ZduneX25

MIUI 8.11.1

Recommended Posts

Posiadacze mi6 jak wrażenia na nowym Romie? Niestety dopiero pobieram i idzie jak krew z nosa..

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Modyfikacja strony startowej przeglądarki powoduje że krzaki wracają pomimo że wyczyszczono dane aplikacji. Wersja przeglądarki 10.5.2 natomiast ROM jeszcze 8.10.18

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Na MiuiPro dziala normalnie. Na eu nie mialem tych propozycji wcale.
f975bbe867907e6cd4384b90a50b044c.jpg

[Mi5] Po zainstalowaniu tej wersji przestały mi działać powiadomienia z Whatsappa i z Messengera Lite. Mapa Google zaczęła się (losowo) wykrzaczać przy wyznaczaniu trasy.

Edited by latet

@Orjon U mnie na Mi5 te krzaki w przeglądarce pokazują się już są od poprzedniej wersji romu, na tej jest to samo i  dokładnie  tak jak na screenie kol. @QBAQ 

czyli sekcja popularne wyszukiwania idzie cała po chińsku..

Edited by Adamcom

A u mnie nadal Google maps się wiesza .Od ostatnich dwóch upgradow miui.

Nawet full .wipe.nie pomogło:(

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Witam. Jak sobie z tym poradzić? Wcześniej działały zewnętrzne motywy, można było zmienić czcionkę. Od kilku wydań niestety nie idzie nic zmienić. Pozdrawiam. c48dee1da2092be44c7389df587e68b4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Dnia 3.11.2018 o 09:20, uremytoy napisał:
Mógłbyś napisać jakieś większe info, jak Ci się ten rom sprawuje? Jakieś większe /mniejsze bugi etc. Sam w dalszym ciągu siedzę na wersji 8.10.18 i nie wiem czy przechodzić na tą wersję.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Nie podobają mi się podpisy pod ikonami i wielkość czcionki. Na poprzednich wersjach lepiej to wyglądało. Nie podobają mi się również ikony po prawej stronie przy rozwinięciu paska powiadomień. Do tego po wygraniu normalnie romu zrobiłem factory reset tak dla pewności, bo takie zalecenie było i wywaliło mi sklep Google( czarny ekran) i logowanie do konta Google. Musiałem wszystko na czysto instalować a to spowodowało, lub coś innego, że mój backup poszedł się paść i musiałem wszystko ręcznie ustawiać. Jednak mimo to jestem zadowolony, bo system szybciej chodzi, a może to zasługa pełnego czyszczenia? Bateria jak na tak krótki czas testów również na plus. Na screenach mam włączone Wifi, ale tak naprawdę korzystałem tylko z nawigacji przez GPS i sygnał sieci.

8cc3aaf26a1c298827a064d2d33e1eda.jpg7cbfd02777e1fd7fa266d8af1fc136dc.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Masakra z tym % wskaźnikiem baterii.

Był mały, trudno czytelny obok ikony. Teraz jeszcze mniejszy wewnątrz. 

dopiero dzisiaj będę miał pełny cykl bez doładowań, aczkolwiek mam wrażenie iż bateria trzyma dobrze...

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Zaktualizowałem na Mi8SE i żałuję. Brak opcji Hide Notch przekreśla tą wersję. Nie ma również możliwości wejścia do TWRP. Dno i 5 metrów mułu. Mam nadzieję, że w przyszłych update'ach opcja ukrycia notcha zostanie przywrócona i zostanie to opisane w Changelog'u

Edited by devsss

Aktualizacja 8.11.1 na redmi 4a nie działa. Co chwila wyskakuje błąd android. Brakuje też kontaktów i SMS. Wróciłem do działającego 8.9.20

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

NAJBARDZIEJ SZKODLIWA AKTUALIZACJA NA MI8 NIE AKTUALIZOWAC. NIE ZDZIWIE SIE JAK MI PADNIE AMOLED OD TEGO!! 

