Skocz do zawartości

Lte-A czyli agregacja pasm w Redmi Note 5 global


WellDone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Zakupiłem Redmi Note 5 Global z X-Kom, zrobiłem update do najnowszej wersji oficjalnej, pozniej do najnowszej bety. (tej z wczoraj)

Zarówno w poprzednim jak i obecnym sofcie nie działa agregacja pasm (LTE+, LTE-A). Dzwoniłem przed zakupem do Xkomu to potwierdzili, ze ten model obsługuje LTE 12 czyli agregacje 4 pasm.

Co zrobić, żeby to działało?

Czy na wersji EU to działa?

Albo na Lineage OS?

Niestety nie mogę tego sam obecnie wypróbować, ponieważ przy próbie odblokowania bootloadera każą mi czekać 720h...

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregacja jest tylko soft nie pokazuje LTE+ poniżej 20 mhz, musi być powyżej żeby pokazał się znaczek LTE+. W Polsce agregacja do 15mhz jest rarytasem. W innych telefonach przy byle agregacji jak np. Samsungi pokazują LTE+. W UK sieć EE ma dużo pasma dzięki połączeniu dwóch sieci i tylko tutaj jest to osiągalne. Telefon Note 5 z najnowszą wersją globala, dodaje screen.

Screenshot_2018-10-26-19-18-05-204_cz.mroczis.netmonster.png

Edytowane przez Pedros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna bzdura. Nie działa na rn5 agregacja. Xkom klepie to, co widać w necie. A w necie pokazują snapa 636 jako mającego LTE cat 12( jak już to 3ca a nie 4ca jak piszecie)
Problem tkwi w tym że Xiaomi wycina w redmi CA. Jeszcze żaden redmi nie miał LTE+. Czemu? Nie wiem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rn4 ( sd625, teoretycznie 2CA) była dosyć długa walka żeby to odblokować. Efekt był taki, że pokazywał się + przy znaczku LTE, natomiast fizyczniw do agregacji nie dochodziło. Na tej podstawie można wywnioskować że to ograniczenie w hardware ( modem).
Miałem nadzieję że w końcu to odblokują w tym telefonie. Nawet seria Mi była do tej pory kastrowania, choć częściowo. Mix2s, mi8 i pocofone są już kompletne w tym aspekcie. Działa podobno 4CA, 256QAM.
Przy wszystkich zaletach rn5 postanowiłem go zostawić i przełknąć brak CA. Co robisz na telefonie że zwykle LTE Ci nie starcza? Tak z ciekawości, bo oprócz ściągania dużych plików to nie potrafię znaleźć zastosowania praktycznego w smarrfonie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netmonster to nie jest dobre źródło.
Network signal guru potrzebny, ale z rootem.
Pokażesz screen z tym plusem przy LTE? Nawet na en.miui.com potwierdzali że nie ma agregacji.
Chyba że jest, ale w takich kombinacjach pasm że w PL tego nie ma.
Ja testowałem tak: jestem 300m od stacji z kompletem pasm LTE:800,1800,2600.
Netmonster pokazuje agregacje. Znaczka LTE+ brak. Obok drugi telefon z możliwością wymuszania pasm. Testowalem na nim każde pasmo oddzielnie. Robiłem speeedtesty na rn5 z których wynikało że telefon korzysta tylko z LTE2600. Prędkości się nie sumowaly. Na tym drugim telefonie była opcja agregacji 2 nośnych i po wybraniu dwóch pasm prędkości się sumowaly z pojedynczych pasm. Kilka dni testowałem. Podobnie jak@welldone lubię się tym bawić, tutaj się bardzo rozczarowalem. Ale to mój kolejny redmi i na żadnym nie było agregacji. Przy wszystkich zaletach tego telefonu postanowiłem go zatrzymać, choć pewnie do końca roku zmienię.
Pocofone ma 4CA, 256QAM , czyli cat 16.
Potwierdzone u abcdata.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa @tpawel

Robiłem już kilka testów mając obok telefon z LTE Cat 4 (czyli bez agregacji),  iPhona 8 (agregacja 3 nosnych) i xiaomi.

Na obu androidach wynik speedtestu 50mb/s na l2600, a na iphonie 120 mb/s w konfiguracji B3+B1+B7.

Moim zdaniem sprzedawcy powinni zaznaczać to w specyfikacji na swoich stornach!

