Skocz do zawartości

MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy


tomasznowak

Rekomendowane odpowiedzi

Egzemplarz mojej córki ma nierównomiernie podświetlony ekran. Są spore wycieki światła przy dolnej bródce. Według mnie ekran Honora Play jest lepszy, ale jeśli chodzi o wydajność to Poco F1 jest numerem 1
O ile się orientuję z powodu tej wady możesz wymienić telefon....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Soft 10.3.5.0 oficjalnie powrócił do OTA. Jeśli ktoś ma wersję sprzed wycofania i doświadcza buga z low speaker volume, to niestety jest zmuszony robić dirty flasha całego romu lub ewentualnie wrzucić go "na czysto"... Albo oczywiście czekać cierpliwie do kolejnego stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2019 o 11:06, piotrino napisał:

Jak nie przeszkadza to okej emoji6.png

Teraz zastanawiam się czy jej nie wymienić Poco F1 na Mi 9T. Wiem że wydajnościowo będzie gorszy, ale na duży plus wygląd i na pewno ekran. Telefon szczególnie w wersji czarnej prezentuje się moim zdaniem fenomenalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Alvin z POCO pisze na Twitterze, że w następnym stable mamy spodziewać się głównie lipcowych łatek Androida (czyli pewnie wyjdzie jakoś w sierpniu), a w dalszej kolejności MIUI 11 i Androida Q w ciągu najbliższych miesięcy.

Czy to oznacza jeszcze w tym roku? Fajnie by było, ale coś wątpię:roll:

źródło
 

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, susa napisał:

hej, 

Mam pytanie, czy mogę bez problemu przejść z bety tygodniowej do wersji stabilnej, bez robienia flasha oraz roota. Czy to wystarczy zrobić sobie backup plików i wgrać z instalatora wersje stabilną?

Da się przejść z MIUI Global Stable na Global Dev bez odblokowania bootloadera? Zależy mi na poprawnym działaniu Google Pay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, whiro napisał:

Ściągasz dev. Wchodzisz do programu aktualizacji i dajesz , zainstaluj z pliku. Tyle.

Hm, okej fajnie, dzięki. Najlepszy sposób na przeniesienie danych? Jakaś apka? Zależy mi, żeby stracić jak najmniej danych, sesji w aplikacjach. Bo za pewne taki update robi wipa, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global dev, to global beta. Obecnie już nie funkcjonuje , ale on już od dawna ma że ikony powiadomień nie znikają. To taki miui 10 w którym najpierw pojawia się to co ma być po jakimś czasie w miui global stable. Stable to taki global beta z dwa miesiące do tyłu. Jest jeszcze miui China i miui pl, który bazuje na miui China. Wersje global to wersje multilanguage. 

Edytowane przez whiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kupiłem Pocophona z oficjalnej dystrybucji z UK, to potrzebuję wgrać jakiś customowy ROM? Na reddicie widziałem, że rzekomo stockowy system ma poblokowane rzeczy ze względu na RODO i że wrzucali wersję systemu z xiaomi.eu - czy rzeczywiście jest taka potrzeba? Jaki rom najlepiej mieć na pocophonie?

Edytowane przez Sylkis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, whiro napisał:

Wersja GB powinna być multilanguage. Zmieniasz język na pl i powinno iść. W całej uniii obowiązuje rodo. W GB też.

Ale ja nie o to pytam, tylko ponoć ze względu na RODO niektóre opcje typu face unlock nie działają, bo właśnie RODO, czy coś, i nieoficjalne ROMy dodają to, co jest przydatne w Chińskich/Indyjskich romach, ale w EU zostało wywalone z przyczyn legalnych. Zastanwaiam się jak wiele takich rzeczy jest wywalone ze stockowego europejskiego romu, czy warto brać te z xiaomi.eu, albo niektórzy polecają lineageos, czy to tylko nerdy się brandzlują czymś bez znaczenia, bo lubią mieć wszystko pod siebie, bo mogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global dev, to global beta. Obecnie już nie funkcjonuje , ale on już od dawna ma że ikony powiadomień nie znikają. To taki miui 10 w którym najpierw pojawia się to co ma być po jakimś czasie w miui global stable. Stable to taki global beta z dwa miesiące do tyłu. Jest jeszcze miui China i miui pl, który bazuje na miui China. Wersje global to wersje multilanguage. 
posiadam global, czy ta wersja bedzie posiadac nieznikajace ikony na pasku lub czy jest szansa zeby to mieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego nie ma w miui global. Jak masz global to zawsze możesz wpisać inny kraj np Indie i nie mieć zablokowanych funkcji. Romy niestandardowe są bardzo fajne. Przed poco miałem łe pro 3 działający na aex a później na aosip. Zresztą przeleciałem tych Romów dziesiątki na Oreo i pie. Niektóre robią cuda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego nie ma w miui global. Jak masz global to zawsze możesz wpisać inny kraj np Indie i nie mieć zablokowanych funkcji. Romy niestandardowe są bardzo fajne. Przed poco miałem łe pro 3 działający na aex a później na aosip. Zresztą przeleciałem tych Romów dziesiątki na Oreo i pie. Niektóre robią cuda. 
czyli romy niestandardowe można normalnie zainstalowac z poziomu telefonu instalatora? skad pobieracie te romy zucisz linkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, whiro napisał:

zawsze możesz wpisać inny kraj np Indie i nie mieć zablokowanych funkcji.