Ekran to stroboskop. Podczas używania przy odblokowaniu czy czymkolwiek co uruchamia wyświetlacz jest efekt stroboskop. Podczas wyłączania ekran strzela białym mocnym światłem. A jak się uruchamia napis mi i reszta jest w kolorze sepi wymieszany z czerwienią bo tak dostaje w d*pę po tym blyskaniu. 

Tak pisałem o tym, ale to jest ponad wszelkie jaja. Nigdy ekran nie jest tak jasny jak podczas tego strzelania białym kolorem. Wątpię, że to zdrowe dla amoleda. Na forum miui eu też się na to skarżą. 

@Acid 

@stereo0 ciężko ocenić, mojej Mi8 to nie dotyczy. W zasadzie działa jak należy, żadnych "stroboskopów" czy innych dziwnych rzeczy.

Bateria też bez wspominanych kłopotów; ponad 4h SoT, ogólnie 14h na baterii i obecnie 54% stan naładowania baterii.

Bateria u mnie też ok. Objawia się to szybkim miganiem białego mocnego podświetlenia z czarnym. Jak flesz w aparacie. Każde wzbudzenie ekranu jest poprzedzone tym efektem, a jak wyłączam telefon to przez cały okres wyłączania ekran miga biało czarno z niesamowitą prędkością. Rozwazam w takim wypadku wipe tylko czy coś to pomoże? Trochę mnie przeraża kolejne wipe w ostatnich dwóch tygodniach;/ 

Co zrobiłem do tej pory by jakoś temu zaradzić? 

1. Włączyłem i wyłączyłem AOD czyli ten zegar na wyłączonym ekranie. Pomogło do chyba 3 wybudzenia ekranu i wróciło.

2. Zrobiłem wipe cache - bez skutku

3. Ściągnąłem soft z innego serwera i ponownie zainstalowałem - bez skutku 

Edited by stereo0

@stereo0 słuchaj, na Twoim miejscu zrobiłbym full wipe i przeflashował jeszcze raz ROM 8.11.1.

Sprawdziłbym czy "stroboskop" występuje. Następnie przywróciłbym backup (jeśli robisz) i ponownie sprawdził. Wówczas wiadomo by było czy to wina software czy hardware.

• Thanks 1

Do osób korzystających z Whatsappa: nie macie tak, że wibracja przy nowej wiadomości czasami jest podwójna, a czasami pojedyncza? Do tej pory zawsze była podwójna, ale od kilku wydań (może od czasu kiedy pojawił się Android 8.0 na Mi 5s Plus) mam tak, że częściej jest pojedyncza, ale podwójna jak dawniej też się zdarza. Nie mam pewności czy dotyczy to tylko Whatsappa, ale z niego najczęściej korzystam i zauważyłem.

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@stereo0 słuchaj, na Twoim miejscu zrobiłbym full wipe i przeflashował jeszcze raz ROM 8.11.1.

Sprawdziłbym czy "stroboskop" występuje. Następnie przywróciłbym backup (jeśli robisz) i ponownie sprawdził. Wówczas wiadomo by było czy to wina software czy hardware.

Witam. Pacjent po zabiegu. Póki co brak stroboskopu! Przywróciłem tylko data bo naprawdę nie chce mi się z tym pierdzielic od nowa z aplikacjami i ustawieniami. Wgrałem na czysto. Ostatni taki wipe był 3 wersje temu dlatego nie widziałem w nim sensu, ale jak widać coś się spierdzielilo. Odwołuje póki co alarm ze stroboskopem. 

Dnia 3.11.2018 o 17:55, tomasznowak napisał:

(...) Do tego po wygraniu normalnie romu zrobiłem factory reset tak dla pewności, bo takie zalecenie było i wywaliło mi sklep Google( czarny ekran) i logowanie do konta Google. Musiałem wszystko na czysto instalować a to spowodowało, lub coś innego, że mój backup poszedł się paść i musiałem wszystko ręcznie ustawiać. (...)

