ZduneX25

MIUI 8.10.25

Recommended Posts

41 minut temu, MaxPrime napisał:

Ten ROM jest świetny pod kątem baterii i ogólnego użytkowania. Irytuje mnie tylko takie coś w przeglądarce czego wcześniej nie było ...

Dokładnie ROM spoko, ale atak rozsypanej herbaty w przeglądarce przyprawił mnie o zawał ;) 

Screenshot_2018-10-29-14-26-08-694_com.android.browser.png

Witam,

dwa tygodnie temu wgrałem MIUI Polska do mi 8 i jestem bardzo zadowolony bo zaczęło mi działać NFC.

Nie aktualizują mi się co tygodniówki. Nawet jak chcę wymusić aktualizację to krzyczy że mam aktualną wersje albo mam problem z połączeniem z serwerem.

Mam teraz MIUI 10/ 8.10.12. W czym może być problem?

Pozdrawiam

22 minuty temu, Pit73 napisał:

W czym może być problem?

Trzeba pobrać ręcznie i aktualizować najlepiej z poziomu twrp. OTA jest tutaj bonusem, może działać, ale nie musi.

Po przejściu z jednej z wrześniowych wersji:

Na plus - bateria trzyma odczuwalnie lepiej

Na minus - dymki chatu FB potrafią się zawiesić na otwartym oknie, pomogą jedynie restart telefonu

2 godziny temu, DJYano napisał:

Dokładnie ROM spoko, ale atak rozsypanej herbaty w przeglądarce przyprawił mnie o zawał  

Mam Mi4c Rom 8.9.13 od września i te krzaki też mi się pojawiły, a jeszcze tydzień temu tego nie było. Dziwne....

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?

a jeszcze tydzień temu tego nie było

U mnie pojawiło się to dzisiaj rano, także podejrzewam raczej jakąś mini-aktualizację przeglądarki (8.9.20 Mi5)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

33 minuty temu, advcron napisał:

.Dziwne....

Nie dziwne. To funkcjonalność nowej wersji Mi Browsera, która Ci się z aktualizowała. Na globalu 8.10.25 jest to samo. Tu wystarczyło odinstalować aktualizację przeglądarki i została wersja 10.1.2 bez chińszczyzny (była wersja 10.2.4).

• Like 1

Ja miałem też problem w google maps. Podczas uruchamianie nawigacji apka się zawieszała i nie można było używać nawigowania. Winne było powiązanie ze Spotify. Odznaczyłem w ustawieniach google maps i działa. Nie jestem pewien czy to wina romu (aktualizowałem też spotify) Poczekam jak naprawią i znowu to włącze.

Cholera, dalej mi mapsy wywala i nie da się ich używać. Muszę zrobić downgrade.

1 godzinę temu, ninoc napisał:
Dnia 28.10.2018 o 11:03, ninoc napisał:
Ja miałem też problem w google maps. Podczas uruchamianie nawigacji apka się zawieszała i nie można było używać nawigowania. Winne było powiązanie ze Spotify. Odznaczyłem w ustawieniach google maps i działa. Nie jestem pewien czy to wina romu (aktualizowałem też spotify) Poczekam jak naprawią i znowu to włącze.

Cholera, dalej mi mapsy wywala i nie da się ich używać. Muszę zrobić downgrade.

Tak jak pisałem wcześniej na tym romie Google Maps nie chodzą, nawet po wipe. Cóż pora wrócić do działającego ;)

U mnie mapy jak i nawigacja działa normalnie :) Może kwestia telefonu?

Inny problem mam taki, że za cholerę nie łączy z LTE, nie wiem czy to wina softu (nie pamiętam czy przed update nie występował), czy sieci - Virgin Mobile?

Po zaktualizowaniu mojego R4X mam problem z baterią. Znika w oczach , zawsze miałem 1h ~ 10% sot, obecnie mam 36% bateri a sot wynosi 3h 30 min, gdzie normalnie powinienem mieć ~6h . Jakieś sugestie ? Instalacja czysta wszystko od nowa instalowane , apki te co zawsze nic nowego.

