Jump to content

Przenoszenie danych z rozbitego RN 5

Recommended Posts

Witam ,zastanawia mnie kwestia przenoszenia danych 1 do 1. Rozbiłem ekran i kupiłem nowy telefon. Czekam na odblokowanie. Wgram MIUI PL tą samą co mam na rozbitym i pytanie czy jeśli zrobię backup twrp wszystkiego i przywrócę to na nowym to będzie to działać jakby nigdy nic?

Pozdrawiam.

Witam ,zastanawia mnie kwestia przenoszenia danych 1 do 1. Rozbiłem ekran i kupiłem nowy telefon. Czekam na odblokowanie. Wgram MIUI PL tą samą co mam na rozbitym i pytanie czy jeśli zrobię backup twrp wszystkiego i przywrócę to na nowym to będzie to działać jakby nigdy nic?

Pozdrawiam.
Będzie, jeden warunek - musisz przed zrobieniem backup wyłączyć odblokowanie telefonu wzorem. System mus uruchamiać się bez zabezpieczenia, dopiero zrobić backup.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie, to już nie będzie problem.  

Zapytam jeszcze o dodatkowe ubezpieczenie w X-KOM, jeśli rozbiję to dają nowy działa to tak naprawdę czy to ściema jest?

Jeszcze nigdy nie uwalilem telefonu...

Jeżeli zapłacisz za ubezpieczenie, to tak jakbyś kupił towar. Masz papier... Ja tylko powiem, ze swego czasu wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie na telewizor. Pech chciał, że przy remoncie ktoś uderzył w ekran. Niewielki pęknięcie, które kompletnie nie przeszkadzało. Jednak mając ubezpieczenie zgłosiłem to ponieważ obejmowało również stłuczkę ekranu (plazma). Niestety wypieli się (Saturn).

Coś mi się wydaje, że to ściema. No uwaliłem, nerwa taka była, że hej. Kasa w błoto, przynajmniej chciałbym sprawnie przenieść wszystkie apki, bez konieczności logować autoryzacji itp. Tylko trzeba czekać 15 dni na odblokowanie nowego... 

6 godzin temu, Roman_M napisał:

Będzie, jeden warunek - musisz przed zrobieniem backup wyłączyć odblokowanie telefonu wzorem. System mus uruchamiać się bez zabezpieczenia, dopiero zrobić backup.

Gdyż ponieważ?

6 godzin temu, ZIOLOISO napisał:

Nie ma sensu robić kopii wszystkiego. Wystarczy /data :) Ważne tylko byś wgrał później DOKŁADNIE (znaczy nie jestem tego pewny, ale wtedy mamy pewność) tą samą wersję, której pliki są w kopii.

Nie ma sensu robić kopii wszystkiego. Wystarczy /data  Ważne tylko byś wgrał później DOKŁADNIE (znaczy nie jestem tego pewny, ale wtedy mamy pewność) tą samą wersję, której pliki są w kopii.
Ponieważ to przerabiałem. Co prawda nie na tym modelu, a na dwóch rn4 i nie dlatego, że jeden z nich się zbił.
Co prawda w razie wystapienia problemu można usunąć plik zabezpieczający, ale po co ma robić sobie kolejne problemy gdy można je ominąć w prosty sposób.

Ponieważ to przerabiałem. Co prawda nie na tym modelu, a na dwóch rn4 i nie dlatego, że jeden z nich się zbił.
Co prawda w razie wystapienia problemu można usunąć plik zabezpieczający, ale po co ma robić sobie kolejne problemy gdy można je ominąć w prosty sposób.

Chyba zły wpis zacytowałeś :) Jak kto woli, ja wolę usunąć później - przynajmniej nie muszę od nowa odcisków palców dodawać.

Tzn, żebym się nie kręcił z tym za bardzo później, to usunę przed wykonaniem kopi i później dodam od nowa. Dzięki za informacje.

P.S Tutaj jest filmik jak się wgrywa TWRP na RN 5, bo sam już po 4 miesiącach zapomniałem.

Spoiler