ZduneX25

MIUI 8.10.25

Recommended Posts

RM4X Mi5X

Od czterech aktualizacji wyświetla wszystkie kontakty i je powiela sim, google,telefon. Zaznaczone jest tylko konto google.

Nadal brak możliwości import-eksport kontaktów (google-sim/sim-google)

Edited by firefighter

A ja mam takie pytanie
Czy dla Redmi Note 4x jest przewidziana aktualizacja androida np do 8.0
Bo jakoś tak się na tym 7.0 zatrzymało

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

@placzek.94 to mam akurat włączone i widziałem te minięcie ikon ale nie tak powinno to działać,  ale dzięki , pozostaje zainstalować mod center clock i aktywować w adb, na poprzednich wersjach działało idealnie

co do chmury, 

Kopii nie robiłem już dawno a jedynie synchronizacja i ona działa

Edited by kaudii
  • Like 1

U mnie też nie działa, sprawdzałem przed chwilą, nie korzystam z niej zbyt często, ale bywało przydatne

1 godzinę temu, Strzelba napisał:

A ja mam takie pytanie
Czy dla Redmi Note 4x jest przewidziana aktualizacja androida np do 8.0
Bo jakoś tak się na tym 7.0 zatrzymało

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Przyłączam się

@Strzelba & @firefighter - raczej nie. Xiaomi ma w planach aktualizację tylko dla Redmi 5, 5A, 5 Plus i Mi 5X (przynajmniej wedle oficjalnego info z ich chińskiego forum: http://www.miui.com/thread-19098473-1-1.html).

Mi 8 SE - ostatni update na Oreo w tym tygodniu, następne buildy będą już z Androidem Pie, tak samo Mi 8 Pro.

W Mi MIX 2s błąd Chmury. I bateria widocznie słabiej niż w poprzednich dwóch ROMach.

• Like 1

Na Pocophone po wgraniu tej wersji oprogramowania telefon zaczął straszliwie zwalniać. Lagi są okropne i nawet pulpit się raz przeładował. Do tego wejście w jakąkolwiek aplikację to kilka sekund czekania. Najgorsze jest to, że wróciłem do starszej wersji i lagi nie ustąpiły. Pozostaje na czysto wgrać starszy ROM.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Ktoś wie czemu Redmi 4x nie dostał aktualizacji?

Dostał i lagów żadnych od dawna nie widzę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, ash1970 napisał:

Dostał i lagów żadnych od dawna nie widzę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Przecież są cotygodniowe aktualizacje do Redmi 4X

Ustawienie głośności multimediów zamiast głośności dzwonka przy użyciu przycisków fizycznych tak już zostanie? Czy to błąd?

12 godzin temu, RobertN napisał:

Ustawienie głośności multimediów zamiast głośności dzwonka przy użyciu przycisków fizycznych tak już zostanie? Czy to błąd?

11 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Jeśli to nie błąd to najlepsza rzecz jaka się przydarzyła temu ROMowi!!

To nie błąd, przecież to już jest od dawna - "nowość" MIUI 10. Na szczęście w customach da się to zmienić, jeśli komuś to nie odpowiada.

59 minut temu, Antyhaker napisał:

To nie błąd, przecież to już jest od dawna - "nowość" MIUI 10. Na szczęście w customach da się to zmienić, jeśli komuś to nie odpowiada. 

Jak? Możesz pdpowiedzieć?

Kibel jednym słowem, mapy google nie działają, android.proces.media nie odpowiada kibel kurna.
Ja miałem też problem w google maps. Podczas uruchamianie nawigacji apka się zawieszała i nie można było używać nawigowania. Winne było powiązanie ze Spotify. Odznaczyłem w ustawieniach google maps i działa. Nie jestem pewien czy to wina romu (aktualizowałem też spotify) Poczekam jak naprawią i znowu to włącze.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

To nie błąd, przecież to już jest od dawna - "nowość" MIUI 10

Ja tak nie mam - Mi Note 3, więc raczej to błąd(na innych modelach z Custom'ami również). Głośność przyciskami powinna regulować to co się aktualnie używa.

Youtube, player, gra - multimediów,

Ekran główny, zgaszony, inne apki - głośność dzwonka i dźwięków systemowych.

Dnia 27.10.2018 o 13:49, mrosi napisał:

W Mi MIX 2s błąd Chmury. I bateria widocznie słabiej niż w poprzednich dwóch ROMach.

Ale lipa. Pominąłem dwie ostatnie aktualizacje licząc, że w tym tygodniu będzie jakaś w końcu dopracowana, a tu taki zonk. Chyba znowu poczekam do przyszłego tygodnia. Obecnie siedzę na 8.9.20 :)

Edited by borejek3

3 minuty temu, borejek3 napisał:

Ale lipa. Pominąłem dwie ostatnie aktualizacje licząc, że w tym tygodniu będzie jakaś w końcu dopracowana, a tu taki zonk. Chyba znowu poczekam do przyszłego tygodnia. Obecnie siedzę na 8.9.20 :)

Co ciekawe, wszystko prawidłowo się synchronizuje - obrazy, nagrania, sms, rejestr połączeń, etc. To tylko błąd kopii zapasowej w Chmurze. Poza tym Bateria świetnie w zeszłotygodniowym i wcześniejszym ROMie. W obecnym widocznie gorzej. Także 8.10. 18 i .11 polecam. :)

Dwa pytania: Jak wygląda bateria w Mi6? Działa google camera(ponoć w poprzedniej aktualizacji jakieś problemy były)?

