Skocz do zawartości

Włączanie identyfikacji numeru wychodzącego (CLIR)


B4rnaba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kilka dni temu nabyłem telefon A2 Lite i od razu zderzyłem się z problemem braku identyfikacji numeru wychodzącego (CLIR). Chodzi o to, że tym do których dzwonisz nie wyświetla się twój numer tylko numer zastrzeżony. Jest to dość upierdliwe, bo ludzie nie odbierają od ciebie telefonu (i słusznie!). Znalazłem podobny temat dotyczący Mi Max 3 ale tam jedyną radą było wgranie nowego ROMu ;-P.

Oczywiście najpierw trzeba sprawdzić czy CLIR nie jest wyłączony z pozycji operatora, ale jeśli przekładamy kartę SIM ze starego telefonu i problemu nie było, to znaczy że nowy telefon nam to blokuje. 

Funkcja ma charakter "Easter Egga" i mistrzostwo świata należy się programistom którzy ją tak sprytnie ukryli. I nie jest to funkcja ID Rozmówcy! (ona dotyczy połączeń przychodzących a nie wychodzących). Generalnie problem dotyczy telefonów DualSIM (czyli większości Xiaomi). 

No więc gdzie to jest: 

- włączamy domyślną aplikację do dzwonienia, wchodzimy w Ustawienia (3 kropki dla tych mniej rozgarniętych)
- wybieramy Konta telefoniczne
- i tu właśnie jest cały pies pogrzebany: trzeba pacnąć symbol Simkarty z nazwą operatora (u mnie Plus) i VOILA!
- teraz idzie już gładko: Ustawienia połączenia => Ustawienia dodatkowe => Nazwa rozmówcy

Problem (jak dla mnie) polegał na tym, że symbol simkarty wcale nie sugerował że pod nim znajduje się jakiekolwiek dodatkowe menu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- włączamy domyślną aplikację do dzwonienia, wchodzimy w Ustawienia (3 kropki dla tych mniej rozgarniętych)
- wybieramy Konta telefoniczne"

Nie mogę tego namierzyć u siebie w telefonie, bo chyba mam inny soft

Czy możesz dokładniej opisać albo jakieś zdjęcia wysłać

Jak ja wchodzę w wybór numeru, aby wykonać połączenie to nie mam żadnych ustawień ani 3 kropek

Poza tym nie mam też: "Ustawienia połączenia => Ustawienia dodatkowe => Nazwa rozmówcy", pomimo, że mam opcję wyszukiwania ustawień w całym telefonie to wyszukiwarka nie znajduje takich zwrotów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...