Skocz do zawartości

MIUI Global - wersje stabilne i rozwojowe - wątek zbiorczy


tomasznowak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam domyślny launcher POCO.

Zaobserwował ktos od dziś problem z messengerem objawiający się brakiem powiadomien po ubiciu wszystkich ostatnio otwartych aplikacji? Dopiero po włączeniu messengera dostaje wysyp wiadomości. Tak jakby na apke messengera przestał działać autostart. Oszczędzania baterii dla msg oczywiście wyłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostaliście tą aktualizację ota? U mnie nie ma.Może muszę zmienić region? 

Przecież kilka postów wyżej wrzuciłem linki do ręcznego pobrania ROMów z oficjalnej strony Xiaomi. Więc po co chcesz zmieniać region? Pobierz i zainstaluj aktualizację ręcznie.

 

No właśnie u mnie też, nie wiem czy to kolizja z nova launcherem czy co, ale się nie da

Chyba nie. Ja korzystam z POCO Launcher i u mnie ta opcja też zniknęła. A była wcześniej na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@MiszaMisza

Nie zauważyłem żadnych problemów z zasięgiem.
 


A tak BTW to pojawiła się nowa oficjalna aktualizacja dla Poco F1 do wersji MIUI 10.2.3.0 która m.in. wprowadza poprawki Androida z 1 lutego 2019:

Screenshot_2019-03-08-19-18-23-848_com.android.updater.thumb.png.4ec0964a00602f858c44183672be04b9.pngScreenshot_2019-03-08-19-28-30-675_com.android.settings.thumb.png.b9018fa8ae31bf3ced474824715ba948.pngScreenshot_2019-03-08-19-28-35-646_com.android.updater.thumb.png.49951a2d9308900fd8d01c95edd13097.pngScreenshot_2019-03-08-19-28-41-181_com.android.updater.thumb.png.39d6df872b7cedba58309db4a8e25a27.png


Link do pobrania paczki 560 MB do aktualizacji z wersji 10.2.2.0:

https://bigota.d.miui.com/V10.2.3.0.PEJMIXM/miui-blockota-beryllium_global-V10.2.2.0.PEJMIXM-V10.2.3.0.PEJMIXM-7b02bbf2e5-9.0.zip

 

Link do pobrania pełnego ROMu 1.7 GB do aktualizacji z dowolnej wersji MIUI:

https://bigota.d.miui.com/V10.2.3.0.PEJMIXM/miui_POCOF1Global_V10.2.3.0.PEJMIXM_a0319918c1_9.0.zip

 

Udanych aktualizacji życzę ;)

Edytowane przez pkonrad
Dodano zrzuty ekranu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Takie głupie pytanie , ale jak zaktualizować telefon do softu podanego wyżej?.

Dawniej siedziałem na redmi note 2 i miuipolska i tam była taka apka co się nazywała aktualizacja. Jeśli z automatu nic nie wykryło to była opcja instalowania z pliku.

W obecnym fonie mam miui  global 10.2.2.0 i nie mogę nigdzie tego znaleś.

Można coś zrobić z klawiaturą?, spacja jest tak nisko przycisków funkcyjnych ze często wyłącza mi się okno pisania i załącza ekran startowy. strasznie mnie to wku.. oraz wyłączyć podpowiadanie tekstu. Piszę coś a za chwile ten telefon to zmienia i co innego wychodzi. Nie mam nieraz czasu na kontrowanie tego co tam ten korektor robi i wiadomość wysyłam a potem zonk.

 

Ps

zauważył ktoś może ze na tym sofcie co wyżej gdy włączymy aparat zdjęcia robi i jest ok. Natomiast ja damy na video coś źle dzieje się z tym trybem. Obraz staje się od razu rozmazany, mgła nic nie widać. Dopiero po kilku sekundach łapie ostrość i to samo z rozpoczęciem nagrywania. Naciskamy przycisk i nic się nie dzieje, nie wiadomo czy nagrywa czy nie. Po kilku sek dopiero zmienia się przycisk i pokazuje się czas.

Edytowane przez Rob83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamery, u mnie łapał zawieche. Gdzie zapisujesz zdjęcia/ wideo? Jeżeli na karcie pamięci, to sprawdź ile masz plików w tym folderze gdzie zapisuje bodajże / kartasd/dcim/camera. W moim przypadku pomogło przeniesienie wszystkiego z tego folderu camera do innego. Po tym zabiegu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, bo akurat mam ten model. Wersja stabilna 10.2.2.0 widoczna jako najnowsza w aktualizatorze pozwala zainstalować paczkę dev tygodniową. Natomiast próba przejścia z DEV na tę nowszą stabilną nie jest mozliwa. Za to bez problemu na tę co podałem.

Testy wersji DEV 9.3.7 - nie warto bo źle działają gesty ekranowe. Z opóźnieniem i nie zawsze są wywoływane. Powrót do 10.2.2.0 przywraca prawidłowe działanie gestów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest przy zapisie na karcie SD. 

Przerzuciłem z poprzedniego telefonu zdjęcia do Poco F1 i było ok, później przeniosłem katalog na kartę i kamera dla opcji video się zatrzymała (ponad 4tyś plików). Pomyślałem, że może coś źle się zapisało przy przenoszeniu katalogu i ścieżki. Usunąłem katalog, pozowoliłem, żeby tel sam stworzył ścieżkę i katalog - było ok, ale jak przeniosłem zdjecia do katalogu stworzonego przez tel ponownie kamera się zacięła przy próbie kręcenia filmu więc:

Zmieniłem nazwę katalogu, przy kolejnej próbie nagrania video tel sam stworzy nowy katlog na karcie dla zdjęć i filmów -  działa poprawnie. Dziwny problem, tel powinien zapisać na karcie w danym folderze bez względu na ilość plików w katalogu... Zdjęcia robił poprawnie, jedynie dla filmów występował problem.

Edytowane przez sspshmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpie, u mnie wsadziłem, 

Samsung microSDXC EVO Plus 64GB 100 MB/s Class 10 U3

  • Typ karty: microSDXC
  • Pojemność: 64 GB
  • Prędkość zapisu: 60 MB/s
  • Prędkość odczytu do: 100 MB/s
No i zapisuje video, jak przeniosłem zgrane pliki do innego katalogu, na tej samej karcie. Chyba, że tel musi sobie ptrzetworzyć listę plików w danym katalogu, aby nagrać tam video później. Nie czekałem dłuzej niż kilkanaście sekund, zeby to zweryfikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...