Skocz do zawartości

Zdjęcia - jak robić?


cr00x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przyszedł do mnie właśnie Mi8. Śmiga aż miło - to trzeba mu przyznać. Jednak jestem rozczarowany jakością zdjęć/filmów.

Wieczorem (w mieszkaniu, przy neutralnym oświetleniu) zdjęcia są zwykłe (nie specjalnie różnią się od tych z Mi5). Filmy przy ruchu się rozmazują.

To samo robiłem S7 (żony) - zdjęcia bardzo ładne, filmy również.

 

Coś źle robię? Coś muszę ustawić? Zainstalować?

W recenzjach/testach na necie czytałem, że zdjęcia i filmy robi wyśmienite (teraz mam wrażenie, że te recenzje były sponsorowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki soft? Akurat S7 to po ciemku uwielbiał rozmazywać przedmioty w ruchu (pozdro jak chcesz uwiecznić dziecko albo imprezę) bo miał długie naświetlanie i mydlaną optykę. Mi 8 ma priorytet ISO i będzie po prostu kupa szumu, ale zdjęcie powinno być ostre (ja to np. preferuję). Filmy też nie zauważyłem żeby się rozmazywały, robiłem testy w 4K i nawet PDAF w ciemności działa.

Także coś czuję że lipny soft, albo masz brudną soczewkę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android: 8.1.0

MIUI: Global 10.0.2.0

 

Wydaje mi się, że to kwestia ustawień (lub używanej aplikacji)

Zdjęcia wykonane domyślnym aparatem mam wrażenie że są gorsze od tych wykonanych aplikacją: Open Camera

Stąd moje pytanie, co należy skonfigurować i jak używać. W ustawieniach aparatu nic nie grzebałem - a więc są domyślne

Usuwanie szumów kreskowych : 50 Hz

Kontrast, Nasycenie, Ostrość: Domyślnie

 

Oświetlenie w domu było mizerne (chciałem uwiecznić dziecko jak wycinało dynię).

Ziarno rzeczywiście jest - więc te domyślne ustawienia chyba nie są najlepsze (dla zwykłego użytkownika/pstrykacza).

 

Mogę prosić o poradę, jakiego softu używać? Czy może czekać na aktualizację (tego z MIX3) czy może GCAM?

Jak skonfigurować soft do zdjęć?

Jak skonfigurować do filmów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam, przesiadłam się z galaxy s8 na xiaomi mi 8, mam go chwilę, ale już zdążyłam zauważyć kilka rzeczy których mi brakuje, a które były w samsungu. a może są tylko jeszcze tego nie odkryłam i ktoś mi pomoże :)

1. brak samowyzwalacza przy nagrywaniu video

2. brak opcji zdjęć seryjnych w przednim aparacie, w S8 było coś takiego, że włączałam samowyzwalacz i mogłam ustawić, żeby aparat zrobił 3 zdjęcia w odstępach 2 sekundowych

3. nie rozumiem idei zdjęć seryjnych w tylnym aparacie, lecą błyskawicznie jedno po drugim, można zrobić odstęp czasowy między zdjęciami w serii?

4. zdjęcia ludzi z przedniego aparatu są ok , naturalny kolor skóry itd, natomiast z tylnego aparatu strasznie sztuczne te twarze wychodzą, jakieś sine i płaskie, czy da się to jakoś zmienić?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga.t, jeżeli chodzi o automatykę w apce aparatu Xiaomi, to jest ona - jak już zdążyłaś zauważyć - podstawowa. Nie ma co się prędko spodziewać zmian w tej materii. Natomiast a propos zdjęć portretowych i generalnie każdych innych, poleciłbym Ci przesiadkę na apkę GCam (po uprzednim wgraniu romu deweloperskiego).

Fotografuję od parenastu lat półzawodowo i mogę powiedzieć tyle: algorytmy ofiialnej apki Xiaomi są kiepskie, co przekłada się na zbyt sztuczną (nienaturalną, agresywną) ingerencję w ostateczny wygląd zdjęć. GCam za to szeroko otwiera skrzydła Mi8. I robi to na tyle dobrze, że znajomi pytają mnie model aparatu, którym fotografuję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kinga.t napisał:

ok spróbuję z Gcam, bo dziś zainstalowałam open camera i nie widzę różnicy, a nawet zdjęcia z przedniej camery są gorsze, mniejszej rozdzielczości

 

a co to znaczy wgrać rom deweloperski?:) i jak ? :)

Nic nie musisz wgrywać i jak pytasz, to się za to nie bierz bo zostaniesz z przyciskiem do papieru.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog357/ - pobierz ten plik i zainstaluj, jakość zdjęć wzrośnie.

