Skocz do zawartości

Google Now - czy jest ktoś komu działa?


Behemoth

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

Mi 8, najnowszy rom od miuipolska - za boga nie mogę uruchomić głosowo google now. Jak kliknę znaczek mikrofonu to wszystko jest ok - słucha pytania i na nie odpowiada. Ale jeżeli chcę wywołać google głosowo - ok google, hey google - nie reaguje. Na żadnym ekranie. Nigdy. Próbowałem z językiem polskim, angielskim, razem i osobno. Nic.

Czy jest wśród Was ktoś komu działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinka do tematu za Boga nie mogę uruchomić działa tylko po naciśnięciu ikony mikrofonu głosowego nie można włączyć badałem temat  ale nic. Mam włączony angielski jako 1 a Polski jako 2 zmiana regionu też nic nie dała. Jeśli ktoś ma to ogarnięte będę wdzięczny za pomoc też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie  miałem w S8+ ale gdzieś znalazłem dokładną instrukcję jak wszystko ominąć i co włączyć żeby wszystko chodziło i faktycznie zaczęło normalnie chodzić , myślę że w    weekend usiądę i postaram się poszukać czy sam zrobić jak znajdę dam znać lub linka.

Edytowane przez Grelit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gravis napisał:

Zaufaj mi, że potrafię tą funkcję włączyć tam gdzie ona da się włączyć, ale nie na Mi8.

 

 

https://streamable.com/4xo4j

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Aplikacja Google jest systemowa? Bo jeśli nie to właśnie taki efakt będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba problem miui ale tylko dla Mi 8 i to od dłuższego czasu. Niektórzy potwierdzili, że na custom romie działa bez problemu a na  miui nie. Problem prawdopodobnie jest w domyślnym asystencie głosowym. Chyba go nie zmienia. Tylko dlaczego Xiaomi tego nie naprawia.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie da, przejrzałem wszystkie ustawienia, dałem zezwolenie na nagrywanie w Google, ustawiłem angielski nawet wszędzie, nie działa OK Google. Nawet po polsku powinno działać na ekranie głównym, ale się nie da. Cudowne MIUI i tyle :D:D 

 

EDIT: po wejściu w asystenta i jego opcje (inne niż w aplikacji google) wszystko jest na szaro i nie da się włączyć. Wygląda to tak jakby nie było asystenta w Mi 8, ale przecież jest :| 

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to powiązane z tym całym XiaoAI, coś w MIUI pozmieniali pod to w Mi8 i widocznie gryzie się to z Google. Przewertowałem forum en.miui i nic nie znalazłem co by pomogło... a Xiaomi teraz kładzie nacisk na tego swojego asystenta, baaa, szukają nawet odpowiedniej nazwy dla niego na rynek EU, bo chcą go tutaj wprowadzić (na start jedynie po ang.), więc nie spodziewam się jakiejś szybkiej naprawy tego babola ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Was to pocieszy, to na Mi5 też nie działa "OK Google" od....zawsze :P

Ale po 2 tygodniach... powrócił do mnie pełny Google Asystent :D Polecam, działa spoko, ale rozumie hm... 40% tego co bym chciał. Wifi wyłączy, ale wyłączyć wifi i wyłączyć telefon to już nie ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorry za post pod postem ale to wymaga odświeżenia, a mianowicie:

DZIAŁA "OK GOOGLE" PO POLSKU!!! 

Screenshot_2018-12-04-21-11-27-444_com.google.android.googlequicksearchbox.thumb.png.829e8c79f4e740bb7a9ecd220a7329cf.png'

Działa przy:

a) Odblokowanym ekranie

b) Zablokowanym ale podświetlonym (wymaga hasła oczywiście). 

Jestem wyjątkowy czy Wy już też macie? :D 

(GA po polsku mam już od miesiąca/dwóch - także cieszę się że wielkie G odblokował kolejną opcję, dzięki której to w końcu nabiera sensu... szczególnie że naprzemian mogę do niego mówić po polsku lub angielsku, jeśli wymagam jakiejś funkcji której nie ma w PL).

Szkoda że screen call jest tylko na Pixelach :( hahaha

PS. Tel to akurat Mi5 :P 

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty custom rom - https://forum.xda-developers.com/mi-8/development/prepare-t3841106 bazujący trochę na firmware MIUI PIE 8.11.15 (https://forum.xda-developers.com/mi-8/development/rom-miui-10-global-beta-8-11-15-android-t3867883), gdzieś czytałem że właśnie ludziom na global beta zaczęło to działać, więc global stable też powinien to mieć wkrótce - czyli jest to problem software'owy a nie Googla, zainstalowałem go dzisiaj i właśnie się zdziwiłem, że to zadziałało, ale czytając innych użytkowników tego romu też im działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że działa - xiaomi.eu, 8.11.29.

Wczoraj postanowiłem sprawdzić kolejny poradnik znaleziony w sieci - dokładnie tutaj - i zadziałało już po 4 punkcie.  Dzisiaj zaktualizowałem aplikację googla do najnowszej wersji i wyszukiwanie nadal działa.

Nie wiem czy to zasługa tej metody, czy Google coś poprawiło samo od siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2018 o 12:01, Behemoth napisał:

Potwierdzam że działa - xiaomi.eu, 8.11.29.

Wczoraj postanowiłem sprawdzić kolejny poradnik znaleziony w sieci - dokładnie tutaj - i zadziałało już po 4 punkcie.  Dzisiaj zaktualizowałem aplikację googla do najnowszej wersji i wyszukiwanie nadal działa.

Nie wiem czy to zasługa tej metody, czy Google coś poprawiło samo od siebie...

Właśnie próbowałem uruchomić u mnie i niestety nie działa - nie mogę włączyć Voice Match. Nawet nie mogę wywołać wyszukiwania komendą "ok google" po wejściu do aplikacji.
Może ktoś podpowie jak temu zaradzić? mam ustawiony język wyszukiwania na angielski, czyściłem aplikację i nic...

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, johnny1836 napisał:

Może ktoś podpowie jak temu zaradzić? mam ustawiony język wyszukiwania na angielski, czyściłem aplikację i nic...

Dopóki nie dostaniesz dostępu od Google, to nijak, są jakieś sposoby, ale działa jednym, innym nie. Także cierpliwie czekaj, aż Google stwierdzi, że wyśle kolejną falę zaproszeń do Asystenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...