Cos od 2 buildow uszkodzone jest na MI5 bo na ekranie blokady nie dzialaja niektore playery :( Nie pojawiaja sie player

Np. Smart Audiobook player. Ktos moze pomoc w jego uruchomieniu? https://play.google.com/store/apps/details?id=ak.alizandro.smartaudiobookplayer&hl=pl

Przed wykonaniem upgrade w TWRP zrobilem backup oczywiscie. Po upgrade do najnowszego jak stwierdzilem ze nie dziala stwierdzielm ze zrobie downgrade.
Wszyscy zawsze pisza ze wystarczy miec backup. Jakie bylo moje zdziwnienie ze po przwrocenieu backupu wywala sie non stop blad:

Proces andorid.proscess.media wciaz.....

Jak sie wjedzie w szczegoly to blad oczywicie dotyczy tego ze nie zrobilo sie downgrade database z 801 do 800 czyli blad z SQLLite :( 

@acid lub ktos znjacy sie na MIUI moze wie jak przyworcic system do 8.9.20 by dzialal bez tego bladu majac backup.

Lub jesli nie wiecie to czy mozna jakos ukryc wyswietlanie tych bledow (FC) bo pojawiaja sie non stop

Dodam ze fresh instalacja nie jest roziwazaniem bo chce sie czegos nauczyc i naprawic a nie za kazdym takim bledem robic czustke ktora zajmie mi z 2-4h :( na poprawe systemu. Tu podobny probelm i zero rozwiazan http://en.miui.com/thread-3021483-1-1.html

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Edited by wyzwolenia

3 godziny temu, Wiskoler napisał:

Jak? Możesz pdpowiedzieć?

Co Ci podpowiedzieć?

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Ja tak nie mam - Mi Note 3, więc raczej to błąd(na innych modelach z Custom'ami również). Głośność przyciskami powinna regulować to co się aktualnie używa.

No skoro tak twierdzisz, nie będę Cię przekonywać.

Cóż coraz gorzej sie dzieje na redmi note 3 (kenzo)

- co jakiś czas rozłącza się wifi i jedynym sposobem na uruchomienie ponownie to reset telefonu

-w chwili włączenia trybu cichego (gdy mam jakiś poziom głośności dla multimediów ustawiony) nie jestem w stanie sciszyć telefonu.. pomimo wskaznika poziomu na minimum..

20 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Jeśli to nie błąd to najlepsza rzecz jaka się przydarzyła temu ROMowi!!

możesz rozwinąć, dlaczego takie działanie przycisków jest lepsze od poprzednich opcji czyli:

8 godzin temu, dzidexx napisał:

Głośność przyciskami powinna regulować to co się aktualnie używa.

może ja źle tych przycisków używam i dlatego mi to przeszkadza.

Pytania

1) po odblokowaniu ekranu naciśniesz ± to zmieniasz głośność dzwonka, muzyki czy alarmu?

2) po włączeniu filmu na Youtube...j.w....?

Bez rozwijania panelu głośności oczywiście.

@RobertN

Od kilku wydań mam problem z samoczynnie wybudzajacym się ekranem.
Opcja włączenia ekrany przy powiadomieniach jest wyłączona, ale mam wrażenie, że to właśnie powiadomienia z Tapatalk włączają ekran
Matoś jakiś pomysł jak to naprawić?

Na Redmi 4 Pro jak na razie wszystko w porządku.
Może mam głupie pytanie, ale chwiałbym cofnąć ROM o jeden a nie wiem gdzie znajdę zbiór ROM-ów. chciałbym tez zobaczyć co się dzieje na globalu, mógłby ktoś wspomóc?

Na stronie głównej Miui Polska masz zakładkę pobierz MIUI i tam masz do wyboru wersje stabilne, archiwum wersji MIUI.

4 godziny temu, adamos11 napisał:

Na Redmi 4 Pro jak na razie wszystko w porządku.
Może mam głupie pytanie, ale chwiałbym cofnąć ROM o jeden a nie wiem gdzie znajdę zbiór ROM-ów. chciałbym tez zobaczyć co się dzieje na globalu, mógłby ktoś wspomóc?

daj znac jak wyglada teraz global w porownaniu do MIUI bo wg mnie nie ma sie czym zachwycac :) i pewnie lepiej bylo zostac na nim. Teraz mi sie nie chce przechodzic

Ten ROM jest świetny pod kątem baterii i ogólnego użytkowania. Irytuje mnie tylko takie coś w przeglądarce czego wcześniej nie było ...
ee7fd45b2bee7c0bf53cbb92cc8e260e.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Czasem wchodząc w zielona ikonkę telefonu mam puste tło. Na poprzedniej wersji tego nie było.

Druga sprawa to wracanie do poprzednich aplikacji gestem do środka. Miniatury nie są aktualne. Jak się wchodzi a aplikacje to wraca w dobry punkt, ale miniatura pokazuje stan jakby z dużo wcześniej. Nie umiem wytoukaczyc, ale pewnie to zauważyliście.

Mi8

Screenshot_2018-10-29-14-30-38-302_com.android.contacts.png

Guest
This topic is now closed to further replies.