Skocz do zawartości

Xiaomi Air Purifier 2s


Copley

Rekomendowane odpowiedzi

chcę kupić 2S wersje CN i nigdzie nie mogę nic znaleźć sensownego... z CN liczą sobie tyle że hoho a z PL nie mogę znaleźć CN wersji tylko EU ale z ceną spoko - 500 złotiszy... Zna ktoś jakiś sklep z PL gdzie sprzedają CN? macie jakieś pomysły...?

Edytowane przez canibalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2019 o 18:36, rezmus napisał:

technicznie beda wciaz przypisane do konta, ale praktycznie moga ci zniknac z listy urzadzen jesli zainstalujesz apke niemodowana ;)

Kurcze i mam teraz problem. Dzisiaj przyszedł do mnie czajnik Xiaomi Viomi i niestety nie ma go jeszcze w tej wersji apki którą udostępniłeś:( czy jest opcja i czy mogę Cie prosić żebyś zmodował najnowszą wersję Hi home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj mi home ze sklepu, podlacz urzadzenie i wyslij mi loga na pw.

albo inaczej wejdz tu https://cloud.mail.ru/public/GXA6/4rbqNrQ8b/

i zainstaluj wersje 5.5.0 beta (koniecznie ta, bo tylko ona ma mody oczyszczacza). zobacz, czy mozesz dodac czajnik.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ver 5.5 beta nie ma dostępnego tego modelu. Apka go nie znajduje :/ bluetooth w telefonie widzi go jako dostępne urządzenie MiKettle.  Próbowałam też zmianę regionu,  reset do ustawień fabrycznych, pobrałam jakąś apke viomi jak on https://youtu.be/ixBvB4hS4bs (co prawda on ma wersje cn ja niestety dostałam eu z BG) niestety nic to nie dało :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałam mi home ze sklepu, bez rezultatu. Nie widzi mojego czajnika, nie ma go też na liście. Mam wrażenie, że bg wysłał mi jakąś inną wersję bo zgodnie z ofertą powinien przyjść model ym-k1503 a nie v-sk152b. Napiszę do nich w tej sprawie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem ta apke viomi i mam takie wnioski. tego czarnego czajnika (pro) nie ma w ogole w mi home co jest dziwne, bo w sumie mogli by go dodac. bialy i czarny obsluguje apka viomi, ale wyglada na to, ze tylko w wersji chinskiej, bo z serwera jak laduje liste urzadzen to widze tylko:

- v1, czyli bialy chinski, a inne regiony maja inne modele (v2 eu, sa tez v3/v5 na singapur)

- v6, czarny pro chinski (?)

mozliwe, ze twoje pro eu to jeszcze inny model (v7?), ktorego apka viomi nie wspiera

sprobuj go zresetowac i zobacz jeszcze raz, czy ci go apka viomi zobaczy:

https://www.youtube.com/watch?v=bDrp47AtafA

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowałam go już mnóstwo razy, wczoraj cały dzień nad tym siedziałam i próbowałam chyba wszystkich potencjalnych rozwiązań ;D Mam wrażanie, że (jeśli model v-sk152b który otrzymałam to rzeczywiście będzie wersja eu) xiaomi jeszcze nie zdążyło dodać tego czajnika do mi home. Zgodnie z dołączoną instrukcją obsługa powinna odbywać się przez mi home, o aplikacji viomi nie ma ani słowa. Wstępnie napisałam do bg prośbę o wyjaśnienie dlaczego otrzymałam taki model a nie z chińską wtyczką jak w ofercie. Dam znać jak otrzymam konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, trickytg napisał:

Resetowałam go już mnóstwo razy, wczoraj cały dzień nad tym siedziałam i próbowałam chyba wszystkich potencjalnych rozwiązań ;D Mam wrażanie, że (jeśli model v-sk152b który otrzymałam to rzeczywiście będzie wersja eu) xiaomi jeszcze nie zdążyło dodać tego czajnika do mi home. Zgodnie z dołączoną instrukcją obsługa powinna odbywać się przez mi home, o aplikacji viomi nie ma ani słowa. Wstępnie napisałam do bg prośbę o wyjaśnienie dlaczego otrzymałam taki model a nie z chińską wtyczką jak w ofercie. Dam znać jak otrzymam konkretną odpowiedź.

