ZduneX25

MIUI 8.10.25

Recommended Posts

MIUI 10 8.10.25

• Dodane MI8 Pro i MI8 Lite
  • Poprawka braku wyświetlania przycisków nawigacji Muzyki na ekranie blokady
  • Poprawione ikony powiadomień w MI8
  • Poprawiony brak powiadomień na Android P z aplikacji trzecich jak Hangouts
  • Możliwość wyboru typu powiadomień (MIUI lub Android) w Ustawienia > Powiadomienia … > Styl powiadomień
  • Uwaga: Instalacja Androida P na MI8 Explorer na ostatnią wersję 8.8.30 wymaga wykonania resetu do ustawień fabrycznych (wipe > factory reset z TWRP)
  • Pełna lista zmian

DFG_2018-10-25-11-54-37-e1540463335960-7

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antiroll back (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 17.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji należy wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Guest
1 godzinę temu, ZduneX25 napisał:

Możliwość wyboru typu powiadomień (MIUI lub Android) w Ustawienia > Powiadomienia … > Styl powiadomień

Nigdzie nie widzę takiej opcji: 

Screenshot_2018-10-26-11-19-37-234_com.android.settings.thumb.png.8386de29f320e961e7b16229643792f3.png

Edited by Guest

pewnie banalne pytanie ... na miuipolska ota działa czy tylko ściąganie full , plus twrp i wipe cache ??

ok... znalazłem od miui 9 tygodniówki OTA co piątek wieczorem 

Edited by MrBright

Ostatnio działało.

36 minut temu, Ola100 napisał:

Nigdzie nie widzę takiej opcji:

U mnie jest na samym dole tej strony.

Edited by Robcik

Na Mi6 nie ma tego stylu powiadomien. Reszta ok. Oczywiscie podpisy na siatce 4x6 nadal za nisko, ale juz sie pogodzilem, ze tak juz zostanie. ;)

Wygląd powiadomień. Przy powiadomieniach Android jest ikonka i nazwa apki a powiadomienia MIUI wyglądają jakby skromniej, przypominając te z MIUI 9.

• Like 1

4 godziny temu, Robcik napisał:

[mention=46084]Ola100[/mention] to nie to. U mnie wygląda to tak:

Co to za motyw?

Jak bateria względem poprzedniej wersji?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?

Motyw to Adria Dark Elegance. Co do baterii to na razie ciężko się wypowiadać ale wygląda podobnie jak przy poprzedniej wersji.

Ktoś wie, co to za motyw?

6 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

RN 4x
Przestała mi działać aplikacja iko. Sama apka jest ale nie mogę się zalogowac
Usuń i zainstaluj jeszcze raz, u mnie ostatnio tak było z aplikacją ING

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

40 minut temu, firefighter napisał:

Przestała mi działać aplikacja iko.

Przestała bo ogólna awaria w PKO BP, nic internetowego nie działa.

@Ola100 no na androidzie 6 tego nie doświadczysz, bo on nie dostał w ogóle nowego stylu z v10, więc masz tylko jeden 'stary' jak w v9 (ja mam to samo na mi4 przykładowo)

Mam takie pytanie trochę nie związane z tą konkretną aktualizacją.

Czy skoro dla przykładu w Mi8 jest ARB, to czy jest sens robienia backupu przez TWRP przed aktualizacją?
Czy restore z takiego backupu przypadkiem nie ucegli telefonu gdybym chciał cofnąć do wersji z poprzedniego tygodnia?

Zawsze robiłem taki backupu na wypadek gdyby było coś nie tak z nową wersją.

---
Odnośnie aktualizacji:
Wielkie dzięki za powiadomienia z takich aplikacji jak np. WhatsApp na AOD. Brakowało mi tego bardzo :)

Edited by Michacy
  • Like 2

Ja mam głupie pytanie, przez OTA pokazuje mi że system 8.7.12 jest aktualny wiec nie jest. Czy jak ściągnę zipa, odpalene TWRP zainstaluje (czy trzeba robić jakiegoś wipe) to stracę wszystkie dane np zdjęcia w galerii, zainstalowane appki? To będzie moja pierwsza aktualizacja. Dotyczy Mi8. Dzięki :)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Dla Redmi 4 Prime markw najnowszy TWRP jest z listopada 2016 roku? Będę aktualizował z wersji 7.3.23 więc trochę mnie niepokoi ta stara wersja TWRP..

