Skocz do zawartości

Mi 8 Lite - dyskusja ogólna


p37b

Rekomendowane odpowiedzi

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Mi 8 Lite - dyskusja ogólna
  • mrosi przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja posiadam ten model. Ogólnie porównując do ręki note 3 to oczywiście lepsza jakość wykonania, sprawniejsze ibpkynne działanie. Póki co mam go na miui 10 global, jeszcze nie brałem się za jakiekolwiek zmiany.rozmiarowo jest zbliżony, chociaż ekran sporo większy. Zdjęcia robi znacznie lepsze, mnie osobiście notch nie denerwuje. Jeszcze go ustawiam pod siebie, ale (nie wiem, czy czegoś jeszcze nie widzę lub to zależy od miui) dioda jest tylko biała, motywy 2 podstawowe. Nie odczuwam ubijania aplikacji, obsługa jedną ręką jest trudna jeśli trzymam telefon pod kątem ponad 45°, wtedy muszę go podeprzeć od spodu małym palcem,inaczej zjeżdża z ręki. Pytaj o co chcesz, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć, rewelacji wg mnie nie ma, ale po przesiadce z rn3 i tak jest dobrze. Mogę coś pstryknąć w wolnym czasie. Co do powiadomień, jakoś specjalnie uwagi na to nie zwracam, ale faktycznie pole obok godziny obsługuje tylko ikonki 'systemowe' typu włączony Bluetooth itp. (większość powiadomien  i tak wyłączam, albo sprawdzam diodę) 

Chciałem przy okazji zapytać, czy mój lite ma syfmiui? Kupowany na allegro (czas), zastanawiam się czy bawić się w polską wersję 

 

Screenshot_2018-11-29-15-37-18-944_com.android.settings.thumb.png.62c8e12573f71df9557f7cf6abeea23f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 

Aktualnie mam w rekach Mi 8 i Mi 8 Lite. Porównując te dwa telefony, to jakość wykonania jest na tym samym, bardzo wysokim pozomie, ale Lite jest trochę lżejszy, szczególnie odczuwalne przy obsłudze leżąc :)

Co do aparatu, w słabych warunkach Lite jest ciut gorszy, a w dobrych nie widzę różnicy. Zauważyłem tylko, że Mi 8 tryb portretowy działa w powiększeniu, a Lite nie, co jest dużo wygodniejsze!

Na plus jest też to, że Lite ma wejście na kartę pamięci, o czym dowiedziałem się dopiero wkładając SIM do telefonu :D

Mi 8 Lite kupiłem na aliexpress, w sklepie Growing Store, z dostawą z Niemiec, za 860 zł.

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli w związku z tym, że mam wgrany taki soft, można powiedzieć, że bootloader jest odblokowany? Ja swojego brałem na raty 0 w sklepie internetowym na a...wyszło mnie to 980, ale raz, że potrzebowałem fon na szybko, a dwa, że właśnie na raty.

Ktoś z was ma może wgrany xiaomi.eu na swojego lite?

 

Sprawdźcie proszę czy w trybie slo-mo 240fps przyszybkich  drganiach ręki obraz wam się "zwija" i nakłada na siebie? Jest zniekształcony. To soft?

Edytowane przez Neverbf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Sprawdziłem, mam blokadę. Czekam 360h. 

Ktoś z was używa tego telefonu na "naszym miui"?

Jeśli już wgrany xiaomi.eu, to jak rozumiem do globala w wersji miui 10 będę mógł wrócić bez obawy o uceglenie?

Na rn3 irytowały mnie ciągle powiadomienia że coś przestało działać, mimo, że działało. Tyle że tam miałem wersję dev. Jest opcja wgrania na mi8 lite xiaomi.eu stable? Obsługuje sprawnie OTA?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, johnny1836 napisał:

Nie rozumiem tego... Mi 8 wspiera QC 4.0, ładowarka jest 3.0. Lite wspiera QC 3.0, dali zwykłą 2A...

Nie kupiłeś flagowca - nie masz wszystkiego. W 2018 roku kogoś to dziwi? Teraz to ja jestem zdziwiony.

Co do QC 4.0 to nie wina Xiaomi. Tych ładowarek zwyczajnie NIE MA, a jak są to w absurdalnych cenach. Wiń Qualcomma.