masz farta, bo wlasnie doszedl yunmi.kettle.v7 na region eu, sprawdz apke za sklepu, czy ci polaczy ;) co ciekawe wciaz nie ma v6 (pro chinski) na regionie mainland china ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na tej modowanej androidowej aplikacji by remzus bodajże można podpiąć wersję europejską będąc w obszarze China. Jest aktywna opcja automatyzacja jakkolwiek nie używałem jej więc na 100% niepowiem czy działa. Ja mam w domu 2 odkurzacze 1s wersja China, 4 lampy led yeelight 480 też China, oczyszczacz 2s wersja EU, lampka na stół tez EU i wszystko to działa.

Z ciekawostek używając tego samego konta xiaomi na iphone żony gdzie jest aplikacja niemodowana (chyba nie ma modowanej na iphone) również widoczne są wszystkie te urządzenia, wszystkimi można sterować łącznie z lampką stołową, natomiast w przypadku oczyszczacza 2s nie da się wejść w jego "główną stronę", można natomiast go włączać i wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
16 godzin temu, kuback napisał:

Część. Mam problem z o czyszczaczem 2. W aplikacji podczas łączenia dochodzi do momentu łącze urządzenie z siecią i niestety wyskakuje komunikat o błędzie. Jak się loguje do tutera to widzę oczyszczacz na liście urządzeń polaczonych z siecią Wi-Fi 

 

1. W telefonie włączone obowiązkowo bluetooth i lokalizacja
2. Na oczyszczaczu przytrzymujesz równocześnie przez 5 sekund przycisk włączania + przycisk z tylu obudowy (włączania i wyłączania ekranu w 2S / przycisk wyłączania wskaźnika w 2'ce) aż będzie dźwięk i się zrestartuje oczyszczacz.
3. Wtedy klikasz połącz w aplikacji z znalezionym oczyszczaczem - w razie "w" powtórz pkt. nr 2
4. Jeżeli wyskoczy Ci błąd w tym etapie:

jak-dodac-oczyszczacz-xiaomi-do-aplikacj
Szybko klikasz jeszcze raz w tym oknie w "ponownie łącznie" (czy jakoś tak sic!) i daj telefon blisko oczyszczacza i się połączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam oczyszczacz Xiaomi Mi Pro wersja CN - po ustawieniu reguł w automatyce (gdy poziom PM2.5 jest większy od 10 przejdź na tryb Favourite, gdy poziom PM2.5 jest mniejszy od 10, przejdź do Auto). W pierwszym dniu pracy wszystko było ok z tą regułą, ale dziś (drugi dzień pracy) oczyszczacz włączył się w trybie Favourite na poziomie 28, oczyścił do poziomu 20 i przeszedł w tryb Auto. Czemu tak się dzieje? Dziwne też było to, że przez cały dzień utrzymywał się na poziomie 5-6, a nagle poziom wskoczył na prawie 30 (powietrze na zewnątrz jest dziś bardzo dobre, nic w pomieszczeniu nie wydarzyło się takiego, co mogłoby wpłynąć na odczyt) i nie może zejść poniżej 20 juz od 2 godzin...Proszę o rady, to dla mnie nowość, wielkie dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Baszita napisał:

Witam,

Mam oczyszczacz Xiaomi Mi Pro wersja CN - po ustawieniu reguł w automatyce (gdy poziom PM2.5 jest większy od 10 przejdź na tryb Favourite, gdy poziom PM2.5 jest mniejszy od 10, przejdź do Auto). W pierwszym dniu pracy wszystko było ok z tą regułą, ale dziś (drugi dzień pracy) oczyszczacz włączył się w trybie Favourite na poziomie 28, oczyścił do poziomu 20 i przeszedł w tryb Auto. Czemu tak się dzieje? Dziwne też było to, że przez cały dzień utrzymywał się na poziomie 5-6, a nagle poziom wskoczył na prawie 30 (powietrze na zewnątrz jest dziś bardzo dobre, nic w pomieszczeniu nie wydarzyło się takiego, co mogłoby wpłynąć na odczyt) i nie może zejść poniżej 20 juz od 2 godzin...Proszę o rady, to dla mnie nowość, wielkie dzięki ;)

