Sign in to follow this  
kravda

Opóźniona reakcja na dotyk

Recommended Posts

Witajcie,

Piszę z problemem, który pojawił się dość niespodziewanie.

Wczoraj, gdy chciałem popołudniem użyć telefonu, okazało się nagle, że coś się z nim stało i wyświetlacz reaguje z opóźnieniem około 2-3 sekund. Gdy chcę się po nim poruszać, to każdy jeden dotyk ma takie opóźnienie, co czyni telefon praktycznie niezdatnym do użytkowania. Spróbowałem go zrestartować po raz pierwszy i problem się nie poprawił, ale gdy zrestartowałem po chwili raz jeszcze, to tym razem wszystko było w porządku - wróciło normalne funkcjonowanie telefonu, nie było żadnych opóźnień itd.

Mając nadzieję, że to tylko chwilowa usterka, którą właśnie zażegnałem, podziałałem chwilę na komórce i ją odstawiłem. Po jakimś czasie, gdy znów chciałem z niej skorzystać, okazało się, że problem powrócił. Jako że był to już wieczór, to zdecydowałem się zostawić ją na noc, licząc na to, że przez noc w cudowny sposób się to ogarnie (tak samo, jak nagle w cudowny sposób się zepsuło), ale niestety problem utrzymuje cały czas.

Przy tym wszystkim nadal mogę postawić w telefonie hotspot i bez problemu podłączyć się z laptopa. Rozmowa z kimś przez telefon też przebiega bezproblemowo (tzn. gdy już się w końcu uda wejść w kontakty i do kogoś zadzwonić). 

Mi4 mam już ok. 2,5 roku, nigdy wcześniej nie wystąpił taki problem, nie zauważyłem też ostatnio żadnego spowolnienia jego działania. Po prostu nagle zrobiło się to, co się zrobiło. Jedyna rzecz, jaka w pewnym sensie przestała jakieś pół roku temu działać poprawnie, to czujnik ruchu przy rozmowie telefonicznej (przy odstawieniu ucha od telefonu nie zawsze zaświeca się ekran - czasem pozostaje czarny - ale wtedy wystarczy nacisnąć na przycisk odblokowania, więc nie robiłem z tego większego problemu).

Czy macie może jakieś pomysły, co zrobić?