Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaczem w Mi6


chudy16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Myślę że mój problem widać na załączonym zdjęciu. Jakieś rozowawo fioletowe, cos w rodzaju powidokow - widać elementy górnego paska, ale skubane nie chce zniknąć od tak. Bardzo denerwuje przy szarej klawiaturze - aż mieni mi się w oczach. Ktoś spotkał się z takim przypadkiem? 

IMG_20181111_002910.jpg

Edytowane przez chudy16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialbym, że takie uroki, gdyby w moim 4 letnim htc m8, takie coś występowało, ale ekran był bez skaz. Co więcej przecież LCD się nie wypala tylko OLED jeśli już, a miałem kilka lat Samsunga z SAMOLEDEM i nie było problemów. Czy takie coś ewentualnie podlegałoby gwarancji? 

Edytowane przez chudy16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, artenidas napisał:

Uroki IPS TFT, że się wypalają. Lepiej z tym nie będzie, a pomoże tylko wymiana wyświetlacza. :)

Żadne uroki tylko kiepski ekran chińskiego producenta i tyle. Dobre IPS się nie wypalają i służą wiele lat, mam monitor LG od 7 lat i tylko kondensatory padły, sama matryca działa pięknie, żadnych wypaleń ani martwych pikseli. Nie od dziś wiadomo że Xiaomi ładuje kilka rodzajów ekranów, niektóre są do niczego. 

Chociaż fakt, LCD można wypalić, ale nie wiem co by trzeba zrobić, skoro ja używam monitora po 10-12h non stop i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to nie jest wypalenie, a bardziej klej lub wilgoć. Ekran jest do wymiany i tyle. Jeżeli fon jest na gw to powinno przejść.

3 godziny temu, galakty napisał:

Żadne uroki tylko kiepski ekran chińskiego producenta i tyle.

Xiaomi do serii Mi stosuje ekrany JDI, LG, Sharp, czy też OLED od LG i AMOLED od Samsunga, o "słabych chińskich ekranach" można mówić przy Redmi z BOE lub Tianma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nezumi napisał:

Z tym, że to nie jest wypalenie, a bardziej klej lub wilgoć. Ekran jest do wymiany i tyle. Jeżeli fon jest na gw to powinno przejść.

Xiaomi do serii Mi stosuje ekrany JDI, LG, Sharp, czy też OLED od LG i AMOLED od Samsunga, o "słabych chińskich ekranach" można mówić przy Redmi z BOE lub Tianma.

Raczej miałem na myśli tutaj Mi4/Mi5 itp, które się przepalały aż miło, chociaż to raczej wina SoC i kiepskiego odprowadzenia ciepła.

Od LG raczej nie biorą, przynajmniej nie do Mi 8 i całe szczęście, bo wtedy byś miał co 2 temat "nierówne podświetlenie". ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...