Jak masz Globala to musisz mieć najnowszą wersję, na starej nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

Słonko. To co zainstalowałaś to jest jakieś narzędzie. Kolega wyżej dał Ci link do aplikacji. Klikasz, pobierasz, instalujesz, ustawiasz i robisz fotki :)

To jest ten link - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog357

dzięki słonko :) właśnie się zjarzyłam ze to tool ;) haha jutro z trzeźwym umysłem będę to ogarniać

10 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Słonko. To co zainstalowałaś to jest jakieś narzędzie. Kolega wyżej dał Ci link do aplikacji. Klikasz, pobierasz, instalujesz, ustawiasz i robisz fotki :)

To jest ten link - https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog357

pobrałam to mi telefon mówi, że ze względów bezpieczeństwa nie można tego zainstalować czy jakos tak....

10 minut temu, kinga.t napisał:

 

pobrałam to mi telefon mówi, że ze względów bezpieczeństwa nie można tego zainstalować czy jakos tak....

i ze narażam się na uszkodzenie telefony lub utratę danych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kinga.t napisał:

dzięki słonko :) właśnie się zjarzyłam ze to tool ;) haha jutro z trzeźwym umysłem będę to ogarniać

pobrałam to mi telefon mówi, że ze względów bezpieczeństwa nie można tego zainstalować czy jakos tak....

i ze narażam się na uszkodzenie telefony lub utratę danych.

Trzeba zaznaczyć opcję w ustawieniach żeby instalował aplikacje z nieznanego źródła. Spokojnie, nie ugryzie.

I masz za stary system, GCam nie będzie działał. Zaktualizuj. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kinga.t napisał:

zezwoliłam ;) żyjemy ;)

a co do systemu to teraz mam miui global 10.2 innych nowych aktualizacji nie widzę

 

Czyli dobrze, wcześniej miałaś 10.0.3 i na tej by nie działało. Generalnie GCam na HDR+ robi niesamowite zdjęcia, tylko jest jedna wada - pobiera więcej baterii niż normalnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sam przymierzam się do zakupu Mi 8, mając wcześniej do czynienia tylko z różnymi Redmi (3, 4) i z tamtego aparatu nie byłem zadowolony, szczególnie ze zdjęć w ruchu.

Czy na Mi 8, szczególnie po zainstalowaniu GCam będzie lepiej? A może na Redmi 3 i Redmi 4 też jest taka apka, która poprawi jakość zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Speedo1320 napisał:

trudno odpowiedzieć koledze bez szyderstwa ?

Na niektóre pytania ciężko inaczej odpowiedzieć... Po prostu pytanie, "czy Mi8 będzie miało lepszy aparat niż Redmi3" jest pytaniem czysto retorycznym... Na takowe się nie odpowiada lub własnie odpowiada ironicznie, bo po prostu inaczej się nie da... Tym bardziej, że internet jest PEŁEN sampli zdjęć, filmików etc. z Mi8...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robinson napisał:

Sam przymierzam się do zakupu Mi 8, mając wcześniej do czynienia tylko z różnymi Redmi (3, 4) i z tamtego aparatu nie byłem zadowolony, szczególnie ze zdjęć w ruchu.

Czy na Mi 8, szczególnie po zainstalowaniu GCam będzie lepiej? A może na Redmi 3 i Redmi 4 też jest taka apka, która poprawi jakość zdjęć?

Abstrahując od trybów manualnych, gdzie masz wpływ na wszystko:

Mi8 ma OIS, więc przy średnio-słabym świetle raczej zwiększa najpierw czas naświetlania do dość długiego, a dopiero potem ISO (mówiąc w dużym uproszczeniu). Tak więc problem ze zdjęciami w ruchu możesz nadal mieć (choć nie zdefiniowałeś, o jaki problem chodzi - bo jeśli np. związany z AF, to na pewno będzie o niebo lepiej). Natomiast dziecko czy zwierzę biegające po słabo oświetlonym pokoju nadal będzie rozmazane, choć sam pokój (tło) będzie ostry. Inaczej zachowuje się Mi9, który nie ma OIS - bardzo podbija ISO, dzięki czemu skraca czas naświetlania. Efekt - mniej rozmazane ruchliwe obiekty, ale kosztem dużych szumów.

Na Mi8 używam zarówno apki systemowej, jak i GCam. Jak dla mnie GCam daje najwięcej przy zdjęciach nocnych (tj. zdjęciach słabo oświetlonych, nieruchomych obiektów). GCam ma też możliwość zapisu zdjęć wykonanych w zwykłym trybie do RAW-ów i generalnie pozwala wpływać na więcej parametrów.

Poza tym - polecam zerknąć:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7862&idPhone2=9065

oraz:

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=9507&idPhone2=9065

Musisz też wiedzieć, że Mi8 to w praktyce telefon z… jednym aparatem. Choć ma dwa. Niestety, ten drugi ("tele" 2x) praktycznie do niczego się nie nadaje. Tylko w bardzo bardzo dobrym świetle ewentualnie. Poza tym - porażka. GCam w ogóle go nie używa.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...