Na moim R4X na szczęście jak na razie żadne z powyższych problemów nie występują.

Mapy działają normalnie, bateria chyba też. Mam 84% i 1,5h SOT. Przeglądarki systemowej nie używam.

Przechodziłem z wersji 8.8.30 bez wipe i jak na razie jest ok.

Jedna rzecz, która mnie irytuje to zakładka baterii w panelu sterowania.

Żeby cokolwiek zobaczyć to trzeba przeczekać skan lub go zatrzymywać klikając dwa razy.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Pocophone w tym tygodniu będzie mieć Androida Pie - wyciekł Global Beta z dzisiaj... Linka nie podaję, ci, co chcą, i tak znajdą.

To super. Chociaż bardziej czekam na wersję EU. Wracając do tematu, to zrobiłem pełne czyszczenie systemu, wgrałem jeszcze raz tę wersję i teraz wszystko wróciło do normy. Lagi nie występują i bateria dobrze trzyma.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Tak jak pisałem wcześniej na tym romie Google Maps nie chodzą, nawet po wipe. Cóż pora wrócić do działającego
Dokładnie to samo, ale jest rozwiązanie najpierw wyznacz trasę kliknij prowadź a na samym końcu włącz dopiero GPS-a to Cię poprowadzi .
Jakbyś znalazł inne rozwiązanie daj znać.

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

4 hours ago, SQTER72 said:

Dokładnie to samo, ale jest rozwiązanie najpierw wyznacz trasę kliknij prowadź a na samym końcu włącz dopiero GPS-a to Cię poprowadzi emoji3.png.
Jakbyś znalazł inne rozwiązanie daj znać.

Wiem, że na moim MI5 mapy działają jeżeli trasę wyznaczę przez "OK Google", np. kliknę mikrofonik i powiem "wyznacz trasę do...", wtedy mapy google się uruchomią, trasa zostanie wyznaczona i nawigowanie wystartuje poprawnie, bez zawieszenia aplikacji. Kolejne rozwiązanie które znalazłem, tak dla testu, to zmiana języka telefonu (dla testu zmieniłem na ANGIELSKI(US)) i wtedy mapy google działają jak należy (wyznaczają trasę, rozpoczynają nawigowanie, aplikacja się nie wiesza) czyli wygląda jak problem z naszym językiem.

Taki błąd ustawień na Mi8 mi wyskoczył. Czy tylko mi czasem rejestr połączeń się nie ładuje i jest tylko tło i pomaga ponowne uruchomienie?

Screenshot_2018-10-30-21-13-42-225_com.miui.bugreport.png

Po tej aktualizacji straciłem dźwięk na dwóch telefonach w grze: Piano Tiles 5. Może ktoś sprawdzić? 

MiMax i Redmi 4A

Mi 8 EE co jakiś czas odłącza się od samochodowego zestawu bluetooth, rzadko kiedy ale zdarzy się że od mibanda też. U Was też występują takie problemy?

Wysłane z mojego MI 8 Explorer Edition przy użyciu Tapatalka

Witam mam takie pytanie od dwóch wersji u żony mam problem z baterią ładuje cała noc telefon i pokazuje 98% i nic dalej macie jakiś pomysł co jest nie tak 

Wiem, że na moim MI5 mapy działają jeżeli trasę wyznaczę przez "OK Google", np. kliknę mikrofonik i powiem "wyznacz trasę do...", wtedy mapy google się uruchomią, trasa zostanie wyznaczona i nawigowanie wystartuje poprawnie, bez zawieszenia aplikacji. Kolejne rozwiązanie które znalazłem, tak dla testu, to zmiana języka telefonu (dla testu zmieniłem na ANGIELSKI(US)) i wtedy mapy google działają jak należy (wyznaczają trasę, rozpoczynają nawigowanie, aplikacja się nie wiesza) czyli wygląda jak problem z naszym językiem.
Na 8.11.1 nadal ten sam problem. Znalazłeś jakieś inne rozwiązanie?

Guest
This topic is now closed to further replies.