tomasznowak

MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Na poniższych linkach piszą, że niby xiaomi.eu lżejsze i w ogóle, ale po prostu się zastanawiam na ile to warte zachodu?

Edited by Sylkis

Gdybym miał wgrać coś po zabawie z bootloaderem to na pewno nie miui. Miui jest skomplikowane i powiela jedną funkcje w kilku miejscach. Lub są one dla mnie niezrozumiałe. Dodatkowo to taki aex czy aosip mają taka możliwość konfiguracji że głowa mała. Ja do dziś płacze jak widzę łe pro 3 u żony bo jej dałem. Choć poco z Miui i tak jest lepszy niż HTC u11 z sense. Tam dopiero mnie bolał mózg. Wytrzymałem 3 miesiące i sprzedałem. Poco lepszy.

Mam problemy ze znalezieniem tych AEX i AOSIP w google. To drugie CHYBA znalazłem, piewszego wcale.
Jak one wypadają w porównaniu z LineageOS? Wady/zalety któregokolwiek z wyborów?

Czy apki do banków itp. wykorzystujące DRM będą dalej działać?

Edited by Sylkis

Lineage jest prosty i stabilny. Ale zazwyczaj ma mało funkcji. Tu masz cały wątek o poco na xda. Szukaj. Czytaj. Ale pamiętaj że wgranie custom Roma to odblokowanie bootloadera i wgranie twrp. Pewno instrukcje dobrego tu też znajdziesz. Jak i wątek o notch on notyfication, Andre zanny. To ten program o którym wspominałem. Masz też google camery do poco. 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1

https://zapodaj.net/acd67d186b85c.jpg.html

Link pod spodem do zrzutu mojego ekranu z aktywnym miui notch notyfication.

Edited by whiro
  • Thanks 1

to z tymi romami dla mnie gra nie warta świeczki, ten program miui notifikations dosc6 dobrze działa już go kiedys testowałem, a macie jakiś pomysł by zmienić kolor diody np na czerwony?

Dioda w poco jest jednokolorowa. Nic nie zrobisz. Szkoda że nie jest RGB. Fajna sprawa z dobrym softem. Tutaj ta dioda jest nie dość że biała to dodatkowo słaba. Ale w sumie robi co powinna.

Dioda w poco jest jednokolorowa. Nic nie zrobisz. Szkoda że nie jest RGB. Fajna sprawa z dobrym softem. Tutaj ta dioda jest nie dość że biała to dodatkowo słaba. Ale w sumie robi co powinna.
ok. dzięki

Nowy update V10.3.6.0.PEJMIXM.

Link http://bigota.d.miui.com/V10.3.6.0.PEJMIXM/miui_POCOF1Global_V10.3.6.0.PEJMIXM_0ba4120b12_9.0.zip

OTA z 10.3.5.0 http://bigota.d.miui.com/V10.3.6.0.PEJMIXM/miui-blockota-beryllium_global-V10.3.5.0.PEJMIXM-V10.3.6.0.PEJMIXM-3e3e0529e0-9.0.zip

OTA z 10.3.4.0 http://bigota.d.miui.com/V10.3.6.0.PEJMIXM/miui-blockota-beryllium_global-V10.3.4.0.PEJMIXM-V10.3.6.0.PEJMIXM-480f2d6652-9.0.zip

Changelog

System
Optimization: Lock screen pocket mode
Optimization: Updated Android Security Patch to June 2019. Increased system security.
Lockscreen, status bar, Notification shade
Fix: Screen didn't always light up for notifications

• Thanks 1

Przy próbie aktualizacji podaną paczką z 10.3.5.0 niestety mam to

2af03a906ef075933db60725f250ff59.jpg

Edited by Frantik

No niestety nie zaktualizujesz. Jeszcze najwidoczniej tego nie puscili albo nie możesz.

Dzisiaj Już udostępnili OTA, więc z plików też powinno się dać zrobić update.
8b2c7d8a99ffb537501cc60e0cf0ec38.jpg

• Like 2

Dzisiaj Już udostępnili OTA, więc z plików też powinno się dać zrobić update.
8b2c7d8a99ffb537501cc60e0cf0ec38.jpg
potwierdzam , jest aktualizacja z ota

Nowy soft już zainstalowany

c2896b1fe20a467672da04af5442b405.jpg815655c3a9db24311466e3780d899914.jpg1bd38226565fb21f2b5349f2969b4ceb.jpg

Może ktoś sprawdzić czy dodali tryb ciemny ?

A u mnie wykryło aktualizację do 10.3.6.0 PEJMIXM jednak nie mogę jej pobrać OTA, wywala monit o sprawdzeniu na miuipolska :x
Zauwazylem również, że u was to pareset MB, u mnie 1.8Gb i w opisie jedynie MIUI 10 stable

A czy w tym stable przynajmniej wprowadzili nie znikanie ikonek powiadomień. Bo to już mam z 2 miesiące w becie a poprawki bezpieczeństwa takie jak ten stable mam zaraz po dacie wprowadzenia. Będę musiał poczekać jeszcze z miesiąc żeby zaktualizować betę po zawieszeniu do stable, żeby w ogóle się to opłacało.

