Skocz do zawartości

Android Auto i Xiaomi Redmi 6 - ciągłe restarty telefonu


michuFR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Podpinam Xiaomi Redmi 6 oryginalnym kablem USB do Seata Leona z Full Linkiem, na infotainment jest komunikat że nastąpiło poprawne połączenie, po czym tel. mi się zwiesza i restartuje, połączenie zostaje przerwane. I tak w kółko. Na smartfonie sama aplikacja Android Auto normalnie działa. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Możesz napisać jaką wersję AndroidAuto instalowałeś? Z apkmirror/ jakieś przeróbki w aplikacji? Ja mam błąd "aplikacja nie została zainstalowana"....

A co do Android Auto w Redmi 6 - z tego co wiem na chwilę obecną nie działa (i po przesiadce z Redmi 4x gdzie wszystko było OK rozważam powrót do starego tel....)

 

Instalowałeś może jakiś inny rom? Xiaomi.eu? (widzę że już oficjalne TWRP wyszło)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio wyczytałem że może to być problem nie dostosowanego ROM-u.  Tzn. jeśli chodzi o te zwieszanie i restartowanie ciągłe.

Instalowałem z appk mirror wersja 3.6.5835  

A Ty jaką wersję?

Sprzęt masz z oficjalnej polskiej dystrybucji?

 

Edytowane przez michuFR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon z Gearbest, wersja global- jeszcze wtedy ich nie było w Polsce w normalnych sklepach jak kupowałem.

Ja próbowałem kilka wersji, 3.6 3.7 3.8. Na każdej to samo. Ty masz global rom? Inne wersje- nowsze tak samo działają? Wgrywasz Próbowałeś coś innego wgrywać? (ja próbowałem Xiaomi.eu, jakieś 2 tyg. temu, TWRP wtedy było jeszcze "nieoficjalne" i telefon nie uruchamiał się- bootloop. Na xda pisali że do RM6 nikomu się nie udało ROMu zmienić i wróciłem do global rom. Nie wiem czy coś się zmieniło- widziałem tylko że oficjalne TWRP wyszło na Redmi 6).

 

Ja znowu wyczytałem że problemy z AA to kwestia innych proporcji wyświetlacza.... I we wszystkich nowych Xiaomi albo restarty albo paski się pojawiają. Problem ma być rozwiązany po aktualizacji do Android P (dla Redmi 6 połowa 2019r).... choć mam nadzieję że znacznie szybciej coś się uda;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele to wniesie do tematu... ale udało mi się zainstalować (co dziwo ta sama wersja co wcześniej nie chciała działać). I obecnie mam problem z restartami zaraz po podłączeniu do samochodu.

 

Z tego co mi wiadomo i co piszą na forum xda nie ma na chwilę obecną możliwości zmiany ROMu w Redmi 6 =>bootloop. Problem z restartami AA także często się przewija. Chyba pozostaje spokojnie czekać na aktualizację lub zmienić telefon... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz teraz taki sam problem jak i ja.

Ja się kontaktowałem w tej sprawie z autoryzowanym serwisem Xiaomi na pl i oni twierdzą że wina leży po stronie... administratora aplikacji. Później zmienili zdanie i stwierdzili żeby wysłać na reklamację. Nie zdecydowałem się na wysyłkę, bo znając życie odeślą i stwierdzą że problem leży, po stronie administratora aplikacji a ja będę ze 2 tyg. bez tel.

Ciekawe czy np. na Redmi 6A jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6 pro jest to samo, co do 6a sądzę że podobnie.... Ja coraz poważniej rozważam zmianę na inny telefon.  

Ja bym kombinował z reklamacją.... Ew. spróbuj do serwisu przedzwonić czy jest jakieś wyjście z sytuacji- problem znany, pewno wiedzą czy da się cokolwiek zrobić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja problem w sumie jakiś czas temu częściowo rozwiązałem innym urządzeniem- tabletem- wożę w aucie podpięty, druga karta SIM. Szkoda czasu niestety na czytanie szukanie itp. A w planach zmiana telefonu na taki co działa w 100%.