Panowie,

Podpowiedzcie proszę czy mogę wgrać z powrotem system który był od nowości. Obecnie mam wgrana wersje global develop. Mogę bez ryzyka wgrac ten stable?

https://en.miui.com/download-342.html#508

Pozdrawiam

Edytowane przez WellDone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tpawel napisał:

Netmonster to nie jest dobre źródło.
Network signal guru potrzebny, ale z rootem.
Pokażesz screen z tym plusem przy LTE? Nawet na en.miui.com potwierdzali że nie ma agregacji.
Chyba że jest, ale w takich kombinacjach pasm że w PL tego nie ma.
Ja testowałem tak: jestem 300m od stacji z kompletem pasm LTE:800,1800,2600.
Netmonster pokazuje agregacje. Znaczka LTE+ brak. Obok drugi telefon z możliwością wymuszania pasm. Testowalem na nim każde pasmo oddzielnie. Robiłem speeedtesty na rn5 z których wynikało że telefon korzysta tylko z LTE2600. Prędkości się nie sumowaly. Na tym drugim telefonie była opcja agregacji 2 nośnych i po wybraniu dwóch pasm prędkości się sumowaly z pojedynczych pasm. Kilka dni testowałem. Podobnie jak@welldone lubię się tym bawić, tutaj się bardzo rozczarowalem. Ale to mój kolejny redmi i na żadnym nie było agregacji. Przy wszystkich zaletach tego telefonu postanowiłem go zatrzymać, choć pewnie do końca roku zmienię.
Pocofone ma 4CA, 256QAM , czyli cat 16.
Potwierdzone u abcdata.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Pokazałem już screen gdzie telefon ma znaczek LTE+ w sieci EE w Polsce nie nigdy ten znaczek nie wyskakuje, zrobiłem nawet screen z 4 pasmami LTE i tak + się nie pojawiło, a w sieci EE pojawia się bez problemu w samym LTE2600 lub nawet w samym LTE 1800. Co do prędkości to sieć mobilna nigdy więc prędkości mogą się wahać. Dodaje screen z Polski mimo pełnych 4 częstotliwości LTE+ się nie pokazuje.Screenshot_2018-10-30-21-59-58-074_cz.mroczis.netmonster.thumb.png.825651c6aec5be7e224d46dbb304e92b.png

Dodaje też ostatni screen z lotniska z LTE+, mimo roamingu to w sieci 3 bez + przy LTE prędkości były między 3 a 5Mb/s w Londynie max dobijało do 18Mb/s, a w sieci EE spokojnie się wyciągało ponad 40Mb/s, trzeba brać pod uwagę roaming więc roamingowi dostają ochłapy prędkości. Nie kupowałem lokalnej karty EE, bo nie było sensu na krótki wypad.

Screenshot_2018-10-30-16-44-33-754_org.zwanoo.android.speedtest.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Agregacja w Netmonster jest pokazywana kiedy przy liście pasm pod aktywnym jest szerokość pasma w MHZ.  Wtedy też pojawia się +.  Odsyłam do fotki kolegi Pedros agregacja będzie jak obok LTE1800 pojawi się np @ 15MHz oraz w lewej kolumnie na dole aktywnej stacji pojawi się np  BW 10+15.  The BW jednak ma lagi w odświeżaniu więc lepiej patrzeć na LTE 2100 @ 10MHz.  Zrzut nie pochodzi z RN5 

 

Na zrzucie widać agregację 1800+2100.  Nawet jak obok Play4G pokazuje wszystkie pasma to agreguje tylko te przy których poniżej jest podana ich szerokość.  Wtedy też pojawia się LTE+.   na moim RN7 w Play widziałem tylko agregację 1800+2100 i nic więcej mimo że czasami pokazuje wszystkie  4 pasma

Screenshot_2019-03-29-08-31-02-695_cz.mroczis.netmonster.png

Edytowane przez robbo2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

RN5 nie agreguje nic a nic...

testowane w PLAY  przy nadajniku "5G Ready" z CC3 pasm (1800+2100+2600), PLAY nie agreguje z L800, bo niska pojemność nic nie zmieni - tak twierdzą, oraz Orange z LTE-A przy słupie po refarmingu z LTE800 (orange zaś potrzebuj tego pasma go CC nie wiem po co)

I...nic...
Jabuszko 6S zagregowało pięknie pasma i speedtesty było zdecydowanie szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...