ZduneX25

MIUI 8.11.8

Recommended Posts

MIUI 10 8.11.8

• Poprawki tłumaczenia
  • Dodanie opcji Noc w aparacie dla MI8 i MIX2S (tryb nocnych zdjęć z algorytmami SI)
  • Poprawka widgetu kalkulatora
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-11-08-10-37-30-e1541673239890-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Na Mi6 Android Media się wysypuje cały czas ...8d03b2ae3d8def4b61f57becdf186e63.jpg4d621d9527ef151a26b94df8bbea288c.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edit:

I co najlepsze nie działa teraz przesyłanie plików przez USB. Komputer nie widzi w ogóle telefonu coraz lepsze cyrki z tymi aktualizacjami heh

Na forum eu coraz więcej przyjaciół mam z mi 8  z tym problemem co ja mam już od 8.11.1, a niektórzy dopiero na 8.11.8 wyłapali. Mianowicie błyskanie ekranu na biało przy wybudzaniu, wyłączaniu. U mnie tylko w porze nocnej i porannej ( jędzy 19 a 7 rano). Rano jest najgorzej bo nie mogę włączyć ekranu bo tylko mogą kilka razy. Żadne wipe i wgrywanie na nowo mi nie pomogło. 

Jedynie może pomaga flashowanie china dev, ale to sobie zostawiam na deser jak dzisiaj dalej to będę miał bo rano po czystej instalacji miałem wciąż.

Wygląda to tak

https://gfycat.com/pl/LegalGranularAphid

Co ciekawsze jest to tak silne, że potrafi zostać przez chwilę jakby ekran zamrożony(wypalony). Mam nadzieję, że uda mi się temu zaradzić bo jak tak dalej będzie to nie wróżę długiego życia mojemu amoledowi. Wali bardzo mocnym białym czasem z zielonym podświetleniem 

Edited by stereo0

59 minut temu, redminote2 napisał:

Nie ma nic odnosnie naprawy odblokowywania telefonu twarza w mi5s. Sprawdzil ktos czy w tej wersji naprawili to?

Nie ma tego romu dla mi5s 

1 godzinę temu, redminote2 napisał:

Nie ma nic odnosnie naprawy odblokowywania telefonu twarza w mi5s. Sprawdzil ktos czy w tej wersji naprawili to?

W mi5c też tej opcji nie ma. Byłem trochę nieaktywny przez pewien czas i nie mogę znaleźć informacji, od kiedy tej opcji nie ma.

1 godzinę temu, stereo0 napisał:

Na forum eu coraz więcej przyjaciół mam z mi 8  z tym problemem co ja mam już od 8.11.1, a niektórzy dopiero na 8.11.8 wyłapali. Mianowicie błyskanie ekranu na biało przy wybudzaniu, wyłączaniu. U mnie tylko w porze nocnej i porannej ( jędzy 19 a 7 rano). Rano jest najgorzej bo nie mogę włączyć ekranu bo tylko mogą kilka razy. Żadne wipe i wgrywanie na nowo mi nie pomogło.

Jeśli rzeczywiście jest to przypadłość xiaomi.eu / miuipolska to chyba pierwszy raz w historii pozostawię telefon na globalu. Chyba, że ktoś pokusi się o wyjaśnienie i rozwiązanie tej sprawy.

Może ktoś napisać czy miuipolska rom indeks ARB (anti rollback)? jeśli nie to czy mogę wgrywać starsze wersje na nowsze? 

Edited by Bartos

3 godziny temu, DJYano napisał:

Prośba o info jak śmiga na WHYRED

Wszystko okej nawet krzaki zniknęły z przeglądarki, ale za procenty w baterii chętnie bym zaj.bał :/ idiotycznie to wygląda i jest nieczytelne, ładuję baterię do fulla i zobaczymy czy nadal będzie tak fajnie jak na 8.10.25 :)

Na stronie miuipolska w dziale pobierz Miui pod każdym romem masz opis, a w nim info ARB Tak lub Nie

Może ktoś napisać czy miuipolska rom indeks ARB (anti rollback)? jeśli nie to czy mogę wgrywać starsze wersje na nowsze? 

• Thanks 1

Wszystko okej nawet krzaki zniknęły z przeglądarki, ale za procenty w baterii chętnie bym zaj.bał :/ idiotycznie to wygląda i jest nieczytelne, ładuję baterię do fulla i zobaczymy czy nadal będzie tak fajnie jak na 8.10.25

A czy u Ciebie nie ma problemu z zasiegiem? Bo ja zauważyłem spadek zasięgu..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Witam. Tel Redmi5 Plus. U mnie po aktualizacji  tego romu, W TWRP nie widzi teraz pamięci wewnętrznej. 0M nic nie idzie zainstalować na tej pamięci przez twrp. System normalnie się uruchamia i pracuje: aktualizacje, itp.

• Like 1

Na Mi 8 wszystko ok. Żadnych problemów nie zaobserwowałem.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, Adamk102 napisał:

Na stronie miuipolska w dziale pobierz Miui pod każdym romem masz opis, a w nim info ARB Tak lub Nie

A jak sprawdzić wysokość indeksu przed instalacją romu? 

5 godzin temu, stereo0 napisał:

Jedynie może pomaga flashowanie china dev, ale to sobie zostawiam na deser jak dzisiaj dalej to będę miał bo rano po czystej instalacji miałem wciąż.

