Skocz do zawartości

Redmi - wariujący sygnał 3G


patryk.p84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dopiero wczoraj zorientowałem się że Redmi ma buga z sygnałem 3G przy przesyle danych. Przez pół roku użytkowania nie było mi to potrzebne, do wczoraj. Wykupiłem sobie 5GB żeby zrobić hotspota dla laptopa i nie wiem czy przy ciągłym obciążeniu dam rade to wykorzystać przez miesiąc bo działa jakby chciał a nie mógł - sygnał przeskakuje z H do H+ i często transfer zamiera. Znalazłem na zagranicznych forach że to jest ogólno występujący bug z hongmi oraz hongmi 1s, i ludziki są bezradne chyba.

Jakieś pomysły co to się wyrabia? To będzie bug miui czy może sprzętowy? Niby pisali że software jest winny ale kurze z tego co widziałem to już parę dobrych wersji miui temu problem już występował, zgłupieć idzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam Aero2 na drugim slocie i z niego korzystam na codzień. Kilka razy jak potrzebowałem wyższego transferu to przekładałem kartę i korzystałem z pakietu 3G w Playu. Korzystałem z 3G w roamingu na karcie Playa, w kraju i za granicą, i nie zauważyłem żadnych problemów.

Sprawdzałeś w wielu miejscach, najlepiej oddalonych od siebie, co by połączył się telefon z różnymi BTSami? Możliwe że to wina anteny a nie telefonu. Możliwe też, że u Ciebie w telefonie jest coś z radiem nie tak.

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam Aero2 na drugim slocie i z niego korzystam na codzień. Kilka razy jak potrzebowałem wyższego transferu to przekładałem kartę i korzystałem z pakietu 3G w Playu. Korzystałem z 3G w roamingu na karcie Playa, w kraju i za granicą, i nie zauważyłem żadnych problemów.

Sprawdzałeś w wielu miejscach, najlepiej oddalonych od siebie, co by połączył się telefon z różnymi BTSami? Możliwe że to wina anteny a nie telefonu. Możliwe też, że u Ciebie w telefonie jest coś z radiem nie tak.

 

Masz 3G na SIM2? W oficjalnych romach miui to jest nieosiągalne bo nie ma takiej możliwości. Może masz Ultimate ROM albo jakiś inny?

Jeżeli problem sprzętowy to jestem w "ciemnej d*pie", ale z 2 strony ludzie na całym świecie mają takie problemy z Redmi więc optuje za bugiem w oprogramowaniu.

 

 

Ja mam podobną sytuację ale nie wiem czy jest to wina przeglądarki czy sieci ale często stosunkowo długo trzeba poczekać zanim strona wczyta się przy H bądź H+ jak już zacznie działać to leci ... tylko na początku długo mu schodzi :D

 

A zauważasz częste przeskakiwanie pomiędzy H a H+ i z powrotem? Bo tu leży pies pogrzebany chyba, telefon zamiast przesyłać dane skacze sobie z kwiatka H na kwiatek H+ bez zeżarcia całego nektaru - kreski w zasięgu są więc powinien teoretycznie zostać na H+. Tak na chłopski rozum...

A może dało by się wymusić któryś z trybów 3G, coby telefon nie miał wyjścia i musiał siedzieć powiedzmy na H ?

 

EDIT:

Właśnie przełożyłem kartę z mojego Redmi do starego Samsunga Galaxy Ace i zapier........ jak ta lala... sygnał nie jest urywany, hotspot śmiga i na laptopie ładnie się korzysta z internetu. Na tym Ace nie chce mi się sprawdzać internetu bo bym musiał potem sobie ręce odkazić po takim starociu :wink: ale jak daje sygnał dobry na wyjście to znaczy ze ładnie sygnał łapie. Żeby była jasność - na redmi problem występuje z włączonym routerem jak i bez włączonego routera, na telefonie jak i na laptopie podłączonym do telefonu.

Edytowane przez patryk.p84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w Engineer Mode (*#*#13411#*#*) wyłączyć Fast Dormancy i inne częstotliwości, jak coś masz mój poradnik (coś z oszczędzaniem energii) w dziale Tutoriale.

 

HA!! Chyba zadziałało wyłączenie Fast Dormancy!! Jeszcze protestuje ale chyba jest już ok. Dzięki Numb :D

 

Ps. Chyba gdzieś na zagranicznym coś było z Fast Dormancy ale ludziom to nie pomagało. No nic mam nadzieję że będzie cud, miód i orzeszki teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupa. Jednak nie jest cudnie, miodnie i orzeszkowo. Czasem jakos daje rade ale ogolnie jest kicha.

Potestowalem i wyciagam takie o to wnioski:

- Ladowanie filmikow z Youtube smiga jak talala. Przesyl leci 400+K/s

- Przegladanie stron, korzystanie z aplikacji typu allegro itp. przyprawia o ból zęba...

- Tadam finałowy wniosek: wyglada to tak jakby telefon nie mial problemów ze stałym przesyłem danych (np streaming wideo) a glupieje przy małych pakietach danych (ciągłe zapytania i odpowiedzi jak przy ladowaniu stron gdzie jest duzo elementow).

Jezeli było by to prawdą to pewnie jest jakis blad w oprogramowaniu, co rodzi nadzieję na przyszłość. Tylko ze Redmi jest traktowane po macoszemu i nie wiadomo kiedy się komuś się będzie chciało to naprawić:(

Proszę o jakieś mądre wypowiedzi kumatych ludzików, te moje wypociny mają sens? Jakieś propozycję co jeszcze sprawdzić? Aaa i własnie, jest tu ktoś używający Ultimate Rom? Który build ma najmniej bugów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet na aero2 ładowanie stron chodzi płynnie, może wina sieci?

 

No właśnie wygląda to tak jakby to nie była wina sieci... Albo może akurat ta sieć nie współgra dobrze? Ale widzisz sprawdzałem na tym przedpotopowym Galaxy Ace i tam wszystko leciało. No i tak jak napisałem w poście wyżej, filmik sobie oglądam elegancko na youtube, wciskam home i przechodzę do chrome i d*pa, transfer spada (mam włączony podgląd prędkości na pasku na górze ekranu) i wczytywanie stron kuleje... To wygląda tak jakby sobie nie radził z małymi pakietami na które przeglądarka wysyła ciągle żądania aby wczytać stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie korzystam z internetu mobilnego codziennie i ogólnie nie mam z nim problemów, jedynie co to czasami Gmail ma jakieś małe problemy, tzn. działa przez dłuższy czas dobrze, a np. przez pół godziny-godzinę usługa nie działa, potem jak już zacznie to dostaję wszystkie wiadomości. Zdarzy się, że np. któraś z przeglądarek nie chce otworzyć stron, to wtedy pomaga wymuszenie zamknięcia przez długie przytrzymanie przycisku "Cofnij" i ponowne uruchomienie aplikacji. Przy czym podobne problemy miałem na Moto RAZR wiele miesięcy temu.

 

Jeśli problem występuje zarówno na wersji 1 i 1S, to będzie on raczej software'owy, bo to dwie różne platformy, jedna MTK, druga Qualcomm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...