Aktualizacja równie dobrze może się pojawić za pół roku.... albo i nie;).  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet w zasadzie kupiony tylko do map, używam też czasami do filmów itp jak nie chcę brać laptopa. Założona karta Play internet 2gb na miesiąc, rok ważności za 50pln. 

Drugie wyjście o którym też myślałem to telefon typu Redmi 4x ze zbitą szybką- może na OLX w Twojej okolicy jest (100-150pln a szybka przy AA nie przeszkadza.... )?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam - na  początku miło mi wszystkich powitać.

Czyli problem  z AndroidAuto to problem z wszystkimi Xiaomi. Kupiłem żonie Mi Note 3 - telefon super ale z moim Tiguanem nie chce rozmawiać. Czasami połączy się za pierwszym razem - czasami wcale. Próbowałem wszystkiego - najpierw kabel - potem instalacja - wyłączenie w telefonie wszystkich blokad- instalacja - kabel . Za każdym razem to saamo. Miałem wczoraj kupić Mi 8 i chyba się wyleczyłem . Znowu będę zmuszony i kupię Samsunga S8 . Obecnie mam S7Edge i nie wiem co to problem zAA. Instalowałem wszystkie wersje AA -  - obecnie w S7  mam - 4,0,590434 - chyba najnowsza ale na Mi działa lub nie . Czyli na chwilę obecną nie ma sposobu na rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam

+

,j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie daje mi to spokoju. Zabrałem wszystkie telefony kable etc i do wozu. Najlepszy myk Stary Samsung a5 wgralem AA i start od razu. W Mi włączyłem się kilka razy ale tak. Wyłączyłem wszystkie blokady a na wyświetlaczu komunikat  

Nie udało się nawiązać polaczenia.  Sprawdź czy urządzenie jest odblokowane.

Przecież nawet nie mam blokady ekranu o co chodzi

Musi być root?

Ma ktoś zrootowany telefon . Pomogło czy nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Android auto instalacja nie powiodła się na Redmi 6 global 10.2 . Co trzeba pozmieniać krok po kroku w ustawieniach żeby się zainstalowała ,bo widzę że niektórym na forum się to udało. To mój pierwszy xiaomi i zawiodłem się, do tej pory w innych telefonach które miałem wystarczyło wyłączyć blokadę na nieznane źródła aplikacji i wszystko było ok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2019 o 15:04, Drzeku napisał:

,bo widzę że niektórym na forum się to udało.

Niby komu? ;)

 

Dnia 3.03.2019 o 22:10, E65 napisał:

Pisałem na FB

Do kogo pisałeś?

Gdyby nie te problemy z AA to ja byłbym skłony chwalić Redmi 6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Chodziło mi o sam fakt instalacji aplikacji na telefonie .                W końcu się udało zainstalować i przeszedłem do następnej fazy problemu - wiesza się po podłączeniu do Seata. Chyba pozostaje czekać na aktualizację telefonu albo się go pozbyć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym podłączeniu zawiesił się leon, z telefonem było ok. Przy drugiej próbie komunikat pojawił się na wyświetlaczu samochodu ( nie pamiętam  już co tam było) ,po czym zawiesił samochód i telefon. Trzecia i kolejne próby restart telefonu plus zwiecha samochodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Szukając w internecie natknąłem się na jednym z forum na włączenie jednej z opcji w android developer mode:

!!! Wykonujesz zmiany na własne ryzyko (nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody lub uszkodzenia telefonu lub samochodu) !!!

Ustawienia --> Dodatkowe ustawienia --> Opcje programistyczne --> Symuluj drugi ekran --> wybieramy opcję 480p

Niestety jest mały minus, który powoduje, że pojawia się dodatkowo w rogu drugi mały ekran, więc opcję tą trzeba ustawiać za każdym razem przed uruchomieniem AA oraz wyłączać, gdy już nie korzystamy z Android Auto (chyba, że komuś nie przeszkadza drugi mały ekran w rogu :-D).

Po tej zmianie Android Auto uruchomiło się bez żadnych problemów na Xiaomi Redmi 6 na wyświetlaczu samochodowym.

 

Pozdrawiam,

Jacek.

 

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...