Wygląda to tak

https://gfycat.com/pl/LegalGranularAphid

Co ciekawsze jest to tak silne, że potrafi zostać przez chwilę jakby ekran zamrożony(wypalony). Mam nadzieję, że uda mi się temu zaradzić bo jak tak dalej będzie to nie wróżę długiego życia mojemu amoledowi. Wali bardzo mocnym białym czasem z zielonym podświetleniem 

Używasz motywów? jeśli tak to przełącz na jakiś oryginalny (classic, rhodium, default)

W TWRP nie widzi teraz pamięci wewnętrznej.

Nie aktualizowała przypadkiem także TWRP?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Nie bo TWRP pozostało jakie miałem to znaczy 3.2.3-0 ,a aktualizację robiłem standardową metodą systemowym programem OTA.

1 godzinę temu, ash1970 napisał:

Nie aktualizowała przypadkiem także TWRP?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by skyy02

3 godziny temu, marcinj6 napisał:

A czy u Ciebie nie ma problemu z zasięgiem? Bo ja zauważyłem spadek zasięgu..

Nigdy tego problemu nie miałem [ORANGE]

@mazok hej. Używam klasycznych xd testowałem i domyślny i klasyczny i ten rodhium i dalej d*pa. Sprawdzałem podświetlenie, aod, baterie naładowana, średnio naladowana, rozładowana, wipe wszystkiego, czysta instalacja, brudna instalacja softu, z przywracaniem kopi i bez. Nie widzę zależności. Teraz nastał wieczór i problem wrócił. Cały dzień jest dobrze do wieczora, a potem rano bo zamiast pokazać się ekran to miga jak na filmie.

Edited by stereo0

u mnie na Mi8 EE nie ma takiego problemu, dziwnie to wygląda to fakt, ale ja bym obstawiał problem sprzętowy

Ja też. Mam Mi8 i nic takiego na szczęście nie mam.

u mnie na Mi8 EE nie ma takiego problemu, dziwnie to wygląda to fakt, ale ja bym obstawiał problem sprzętowy

To pewnie coś się u mnie porobiło. Spróbuję się z pingpongami dogadać (ibg) co i jak z tym fantem robić. Pewnie skończy się tym, że powoli trzeba zacząć odkładać na nowy telefon bo jak tak dalej pójdzie to ekran wreszcie szlag trafi. 

Większość narzeka to ja muszę pochwalić na moim Mi6 działa super default_smile.png Mam wrażenie, że wszystko działa szybciej niż na poprzednim romie. Póki co nie zaobserwowałem też żadnych problemów z Android media, ani z niczym innym. Telefon po podłączeniu do kompa jest normalnie widoczny jako pamięć zewnętrzna, kopiowanie plików bez kłopotów. Tak więc te problemy opisywane do tej pory to raczej nie wina romu tylko problem jest gdzieś u was, drodzy forumowicze. Dodam że aktualizowałem be wipe. Co do ikony baterii jak dla mnie jest dobrze, używałem wcześniej paru motywów gdzie właśnie % były wpisane do ikony i uważam to za dobre rozwiązanie, zajmuje mniej miejsca na pasku default_smile.png Nie jest to złośliwość z mojej strony ale nie przesadzajmy jeśli ktoś nie widzi tych % trzymając telefon w ręku to sorry ale chyba trzeba wybrać się do okulisty po mocniejsze szkła... Tak więc ja jestem za pozostawieniem tego rozwiązania, ewentualnie dać możliwość wyboru żeby każdy ustawił jak chce, ale nie likwidujmy tego. Podsumowując jak ktoś się zastanawia czy aktualizować to ja osobiście polecam tą aktualizacje na Mi6 - telefon śmiga bez żadnych problemów więc możecie działać bez obaw default_smile.png

• Like 3

Ja słabo widzę procenty baterii i jestem za tym, żeby były obok ikony, a nie w niej. Mam Pocophona i pewnie nie da się ich tam wcisnąć, ale byłoby lepiej wywalić ikonę baterii, a zostawić same procenty. Zresztą co użytkownik to inna opinia i zgadzam się, że najlepiej jakby był wybór. Dodam jeszcze, że nowa wersja śmiga aż miło. Żadnych zwiech, ale o to trudno w tak mocnym telefonie, bateria dobrze trzyma i wszystko jest ok.

• Like 1

Dnia 10.11.2018 o 05:28, Tom3k napisał:

Większość narzeka to ja muszę pochwalić na moim Mi6 działa super default_smile.png Mam wrażenie, że wszystko działa szybciej niż na poprzednim romie.....

Proszę o sprawdzenie czy jest dostęp do kopii w Mi Cloud czy nadal wywala komunikat "Nie udało się. Spróbuj ponownie później"

• Like 1

Proszę o sprawdzenie czy jest dostęp do kopii w Mi Cloud czy nadal wywala komunikat "Nie udało się. Spróbuj ponownie później"
Wszystko ok 91025bbe37d82f3dde540f449c5609c7.jpg

Właśnie o kopię w chmurze chodzi. Nie mogę dostać się do backup'ów od kilku tygodni. 
U mnie jest ok. Mi 8.ef8bb683186e12210034cd4ca23c9800.jpg

Na moim Mi6 także działa. Instalacja bez wipe. Może nie masz miejsca w chmurze. Spróbuj się zalogować w przeglądarce do chmury i sprawdzić co jest nie tak. 9bd683a1639780b16868dc23e9b9e209.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.