No i tak chciałem się upewnić by nie mieć przygód skoro ledwo czasu starcza na konfigurację i taaaa daaaa, się urządziłem - dla jasności: mowa o POCO :(

Do dzisiaj, dwie godziny temu, miałem wersję wcześniejszą (8.10.25) i wszystko śmigało.

Dzisiaj postanowiłem postawić nówkę ( @tomasznowak wie o czym mówię), pomyślałem, że jak się bawić to na całego, poszedł factory reset i mam to co Tomasz w zacytowanym tekście: nie mogę dodać konta google'a - czarny ekran. 

@tomasznowak: jak mam rozumieć 'musiałem wszystko na czysto instalować'? U mnie po factory reset'cie zdązyłem dorzucić tylko blokowanie reklam i magiska z poziomu twrp, po reboot'cie telefonu i przeklikaniu startowego kreatora to pierwsze co chciałem zrobić to dodać konto google'a. To da się to zrobić jeszcze bardziej 'na czysto'? Czy ja może nie w tym momencie co trzeba zrobiłem factory reset?

Poratujcie proszę, bo jak nie ruszę dzisiaj to mój ciężko wyżebrany wieczór u rodziny na konfigurację Poco F1 pójdzie na z góry upatrzone pozycje i zacznę walkę już dosłownie za momencik przy wersji jakoś tak na oko 8.12.20, o ile nie będę wtedy latał z choinką, bo jak nie wtedy to już będę pewnie po życzeniach wspaniałego nowego roku, a konfiguracja Poco będzie moim jednym z wielu postanowień noworocznych.

Podsumowując: help!!!

Mam problem, wczoraj zaktualizowałem mi note 2 do tej wersji miui i ok, dzisiaj w sklepie Play pojawiła się aktualizacja Mi Fit i po niej telefon sam, bez żadnych powiadomień wibruje ;/

Witajcie. Już jakiś czas temu pisałem o moim problemie to może teraz jeszcze raz . Może ktoś rozwiązał problem bo ręce opadają . Jakiś czas temu chciałem zainstalować MIUI 10 niestety za każdym razem wyskakiwał ten sam błąd error 7. Ostatnio usiadłem przed kompem i pobawiłem się ponownie . Wgrałem stabilną wersję EN przez miflash do tego wgrałem twrp pod mój model . Niestety za każdą instalacją wyskakuje ten sam error 7 . Dodam że soft został sciągnięty kilka razy na mój model minote 3 i oczywiście próbowałem chyba na kilku wrsjach twrp, zawsze to samo.Uprzedzam pytanie robiłem wipe po instalacji twrp.  Dziś prawie uwaliłem fona bo zrobił się czarny ekran po grzebaniu w skryptach wg samouczków :/ . Na szczęście powstał i ma się dobrze po wgraniu globala stable. Pomóżcie bo na globalu długo nie pociągnę :)

Po roku czasu na mojego poczciwego RN4 wgrałem MIUI 10.2 8.11.1

jednym słowem NIC NIE DZIAŁA :( 
prawie każda aplikacja pojawia się po uruchomieniu przestała działać 

czy ktoś doradzi jaką wersje stabilną mam wgrać ? 

Zaktualizowałem na Mi8SE i żałuję. Brak opcji Hide Notch przekreśla tą wersję. Nie ma również możliwości wejścia do TWRP. Dno i 5 metrów mułu. Mam nadzieję, że w przyszłych update'ach opcja ukrycia notcha zostanie przywrócona i zostanie to opisane w Changelog'u
Ukrywania notcha nie ma w Android 9 ogólnie póki co. Jak przestaniesz zwracać uwagę na notcha to zapomnisz. Co do twrp to oczywiście się da tylko wgraj nowe twrp z supportem dla pie. Jest na xda chyba pierwszy wynik w Google.

Wysłane z MI 8

Guest
This topic is now closed to further replies.