w FHD 60 fps jest oszukana rozdzielczość? A FPS przynajmniej się trzyma równo trzydziestki w 4K? Jak autofocus w 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Boryz napisał:

Witam. W związku z kończącą się umową w play, chciałbym sprawić żonie jej pierwszy telefon Xiaomi,  padło na Mi8Lite. Czy ktoś z was już brał xiaomi  z playa ? Czy operator grzebie coś w sofcie i dodaje swoje chochliki i inne badziewia ?

Witam wziąłem w Play i jest wersja Global bez większych udziwnien operatora. Wątpię aby operator coś instalował... Co ciekawe a zarazem dziwne przy pierwszym uruchomieniu mojego mi 8 lite z Playa ujrzałem znaczek unlocked na dole przy włączaniu:)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cyc3k_91 napisał:

Także rozumiem, że operator sieci Play sprzedaje telefony z odblokowanym na dzień dobry bootloaderem? :)

na to wygląda :) pytanie nie "czy" sprzedaje tylko dlaczego :) ale to wygląda, że nawet nie są z oficjalnej dystrybucji. skoro jest wgrany global z odblokowanym BL to może to są wersje na Azję... ciekawe faktycznie :) ale to tylko dowodzi, że branie tel. u operatora jest bez sensu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pkonrad napisał:

Ten telefon czy aby na pewno pochodzi z Play?

Tak,  przedłużalem umowę i przyszedł kartonik z logiem Play w środku znajdował się mój mi 8 lite i dokumenty potwierdzające przedłużenie umowy itp...  A jak sprawdzić czy ten ROM jest brandowany przez operatora? 

Edytowane przez Cyc3k_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chce sugerować, ale niedawno mój brat zrobił wielką aferę w Play, bo dostał telefon... używany. Oczywiście pracownicy szybko chcieli mu to wynagrodzić i chcieli sprawę zamieść pod dywan, ale na to nie pozwoliliśmy. Widocznie liczyli na jakiegoś jelenia, który się nie zorientuje. Ta sieć jest jakaś dziwna.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krainawilka napisał:

Nic nie chce sugerować, ale niedawno mój brat zrobił wielką aferę w Play, bo dostał telefon... używany. Oczywiście pracownicy szybko chcieli mu to wynagrodzić i chcieli sprawę zamieść pod dywan, ale na to nie pozwoliliśmy. Widocznie liczyli na jakiegoś jelenia, który się nie zorientuje. Ta sieć jest jakaś dziwna.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Hmmm kartonik nie był otwarty tylko oryginalnie zaklejony tasmami... Idzie jakoś sprawdzić czy telefon był wcześniej używany? Nie posiadał kompletnie żadnych śladów użytkowania i miał oryginalne folie na przodzie tyle i aparacie z tyłu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pkonrad napisał:

Soft wygląda na oficjalnego Globala. Masz jakieś śmieci z Play? Logo na starcie, tapety czy aplikacje?

Z aplikacji jedynie play24 ale zainstalowaly mi się aplikacje z poprzedniego Redmi 4x a co do tapet to nie ma innych niż "zainstalowane fabtycznie" czyli nie ma tam żadnych tapet operatora przy włączeniu też logo play się nie wyswietla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cyc3k_91 napisał:

Hmmm kartonik nie był otwarty tylko oryginalnie zaklejony tasmami... Idzie jakoś sprawdzić czy telefon był wcześniej używany? Nie posiadał kompletnie żadnych śladów użytkowania i miał oryginalne folie na przodzie tyle i aparacie z tyłu... 

używany raczej nie był, w sensie przez innego użytkownika - ale wygląda na to, że sam play coś w tych telefonach "grzebie" - być moze dodaje od siebie - byle tylko tapety czy dzwonki a nie co gorszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, krainawilka napisał:

Wiem że ciężko w to uwierzyć, ale ten, który dostał mój brat był w rozpieczętowanym pudełku, a w środku telefon bez folii, ale owinięty w woreczek śniadaniowy... emoji52.png Salon Play w Rzeszowie.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Tutaj taka sytuacja raczej nie miała miejsca bo wątpię że ktoś używał by telefonu z oryginalną folia i napisami na ekranie w dodatku z folią na aparacie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RASTY777 napisał:

używany raczej nie był, w sensie przez innego użytkownika - ale wygląda na to, że sam play coś w tych telefonach "grzebie" - być moze dodaje od siebie - byle tylko tapety czy dzwonki a nie co gorszego :)

Heh właśnie ani dzwonków ani tapet nie mam innych... Tzn nic co by kojarzyło się z play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cyc3k_91 napisał:

Z aplikacji jedynie play24 ale zainstalowaly mi się aplikacje z poprzedniego Redmi 4x a co do tapet to nie ma innych niż "zainstalowane fabtycznie" czyli nie ma tam żadnych tapet operatora przy włączeniu też logo play się nie wyswietla

apki to pewnie jak podłączyłeś konto xiaomi/google to z automatu poszły - ale jak jest play24 to znaczy że dodają - normalnie tego nie ma na pewno, ja kupiłem z oficjalnej dystrybucji ABC bez żadnych operatorów i był czysty global, a teraz oczywiście już mam miuipolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, RASTY777 napisał:

apki to pewnie jak podłączyłeś konto xiaomi/google to z automatu poszły - ale jak jest play24 to znaczy że dodają - normalnie tego nie ma na pewno, ja kupiłem z oficjalnej dystrybucji ABC bez żadnych operatorów i był czysty global, a teraz oczywiście już mam miuipolska

Chodziło mi o to że na poprzednim telefonie miałem play 24 więc pewnie przez to po dodaniu konta xiaomi zainstalowalo mi ta aplikacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Polska oficjalna dystrybucja. Więc dla mnie jedyne wytłumaczenie to jakiś brand od Play. Jak chcesz się z nimi trochę podchodzić, to napisz że nie możesz korzystać z aplikacji Netflix. Jest niedostępna w Sklepie Play, jeśli tel ma odblokowany bootloader.

Jakby telefon miał NFC, to płatności od Google też by Ci nie działały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...