Skocz do zawartości

Amazfit BIP różne czasy snu


Ujek49

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak samo nie zwracam uwagi na ten bajer.Ale zauważyłem, że jak chwilę leżę bez ruchu wieczorem w łóżku, oglądając TV, to włącza się pulsometr telefon sprawdza czy zaspaliśmy już.A właściwie to wyłączyłem ostatnio pomiar pulsu w trakcie snu, do niczego nie jest mi potrzebna analiza snu. Tym bardziej że nie jest dokładna. Mam zainstalowane Nofity@Fitnes i MiFit i obie aplikacje pokazują inne parametry snu zawsze jest różnica a długości snu czasu zaspania jakieś 5-10 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłeś, że jedna z funkcji tego zegarka działa nieprawidłowo. Na pocieszenie powiem, że wszystkie pozostałe też działają nieprawidłowo. No dobra, godzinę pokazuje dobrze, jeśli nie zapomniałeś go zresetować po zmianie czasu na zimowy :)

Ten zegarek to naprawdę kuriozum.

Jeśli chodzi o sen, to Gadgetbridge pokazywał mi wyniki najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Ale Gadgetgridge nie nadaje się do użytku z innych powodów (reconnect po rozłączeniu często nie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka razy co u mnie działa źle:

- śledzenie snu, o czym pisze kolega wyżej

- "snooze" w budziku, działa pół na pół, czasem alarm jest powtarzany po 10 minutach, czasem nie

- synchronizacja pulsu z Mi Fit, w telefonie są inne dane, niż było widać w zegarku

- treningi działają dobrze, pod warunkiem, że tylko jeździsz rowerem, albo chodzisz/biegasz. Do innych zupełnie się nie nadaje.

- kompas to nawet nie wiem czy jeszcze działa, kiedyś mi zadziałał jak się bawiłem na początku, ale potem jak chciałem kilka razy użyć, to zawsze kazał mi rysować te ósemki w powietrzu, machałem, machałem, i nic, dalej "follow the pattern to calibrate", teraz sprawdzam i to samo

ps. nie, treningi wszystkie działają źle, bo źle się synchronizuje puls, w telefonie są bzdury. W treningach zgadza się tylko czas rozpoczęcia i zakończenia, bo to sam musisz kliknąć :)

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bembenek napisał:

Pisałem kilka razy co u mnie działa źle:

- śledzenie snu, o czym pisze kolega wyżej

- "snooze" w budziku, działa pół na pół, czasem alarm jest powtarzany po 10 minutach, czasem nie

- synchronizacja pulsu z Mi Fit, w telefonie są inne dane, niż było widać w zegarku

- treningi działają dobrze, pod warunkiem, że tylko jeździsz rowerem, albo chodzisz/biegasz. Do innych zupełnie się nie nadaje.

- kompas to nawet nie wiem czy jeszcze działa, kiedyś mi zadziałał jak się bawiłem na początku, ale potem jak chciałem kilka razy użyć, to zawsze kazał mi rysować te ósemki w powietrzu, machałem, machałem, i nic, dalej "follow the pattern to calibrate", teraz sprawdzam i to samo

ps. nie, treningi wszystkie działają źle, bo źle się synchronizuje puls, w telefonie są bzdury. W treningach zgadza się tylko czas rozpoczęcia i zakończenia, bo to sam musisz kliknąć :)

Chyba masz wadliwy zegarek. Synchronizacja pulsu u mnie działa idealnie. Nawet specjalnie włączyłem pełen monit na pare dni. Puls podaje mi identyczny jak certyfikowwne urządzenie. 

Kompas też działa. Budzik tez. 

Monitor snu również w porzadku podaje realne czasy. Moze to kwestia dobrania paska aby przylegał prawidlowo. 

W domu mam jeszcze mi band 3 i amazfit pace. Ten ostatni podaje nieprawidłowe dane o śnie chociaż najdroższy. 