Zdjąć z tyłu małą kratkę i wyczyścić czujnik patyczkiem do ucha, lub przedmuchać czystym powietrzem.
Zasada zmiany w automatyce nie jest natychmiastowa, tj. przekracza 10 i od razu przełącza się na wybrany typ. Oczyszczacz pobiera instrukcje co ma robić z serwera, ale żeby to zrobić musi zajść jedna z 2 sytuacji:
- PM 2.5 zwiększyć się lub zmniejszyć o 20 jednostek, lub
- minąć 30 minut.

Jeżeli w tej chwili oczyszczacz pobrał instrukcje np. jest 7 jednostek PM 2.5 to włącza się na auto, ale kolejna zmiana będzie jeżeli minie od tego czasu ok. 30 minut (wyśle dane ile jest + otrzyma instrukcje co ma robić), lub wcześniej niż 30 minut,  jak PM 2.5 wzrośnie o 20 lub więcej jednostek, tj. z ww. 7 jednostek PM 2.5 do 27 jednostek PM 2.5 lub więcej - to wtedy nie czeka resztę czasu do minięcia owych 30 minut, tylko przesyła dane że jest np. 27 PM i otrzymuje instrukcje co ma robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, kanon7 said:

Zdjąć z tyłu małą kratkę i wyczyścić czujnik patyczkiem do ucha, lub przedmuchać czystym powietrzem.
Zasada zmiany w automatyce nie jest natychmiastowa, tj. przekracza 10 i od razu przełącza się na wybrany typ. Oczyszczacz pobiera instrukcje co ma robić z serwera, ale żeby to zrobić musi zajść jedna z 2 sytuacji:
- PM 2.5 zwiększyć się lub zmniejszyć o 20 jednostek, lub
- minąć 30 minut.

Jeżeli w tej chwili oczyszczacz pobrał instrukcje np. jest 7 jednostek PM 2.5 to włącza się na auto, ale kolejna zmiana będzie jeżeli minie od tego czasu ok. 30 minut (wyśle dane ile jest + otrzyma instrukcje co ma robić), lub wcześniej niż 30 minut,  jak PM 2.5 wzrośnie o 20 lub więcej jednostek, tj. z ww. 7 jednostek PM 2.5 do 27 jednostek PM 2.5 lub więcej - to wtedy nie czeka resztę czasu do minięcia owych 30 minut, tylko przesyła dane że jest np. 27 PM i otrzymuje instrukcje co ma robić.

Dzięki wielkie :) a czy tak samo to działa w drugą stronę? Tzn. załóżmy że poziom PM 2.5 jest na poziomie ponad 90. Oczyszczacz zbija to do 75 (niby ok poziom według oczyszczacza), następnie kolejna zmiana, czyli moje ustawienie będzie po upłynięciu 30 min? Dziś zbijał z okolic 90 i na 75 się zatrzymał, ignorując moją regułę. Z góry dzięki za wszelką pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Baszita napisał:

Dzięki wielkie :) a czy tak samo to działa w drugą stronę? Tzn. załóżmy że poziom PM 2.5 jest na poziomie ponad 90. Oczyszczacz zbija to do 75 (niby ok poziom według oczyszczacza), następnie kolejna zmiana, czyli moje ustawienie będzie po upłynięciu 30 min? Dziś zbijał z okolic 90 i na 75 się zatrzymał, ignorując moją regułę. Z góry dzięki za wszelką pomoc :) 

Jak masz ustawioną automatyzację - to działa automatyzacja. Tj. oczyszczacz nie patrzy na wbudowane normy, chyba że jest ustawiony tryb auto w jakiś zakresie.
Jeżeli masz ustawione to co ww. było napisane:
- "gdy poziom PM2.5 jest większy od 10 przejdź na tryb Favourite, gdy poziom PM2.5 jest mniejszy od 10, przejdź do Auto"

