Jump to content

Po wymianie baterii telefon zwariował.


Recommended Posts

Witam! Ostatnio zauważyłem, że bateria schodzi mi masakrycznie szybko. Codziennie ładuję go przez całą noc, gdyż korzystam z aplikacji Sleep i monitoruję sobie swój sen. Mimo to zdarzało się, że musiałem go jeszcze naładować w połowie dnia. Do tego cały czas włączony pakiet i połączenie z Mi Bandem przez bluetooth, więc w pewien sposób rozumiem, dlaczego bateria schodzi szybciej. Ale ostatnio to przesada.

Dlatego kupiłem "identyczną" baterię na allegro, wymieniłem ją sam i miałem pewien problem. Ten czarny przewodzik, który łączy baterię z telefonem nie chciał się przymocować, a więc przyłożyłem go najmocniej jak mogłem, był taki charakterystyczny klik i na to nakleiłem taśmę, bo w przeciwnym wypadku przewodzik po prostu puszczał. Telefon normalnie uruchomiłem i od tego czasu jest masakra.

Mam wrażenie, że nowa bateria nie załatwiła problemu (stara ma już ponad 2 lata), ale nie w tym rzecz. Telefon zaczął się zacinać w losowych momentach, jak klikałem przycisk blokady i pojawiał się ekran to nie mogłem telefonu odblokować (dotyk działał, bo mogłem sprawdzić powiadomienia i włączyć aparat, ale przesunąć w górę, aby narysować wzór już nie). W losowych momentach sam się zaczął blokować, a gdy ktoś do mnie dzwonił i odebrałem połączenie to nic nie słyszałem, ani mnie nie było słychać. Czasem wystarczyło kliknąć przycisk blokady i telefon sam się odblokowywał tak jakbym nie miał żadnego zabezpieczenia ustawionego.

Czym to może być spowodowane? Chyba nie baterią... ROM oryginalny, gdy wróciłem do domu zrobiłem aktualizację, która nie pomogła. Czyżby telefon miał już po prostu dosyć i czas na nowy model? Z góry dziękuję za pomoc!

photo_2018-10-25_22-21-54.jpg

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...