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefon z polskiej dystrybucji. Global rom na dziwne tłumaczenia w niektórych miejscach w porównaniu do miuipolska. Telefon jest mniejszy niż mi się wydawało a raczej mimo rozmariów nie wydaje się mega cegłą. Dość smukły (porównuje do mi4 którego używałem przez ostatnie 2 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI 8 Lite w swoim przedziale cenowym to naprawdę spoko propozycja. W chinach można go dorwać za ok 750 zł, z polskiej dystrybucji były ostatnio po 999 zł. To naprawdę niezła oferta. Ja mogę gorąco polecić. Niebieski kolor Twilight wygląda naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wideo - zrobiłem kilka filmów porównania. Tak jak RN5 aplikacja mi do aparatu nagrywa bez stabilizacji 4k i FhD 60 kl. Legenda do oznaczeń filmów chyba zbędna poza "o" - oznacza to nagrywanie w aplikacji open camera

https://1drv.ms/f/s!Al3n-m8j_l-2iZomrJeEaeDNZ33LgA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 10:54, Neverbf napisał:

Witam. Ja posiadam ten model. Ogólnie porównując do ręki note 3 to oczywiście lepsza jakość wykonania, sprawniejsze ibpkynne działanie. Póki co mam go na miui 10 global, jeszcze nie brałem się za jakiekolwiek zmiany.rozmiarowo jest zbliżony, chociaż ekran sporo większy. Zdjęcia robi znacznie lepsze, mnie osobiście notch nie denerwuje. Jeszcze go ustawiam pod siebie, ale (nie wiem, czy czegoś jeszcze nie widzę lub to zależy od miui) dioda jest tylko biała, motywy 2 podstawowe. Nie odczuwam ubijania aplikacji, obsługa jedną ręką jest trudna jeśli trzymam telefon pod kątem ponad 45°, wtedy muszę go podeprzeć od spodu małym palcem,inaczej zjeżdża z ręki. Pytaj o co chcesz, dam znać.

Witam mógłbyś sprawdzić czy działa na tym modelu Fortnite? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zainstalowałem najnowszą wersję V10. Kolejne pytanie - co z aplikacją "motywy"?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

10 wersja jest na chiński rynek i obsługuje tylko standard POP3. Nie działa IMAP itp... Dlatego nie ma jej fabrycznie w MIUI 10 Global. Ale skoro taka Ci pasuje to ok.

 

Jeśli chodzi o motywy to zmień region z Polska np. na Indonezja i będą działać.

Aż tak bardzo mi nie zależy na tych motywach, tym bardziej że i tak zaraz przesiądę się na xiaomi.eu, choćby ze względu na brak powiadomień na belce. 
Co do poczty - właśnie konto IMAP mam utworzone w wersji v10 i wszystko śmiga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić na chwile region np. na Indonezja, ustawić sobie motyw taki jaki chcesz i potem z powrotem wrócić do Polska.

 

Co do poczty w wersji V10, to pobrałem najnowszą wersję i nie mam możliwości skonfigurowania swojego konta na wp jako IMAP. W związku z tym proszę o informacje w jaki sposób skonfigurowałaś konto pocztowe IMAP na MIUI Mail V10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2018 o 08:30, pkonrad napisał:

Co do poczty w wersji V10, to pobrałem najnowszą wersję i nie mam możliwości skonfigurowania swojego konta na wp jako IMAP. W związku z tym proszę o informacje w jaki sposób skonfigurowałaś konto pocztowe IMAP na MIUI Mail V10.

Właściwie nic nie konfigurowałem. Zarówno przy skrzynce prywatnej jak i firmowej dane pobrały mi się automatycznie, ja wpisałem tylko adres i hasło. Konta widzę skonfigurowane jako IMAP, ale chyba nie do końca tak działają, bo przed chwilą odczytałem maile ze skrzynki, a po zalogowaniu się na pocztę przez przeglądarkę te same wiadomości widnieją jako nieprzeczytane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że tam. Sprawdziłem w ustawieniach serwera, ale tak jak mówię, nie ma jasno napisane czy to konto IMAP czy POP3, a porty wskazują na IMAP.

Kolejne pytanie - nie widzę możliwości zmiany rozmiaru siatki ekranu głównego - ktoś mi powie, czy to wina aktualizacji, czy było tak od początku?
 

Edytowane przez krainawilka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że tam. Sprawdziłem w ustawieniach serwera, ale tak jak mówię, nie ma jasno napisane czy to konto IMAP czy POP3, a porty wskazują na IMAP.   

 

 Konto IMAP z WP5dd1218891089ced41cfa148d92dc972.jpg

 

 

Co do drugiego pytania, to niestety nie da się zmienić siatki. Tak jest od początku. Można jedynie zmniejszyć rozmiar interfejsu, ale i tak maksymalnie będą 4 ikony, tylko mniejsze. Proponuję zainstalować Poco Luncher ze Sklepu Play. Taki Luncher ma fabrycznie Pocophone F1 by Xiaomi, który załatwi problem zmiany siatki ekranu. Według mnie to najlepsza opcja dla Mi 8 i Mi 8 Lite.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...