ZduneX25

MIUI 8.11.1

Recommended Posts

MIUI 10 8.11.1

• Poprawki tłumaczenia
  • Mi8 SE i POCO F1 aktualizacja do Androida 9. Sugerowany wipe (factory reset) w TWRP.
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-10-31-11-18-18-e1540981253422-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Spoko, poziom zabezpieczeń rn4x od tygodnia już październik, a mi6 dopiero wrzesień i co najlepsze updated kasuje do zera wszystko w przeglądarce stockowej.

Optymalizacja? Hmm zjada około 500 mega ramu przy takim samych użytkowniu jak poprzedni update i co ciekawe aplikacje ociężale się otwierają.

Edited by acocieto

Odnośnik do pobrania romu (alternatywny 1) jest zły, zawiera wersję 1.11 miui 9.
Tym sposobem zafundowałem sobie wipe i 2h ustawiania :-)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

@mates21, zarówno na miuipro, jak i teraz na xiaomi.eu mam wersję 10.2.7 i nie mam żadnych chińskich rzeczy. Podeślij screena i napisz, jaką masz wersję przeglądarki. :)

@Orjon u mnie także, na poprzednim wydaniu to samo. Chińszczyzna w pasku wyszukiwania i w podpowiedziach "popularne"...

V10.2.7

@mates21

Screenshot_2018-11-02-19-05-05-225_com.android.browser.png

Edited by QBAQ
  • Like 1

Popularne wyszukiwania miałem bez krzaczków na miuipro. Na eu nie mam ich w ogóle, czy to po chińsku, czy po jakiemuś innemu. Niemniej - sprawdzę, choć jest to raczej treść online.

[mention=6140]tomasznowak[/mention], poszedł jeszcze jeden reupload bo wywalał się menedżer plików https://androidfilehost.com/?fid=11410932744536993763
Dzięki. Pobieranie idzie jak krew z nosa, ale pobieram z serwera głównego, bo idzie szybko. Mam tylko nadzieję, że to również wersja z poprawkami?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Poprawione linki. Na chiński pomaga wipe danych aplikacji Internet. Nie da się tego przetłumaczyć.

• Like 3

Czyszczenie aplikacji internet pomaga tylko na chwile. Po pewnym czasie znów to wraca. Nie ma możliwości zablokowania aktualizacji apki internet?

22 godziny temu, Tommmaj napisał:

Ta ikona baterii... Koszmar

procenty w baterii nawet ok... w zależności od używanego motywu... na mix 2s póki co ok .

2bc471ff1f24538d12516a91080f6af1.jpg

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

31 minut temu, MrBright napisał:

procenty w baterii nawet ok... w zależności od używanego motywu...

Jaki to motyw?

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem...

Zdarzył mi się stroboskop ekranu białym kolorem i jakimś jeszcze zamiast odblokowania odciskiem. Mi8

Na poprzednim romie losowo też to występowało raz na X odblokowan

Na Pocophone nie podobają mi się podpisy pod ikonami przy wyborze czcionki w rozmiarze M. Są za duże i mocno pogrubione. Do tego w ustawieniach launchera Poco, ustawienia układu nic nie zmieniają. Czy wybiorę małe, czy duże ikony i tak to nic nie zmienia.

4a0ef560ac6f806503644fabdc861534.jpg05cc762e35dfa4cb80e22bc3b493f44a.jpg

13 godzin temu, stereo0 napisał:
Zdarzył mi się stroboskop ekranu białym kolorem i jakimś jeszcze zamiast odblokowania odciskiem. Mi8

Wiem od czego to. Wyłącz Zawsze włączony.
Widać jest jakiś problem z tym albo to wina motywów bo zawsze jakiś mam niestandardowy.

Wysłane z MI 8

22 godziny temu, Pabian napisał:
Czyszczenie aplikacji internet pomaga tylko na chwile. Po pewnym czasie znów to wraca. Nie ma możliwości zablokowania aktualizacji apki internet?

Jaki telefon?

Wysłane z MI 8

@Acid opcję zawsze włączony mam wyłączona, a motyw to jeden z tych dwóch standardowych. Na mi8 jeszcze nigdy motywu nie zmieniałem. Wipe robiony jakieś 2 tygodnie temu. Mam tak od przejścia na android 9 po wipe. Dodatkowo zauważyłem, że w motywie mam i okrągłe i kwadratowe ikony a na android 8 były okrągłe

13 godzin temu, tomasznowak napisał:
Na Pocophone nie podobają mi się podpisy pod ikonami przy wyborze czcionki w rozmiarze M. Są za duże i mocno pogrubione. Do tego w ustawieniach launchera Poco, ustawienia układu nic nie zmieniają. Czy wybiorę małe, czy duże ikony i tak to nic nie zmienia.

Mógłbyś napisać jakieś większe info, jak Ci się ten rom sprawuje? Jakieś większe /mniejsze bugi etc. Sam w dalszym ciągu siedzę na wersji 8.10.18 i nie wiem czy przechodzić na tą wersję.

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...

Mi się no zdarzało na Mi 5s Plus od kilku wydań do tytułu, w sumie nawet nie pamiętam kiedy pierwszy raz wystąpiło. Ze 2 tygodnie na szczęście już cisza.
  • Like 1

12 godzin temu, Tommmaj napisał:

Nieee, chodzi mi o procenty w ikonie baterii

U mnie na MI Note 2 ikona baterii została po staremu, to się gdzieś ustawia czy samo powinno się zmienić?

@Acid Redmi Note 5 Pro i Redmi 4 Pro. Z tego co pisali inni to raczej nie zależy to od modelu. V10.2.5.

Po wyczyszczeniu danych jak uruchomię przeglądarkę to jest dobrze. Wystarczy, że wpiszę jedną literę i ją skasuję to już jest tak jak na screenie od @QBAQ

Guest
This topic is now closed to further replies.