To obojętnie jaki będzie poziom tj. 90 / 75 / 50 /30 itd. będzie włączony tryb Favourite i z ustawioną prędkością.
Jeżeli sprawdził np. o godz. 17:00 i było 72 uq/m3 to kolejny raz sprawdzi przy:
- 17:30, lub jak będzie 52 uq/m3, następnie
- 18:00, lub jak będzie 32 uq/m3, następnie
- 18:30, lub jak będzie 12 uq/m3

Przykładowo jak sprawdzi ostatni raz przy 12 uq/m3 to pozostawi nadal Favorite tryb i dopiero za 30 minut przełączy na auto, bo już nie zjedzie z 12uq/m3 o 20uq/m3 bo się nie da. Chyba że wzrośnie powyżej 20uq/m3 to wtedy sprawdzi co ma robić.

Sprawdza co ma robić co 30 minut, lub jeżeli poziom uq/m3 wzrośnie lub spadnie powyżej 20 uq/m3.

Edytowane przez kanon7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kanon7 said:

Jak masz ustawioną automatyzację - to działa automatyzacja. Tj. oczyszczacz nie patrzy na wbudowane normy, chyba że jest ustawiony tryb auto w jakiś zakresie.
Jeżeli masz ustawione to co ww. było napisane:
- "gdy poziom PM2.5 jest większy od 10 przejdź na tryb Favourite, gdy poziom PM2.5 jest mniejszy od 10, przejdź do Auto"

To obojętnie jaki będzie poziom tj. 90 / 75 / 50 /30 itd. będzie włączony tryb Favourite i z ustawioną prędkością.
Jeżeli sprawdził np. o godz. 17:00 i było 72 uq/m3 to kolejny raz sprawdzi przy:
- 17:30, lub jak będzie 52 uq/m3, następnie
- 18:00, lub jak będzie 32 uq/m3, następnie
- 18:30, lub jak będzie 12 uq/m3

Przykładowo jak sprawdzi ostatni raz przy 12 uq/m3 to pozostawi nadal Favorite tryb i dopiero za 30 minut przełączy na auto, bo już nie zjedzie z 12uq/m3 o 20uq/m3 bo się nie da. Chyba że wzrośnie powyżej 20uq/m3 to wtedy sprawdzi co ma robić.

Sprawdza co ma robić co 30 minut, lub jeżeli poziom uq/m3 wzrośnie lub spadnie powyżej 20 uq/m3.

bardzo dziękuję :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Jestem tu nowy. Chcę kupić oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Pro w wersji CN. Zamierzam go skonfigurować i zastosować swoje ustawienia. Mam jednak pytanie. Jeśli Xiaomi co 30minut sprawdza jakość powietrza to czy do funkcjonowania własnych ustawień automatycznych potrzebuje ciągłego połączenia z internetem?

Czy po skonfigurowaniu mogę bezkarnie wyłączyć router WiFi np. kiedy wychodzę do pracy i oczyszczacz będzie stosował ustawione przeze mnie reguły ? Czy też Xiaomi straci połączenie z internetem i przejdzie w ustawiony fabrycznie tryb AUTO?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :)

Mam oczyszczacz Xiaomi Mi Pro wersja CN, wszystko pięknie działa, jedyna rzecz, którą zauważyłam, to w pomieszczeniu gdzie działa oczyszczacz, kiedy włączę nawilżacz powietrza, oczyszczacz szaleje. Przed włączeniem nawilżacza, oczyszczacz pokazuje stabilny odczyt poniżej 10. Po włączeniu nawilżacza odczyt po paru sekundach jest w granicy 50 i rośnie do ok. 250. Kiedy wyłączę nawilżacz, oczyszczacz pracuje aby zbić z powyżej 200 jednostek do poniżej 10. Dlaczego nawilżacz ma aż taki wpływ na niego? Są przecież oczyszczacze na rynku z wbudowanymi nawilżaczami, więc jedno nie powinno wykluczać drugiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.12.2019 o 09:46, rezmus napisał:

Testował ktoś już tego moda? Można na nim bez problemu używać odkurzacza MiRobot 1 i aktualizuje się bez problemu itp.? Nie chciałbym mieć osobnej apki do odkurzacza i osobnej do oczyszczacza.

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...