Skocz do zawartości

Xiaomi PowerBank 16000 mAh


aQua

Rekomendowane odpowiedzi

Xaomi zapowiedziało, że 11 listopada pojawi się w sprzedaży nowy power bank o pojemności 16000 mAh w cenie $27.

10714477_854732251238281_3139084879988851505546_854732044571635_521123858559896110420256_854732074571632_626547639995662

Troszkę jestem zaskoczony, bo o ile pb o mocy 10400 mAh możemy naładować Mi3 2,5 raza, to liczyłem że zwiększając pojemność o prawie 6000 naładujemy Mi4 pełne 4 razy, tym bardziej, że baterie w obu telefonach są praktycznie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według grafiki Mi4 naladujemy tylko 3.5 raza, a bateria w nim ma 3080 mAh. Trzeba też pamiętać, że w dobrych power bankach strata energii wynosi jakieś 15-25%, więc na pewno nie można tego liczyć tak jak Lalo.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według grafiki Mi4 naladujemy tylko 3.5 raza, a bateria w nim ma 3080 mAh. Trzeba też pamiętać, że w dobrych power bankach strata energii wynosi jakieś 15-25%, więc na pewno nie można tego liczyć tak jak Lalo.

Wysłane z mojego MI 4W

 

Konwersja w powerbankach Xiaomi to jakies 93%, podobno :)

 

P.S. Powerbank bedzie rowniez u mnie jak tylko uda mi sie go dostac 

Edytowane przez Accessories 4 You
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie znalazłem informację, że konwersacja w mniejszym wynosi 85%, a w modelu o pojemności 10400mAh wynosi właśnie 93%.

Także mam nadzieję, że w nowym power banku będzie równie dobrze :-) Tylko, że w takim razie dalej dziwi mnie ta grafika, którą wrzucilo ibuygou na swój profil na fb, bo według niej naladujemy tylko 3.5 raza Mi4.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Faktycznie znalazłem informację, że konwersacja w mniejszym wynosi 85%, a w modelu o pojemności 10400mAh wynosi właśnie 93%.

Także mam nadzieję, że w nowym power banku będzie równie dobrze :smile: Tylko, że w takim razie dalej dziwi mnie ta grafika, którą wrzucilo ibuygou na swój profil na fb, bo według niej naladujemy tylko 3.5 raza Mi4.

Wysłane z mojego MI 4W

Zależy jakie ładowanie weźmie się pod uwagę. Przy wyłączonym tel. powinno być tak jak napisał Lalo, przy włączonym i np. internecie po LTE w tle + włączony ekran będzie o wiele mniej "naładowań do pełna", bo część energii zostanie zużyta na bieżącą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czym ładować Powerbank 16000mah? Ładowarka od iphone starczy czy coś innego trzeba kupić? Już się z 5h ładuje a nadal 2 diody... Bieda.

 

5h na 2 diody to jest jakies 8000mah czyli jakies 3x telefony to chyba nie jest zly wynik :)

Pamietaj ze z pelnym powerbankiem 16000mah spokojnie przezyjesz tydzien bez pradu w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwie kwestie. Po kilku ładowaniach zauważyłem, że iphone6 trzyma dłużej baterię niż przy ładowaniu ładowarką. Możliwe?? Czy PB sam się wyłączy po naładowaniu telefonu? Do tej pory nie zostawialem go na noc bo się trochę boję. Osratnia kwestia czy Xiaomi robi jakieś mniejsze/ cieńsze PB o duzej pojemnosci powiedzmy 10 tyś? Podpowiedzcie proszę bo nie mam gdzie pomacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam PB o pojemności 10400mAh i z obserwacji mogę powiedzieć, że kiedy mój telefon (Mi2S) naładuje się do końca, to powerbank już nie ładuje, diody już nie migają, co oznacza że jeśli bateria dojdzie do 100%, to PB automatycznie się wyłącza. 

 

W telefonach, które są ładowane z sieci, też powinna być taka funkcja, żeby nie ładowało dalej pomimo 100% baterii, bo szkoda na to prądu gdy się zostawia telefon na noc, a on naładuje się w 3h do 100%, a przez resztę nocy cały czas chodzi na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwie kwestie. Po kilku ładowaniach zauważyłem, że iphone6 trzyma dłużej baterię niż przy ładowaniu ładowarką. Możliwe?? Czy PB sam się wyłączy po naładowaniu telefonu? Do tej pory nie zostawialem go na noc bo się trochę boję. Osratnia kwestia czy Xiaomi robi jakieś mniejsze/ cieńsze PB o duzej pojemnosci powiedzmy 10 tyś? Podpowiedzcie proszę bo nie mam gdzie pomacać.

 

Cienki i 10000mah produkuje ZMI (startup Xiaomi):

http://allegro.pl/xiaomi-zmi-10000mah-powerbank-bateria-ladowarka-fv-i5013654211.html

Jak cos to PW, bedzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...