Mi Band i BIP to opaski liczące kroki z funkcją wyświetlania czasu i tak osobiście je traktuję. Wkurza mnie to że BIP ma okrojony soft dla regionu polskiego i muszę używać moda. Mi Band3 tego nie ma. Polski domyślnie po pierszym update.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 godzin temu, MarcinB24 napisał:

Pewnie ma reke owlosiona jak misiek albo chuda i kos ista i do tego ciagle spocona i dlatevo mu puls ciagle zle pokazuje...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

W dobie słowników, i autokorekty jak można robić takie błędy?

Pewnie ma rękę owłosioną jak misiek, albo chuda i kościasta, i do tego ciągle spocona, i dlatego mu puls ciągle źle pokazuje...
 

Edytowane przez szadoky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi czas snu się wyłącza jak podłącze zegarek do tel. :) Przykład...Kładę się o 23 i budzę o 8. Wstaję o 9 i o 9:30 podpinam się do telefonu. Info: "spałeś od 23 do 9:30". :) Tak więc coś nie halo...

Godzina w porządku, z budzika nie korzystałem, wspołrzędne GPS OK i wysokościomierz także, trasy przebyte pokazuje na ekranie jak i na tel jak należy. A puls...kto go tam wie. :) Kalorie - ciężko powiedzieć...Dystans i kroki - raczej w porządku.

Reasumując - zastrzeżenia do pulsu i snu...żyją te funkcje własnym życiem (jednak są ze sobą powiązane i stąd to).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2018 o 12:10, Pan Arek napisał:

W domu mam jeszcze mi band 3 i amazfit pace. Ten ostatni podaje nieprawidłowe dane o śnie chociaż najdroższy.  

OT:

Wynika to z tego, że w BIPie jest nowszy (lepszy) sensor PPG i HRM  AMS AS7024 w Amazfit Pace jest Analog Devices ADPD174 o gorszych parametrach.

koniec OT.


Na forum widzę wiele postów dotyczących nieprawidłowości w pomiarach pulsu i wierzę, że ludzie mają z tym problem. Optyczny pomiar na nadgarstku ma pewne wymagania, aby wynik był zbliżony do rzeczywistego: sensor powinien dobrze przylegać do skóry (nie do włosów i innych utrudniających przechodzenie światła i IR przeszkód). Dodatkowo opaska nie może być zbyt mocno zapięta - bo to też zafałszowuje pomiar.
Zadałem sobie trochę trudu i eksperymentalnie dobrałem miejsce i "naciąg" bransolety, porównując wyniki zebrane przez BIPa podczas biegu z wynikami z pasa napiersiowego Garmina (ant+).
Przyjąłem założenie, że pas podaje wyniki zbliżone do faktycznych i po tuningu sposobu noszenia BIPa (łącznie z depilacją miejsca styku sensora ze skórą), zegarek zapisuje wyniki podobne w granicach błędu pomiarowego (+/- 2%)  do pasa.
Ciekawostką jest fakt, że mam gumową osłonę która obejmuje spód i boki zegarka (ma prostokątne wycięcie na sensor) i z założoną osłoną wyniki są dokładniejsze (pewnie lepiej przylega sensor i dodatkowo jest izolowany od światła zewnętrznego).
Osobą, które twierdzą, że BIP jest do niczego i że w ogóle, nawet radziecki nakręcany wskazówkowy zegarek sputnik jest lepszy do monitorowania sportowych i fitnesowych wyczynów, muszę powiedzieć, że testowałem pulsometry nadgarstkowe z Garmin Vivoactive 3 music oraz Samsung Gear S3 i wyniki nie są lepsze niż te uzyskane z BIPa.
Jako ciekawostka cytat z instrukcji zegarka Samsung Gear S3: "Aby zmierzyć tętno, usiądź w wygodnej pozycji. Nie ruszaj ciałem w trakcie wykonywania pomiaru tętna. Nieprzestrzeganie tego zalecenia może spowodować niedokładny pomiar" ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...