Ale wtedy niektóre funkcje w aplikacjach typu facebook marketplace przestaną działać...

11 minut temu, whiro napisał:

aex a później na aosip

Czy one są warte polecenia na Poco? I co one dają w zasadzie? Czy lepiej się trzymać albo stocka albo xiaomi.eu?

 

 

2 minuty temu, Gregor 11 napisał:
11 minut temu, whiro napisał:
Nie wiem czego nie ma w miui global. Jak masz global to zawsze możesz wpisać inny kraj np Indie i nie mieć zablokowanych funkcji. Romy niestandardowe są bardzo fajne. Przed poco miałem łe pro 3 działający na aex a później na aosip. Zresztą przeleciałem tych Romów dziesiątki na Oreo i pie. Niektóre robią cuda. 

czyli romy niestandardowe można normalnie zainstalowac z poziomu telefonu instalatora? skad pobieracie te romy zucisz linkiem?

to to ja ci mogę powiedzieć już, że to trochę rzeźba, musisz napisać do xiaomi aby odblokowali ci bootloader, a później cały system flashujesz i kasujesz wszystko, co wcześniej było na telefonie

 

Edytowane przez Sylkis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregor 11 napisał:
26 minut temu, whiro napisał:
Global dev, to global beta. Obecnie już nie funkcjonuje , ale on już od dawna ma że ikony powiadomień nie znikają. To taki miui 10 w którym najpierw pojawia się to co ma być po jakimś czasie w miui global stable. Stable to taki global beta z dwa miesiące do tyłu. Jest jeszcze miui China i miui pl, który bazuje na miui China. Wersje global to wersje multilanguage. 

posiadam global, czy ta wersja bedzie posiadac nieznikajace ikony na pasku lub czy jest szansa zeby to mieć?

Obecnie mam miui global dev. Od dawna obok zegara pojawia się ikona powiadomienia i nie znika. Ale mieści się ich tam i tak z 2 sztuki. Pewno w końcu wprowadza to też w stable. Jedyne co jest do bani to że i tak nie ma info systemu o włączonym Bluetooth czy mute. Ja rozwiązałem to przez aplikację że sklepu Play Miui Notyfication. Poniżej godziny po lewej wyświetla na stałe ikony powiadomień, a w wersji pro po prawej pod wskaźnikiem sieci ikonę bluetooth, mute, GPS, hot spot. Program działa nawet dobrze.

10 minut temu, Gregor 11 napisał:
19 minut temu, whiro napisał:
Nie wiem czego nie ma w miui global. Jak masz global to zawsze możesz wpisać inny kraj np Indie i nie mieć zablokowanych funkcji. Romy niestandardowe są bardzo fajne. Przed poco miałem łe pro 3 działający na aex a później na aosip. Zresztą przeleciałem tych Romów dziesiątki na Oreo i pie. Niektóre robią cuda. 

czyli romy niestandardowe można normalnie zainstalowac z poziomu telefonu instalatora? skad pobieracie te romy zucisz linkiem?

Nigdzie nie napisałem że tak możesz zrobić. Custom rom wygrywasz z poziomu twrp. Robisz unlock bootloadera, root, wygrywasz twrp. Z instalatora możesz sobie nagrać global dev bo to zwykły miui. Nawet miui.eu (pl) wygrasz dopiero po odblokowaniu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wgrać coś po zabawie z bootloaderem to na pewno nie miui. Miui jest skomplikowane i powiela jedną funkcje w kilku miejscach. Lub są one dla mnie niezrozumiałe. Dodatkowo to taki aex czy aosip mają taka możliwość konfiguracji że głowa mała. Ja do dziś płacze jak widzę łe pro 3 u żony bo jej dałem. Choć poco z Miui i tak jest lepszy niż HTC u11 z sense. Tam dopiero mnie bolał mózg. Wytrzymałem 3 miesiące i sprzedałem. Poco lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy ze znalezieniem tych AEX i AOSIP w google. To drugie CHYBA znalazłem, piewszego wcale.
Jak one wypadają w porównaniu z LineageOS? Wady/zalety któregokolwiek z wyborów?

 

Czy apki do banków itp. wykorzystujące DRM będą dalej działać?

Edytowane przez Sylkis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lineage jest prosty i stabilny. Ale zazwyczaj ma mało funkcji. Tu masz cały wątek o poco na xda. Szukaj. Czytaj. Ale pamiętaj że wgranie custom Roma to odblokowanie bootloadera i wgranie twrp. Pewno instrukcje dobrego tu też znajdziesz. Jak i wątek o notch on notyfication, Andre zanny. To ten program o którym wspominałem. Masz też google camery do poco. 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1

https://zapodaj.net/acd67d186b85c.jpg.html

Link pod spodem do zrzutu mojego ekranu z aktywnym miui notch notyfication.

Edytowane przez whiro
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...