A u mnie wykryło aktualizację do 10.3.6.0 PEJMIXM jednak nie mogę jej pobrać OTA, wywala monit o sprawdzeniu na miuipolska
Zauwazylem również, że u was to pareset MB, u mnie 1.8Gb i w opisie jedynie MIUI 10 stable

Bo masz Xiaomi.eu. Changelogi w updaterze jeszcze nie działają dla Xiaomi.eu stable, będą działać po tej aktualizacji (ja je wrzucam). Jak nie idzie przez updater, to pobierz ręcznie.

Tzn co? Że niby przez updated chcesz zainstalować miui pl? On nigdy nie będzie kompatybilny z Miui global. Miui pl to custom rom oparty na miui China. Chyba że coś się zmieniło...

A czy w tym stable przynajmniej wprowadzili nie znikanie ikonek powiadomień. Bo to już mam z 2 miesiące w becie a poprawki bezpieczeństwa takie jak ten stable mam zaraz po dacie wprowadzenia. Będę musiał poczekać jeszcze z miesiąc żeby zaktualizować betę po zawieszeniu do stable, żeby w ogóle się to opłacało.
powiadomień jak nie bylo tak nie ma na pasku , na sekunde sie pojawi i po ptokach

Dnia 24.07.2019 o 19:33, Orjon napisał:

Bo masz Xiaomi.eu. Changelogi w updaterze jeszcze nie działają dla Xiaomi.eu stable, będą działać po tej aktualizacji (ja je wrzucam). Jak nie idzie przez updater, to pobierz ręcznie.

Dzięki, oblatuje juz 10.3.6.0.

Ja próbowałem tego nowego stable wgrać na betę to mi pisze że to starszy system i że musi zrobić czyszczenie. Na razie więc muszę czekać.

Czy u was też, po ostatniej aktualizacji, samoczynnie wybudza się ekran co jakiś czas ?

16 godzin temu, csidzi napisał:

Czy u was też, po ostatniej aktualizacji, samoczynnie wybudza się ekran co jakiś czas ?

Może masz włączoną opcje"Ekran Blokady i odcisk palca -> Włącz ekran przy powiadomieniach" ?

Też to zauważyłem ekran sam się podświetla bez powodu oraz często są wibracje pojedyncze najczęściej gdy telefon leży bez ruchu jakiś czas bo w kieszeni takowych nie zauważyłem.

Nowa aktualizacja V10.3.7.0.PFJMIXM.

http://bigota.d.miui.com/V10.3.7.0.PEJMIXM/miui_POCOF1Global_V10.3.7.0.PEJMIXM_aa86bd1d08_9.0.zip

https://bigota.d.miui.com/V10.3.7.0.PEJMIXM/miui-blockota-beryllium_global-V10.3.6.0.PEJMIXM-V10.3.7.0.PEJMIXM-d2edb096d0-9.0.zip

Changelog:

Spoiler

System
Optimization: Updated Android Security Patch to July 2019. Increased system security.
Mi Cloud
Optimization: Improved sync across multiple devices

• Thanks 1

Nowa aktualizacja V10.3.7.0.PFJMIXM.
http://bigota.d.miui.com/V10.3.7.0.PEJMIXM/miui_POCOF1Global_V10.3.7.0.PEJMIXM_aa86bd1d08_9.0.zip
https://bigota.d.miui.com/V10.3.7.0.PEJMIXM/miui-blockota-beryllium_global-V10.3.6.0.PEJMIXM-V10.3.7.0.PEJMIXM-d2edb096d0-9.0.zip
Changelog:
Spoiler

System
Optimization: Updated Android Security Patch to July 2019. Increased system security.
Mi Cloud
Optimization: Improved sync across multiple devices

Niżej kilka screenów:
20ad5601529d321e7c39db85e07d79ff.jpg040c5d27d90f0230ec9cac5d11df9b8a.jpg551e8163ad3302b0f7fa48b8d5b1072f.jpg

Hmm... Mam wrażenie, że po aktualizacji przestały mi działać powiadomienia push z aplikacji bankowej ING. Ktoś może potwierdzić u siebie?

Hmm... Mam wrażenie, że po aktualizacji przestały mi działać powiadomienia push z aplikacji bankowej ING. Ktoś może potwierdzić u siebie?
Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną tej aplikacji.... Wyłącz i włącz z powrotem powiadomienia w aplikacji i ustawieniach...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Co to? Aktualizacje rozwojowe dla Pocophone stanęły w czerwcu i lipa

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Przecież Xiaomi zamknęło program publicznych wersji rozwojowych (beta). Rychło w czas się zorientowałeś.