Dalej na Mi8 nie mogę wejść w tę opcję ... Chciałem wyłączyć kanał 50 bo co chwilę dostaje powiadomienia o zmianie nadajnika co mnie maksymalnie wkurza. Pojawia się to badziewie i znika i plumka co jakiś czas ...

Screenshot_2018-10-26-18-35-22-891_com.android.mms.png

czy w Mi8 w tej wersji  Dodano opcję pokazywania ikon powiadomień na pasku dla urządzeń z notchem  , bo nie ukrywam, iż nie mogę się doszukać, zmiana stylu wyświetlania ikon jest ale tej opcji nie widzę

Czolem wszystkim  jeszcze raz po długiej absencji! 

Podpowiecie proszę, czy przechodząc z MIUI 9 by xiaomi.eu 7.9.14 (rn4x snap 4/64) mogę po prostu wykonać aktualizacje Romu i tyle? 

Na tej wersji przestały mi działać motywy, dostaje komunikat iż motywy nie są obsługiwane w moim regionie, ktoś też tak ma, na poprzedniej wersji działały 

Edit: 

Po raz kolejny się okazało że niekiedy full wipe jest niezbędne, tak też było i tym razem, motywy działają, ale to o czym pisał @stereo0 - czyli brak możliwości wejścia w transmisje komórkowe jest faktem, potwierdzam nie działa- nie da się w nie wejść na Mi8EE 

Edited by kaudii

12 godzin temu, mates21 napisał:

Na Mi6 nie ma tego stylu powiadomien. Reszta ok. Oczywiscie podpisy na siatce 4x6 nadal za nisko, ale juz sie pogodzilem, ze tak juz zostanie. ;)

Potwierdzam w mi6 brak, ale jest w r4x.

Dalej nie działa zarządzanie oszczędzaniem energii w aplikacjach.
Ustawiania/zainstalowane/(aplikacja np. facebook)/oszczędzanie energii.
Cały czas zamiast "zamknij aplikację" jest "ogranicz aplikację w tle"

Przez co np FB wysyła wiadomości push mimo że aplikacja powinna być zamknięta.

5 godzin temu, acocieto napisał:

Potwierdzam w mi6 brak, ale jest w r4x.

w mi5s też brak dźwięku dzwonka. 

4 minuty temu, bergmen napisał:

w mi5s też brak dźwięku dzwonka. 

Czyli dalej nie wiadomo o co chodzi?

Mianowicie dziś wrzuciłem nowe TWRP 3230 do swojego Mi5s plus, a potem soft jak w tytule - xiaomi.eu_multi_MI5SPlus_8.10.25_v10-8.0

Niestety telefon nie dzwoni, ale nie do konca. Sprawa wyglada tak.

Mam swoje dzownki i jako dzownek karty mam ustawiony dzownek AAA. Ktos dzwoni, telefon wibruje, ale nie slychac dzwieku dzwonka. Dziwne. Sprawdzam w dzwonkach i jak wybieram dzownek AAA, to normalnie go slychac. Odziwo ktos ma przypisany indywidualny dzownek BBB i jak ten ktos zadzwoni, to dzownek BBB slychac. Dziwne. Zatem ustawiam dzownek BBB, ktory byl indywidualny dla jednego z kontaktow, rowniez jako ogolny dla reszty. Ktos dzwoni, telefon tylko wibruje, dzwonka brak!. Dzoni kontakt z ustawionym indywidualnie dzownkiem BBB i dzwiek slychac.

Moze mnie ktos uswiadomic o co chodzi?

Mi Mix2 mam tez ten soft i wszystko chodzi jak powinno.

Bardzo dziekuje za szybkie info, botroche ciezko sie uzywa milczacego telefonu

Edited by QbaPL
  • Like 1

czy w Mi8 w tej wersji  Dodano opcję pokazywania ikon powiadomień na pasku dla urządzeń z notchem  , bo nie ukrywam, iż nie mogę się doszukać, zmiana stylu wyświetlania ikon jest ale tej opcji nie widzę
Na mi 8 EE wyskakują małe ikonki zamiast zegara na dosłownie kilka sekund, włączyć można to w ustawienia - > powiadomienia i pasek stanu

Natomiast mam problemy z chmurą, nie mogę wykonać kopii zapasowej. Zdjęcia, kontakty itd wszystko w miarę zgrabnie idzie jednak kopia zapasowa za każdym razem kończy się niepowodzeniem. Czy u Was też występuje ten problem? 70379ae5c86bbc94dfc02dc6adbbf97a.jpg

Wysłane z mojego MI 8 Explorer Edition przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.