Skocz do zawartości

Redmi1s tyle problemów?


t_lavf

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana kilku cyfr w pliku systemowym, jak kolega podal wczesniej, zajela mi chwilę.. wczoraj zrobilem trase ok. po 100km w kazda ze stron, gps tylko 2 razy na chwilke zgubil fixa. Zdazalo sie kilka raza ze obracal mapa, na chwilke. Troche sie wtedy grzeje, wiec kilka razy zmulil dosc.

Na mokee dzialal o wiele szybciej. Ale to nie miui i nie ta funkcjonalność.

Ja wymagam duzej szybkosci od tel przy kilku obciazajacych apkach, i ten tel, z miui, lepiej-gorzej daje rade.. Mysle, ze jak miui v6 nie wprowadzi istotnych zmnian w optymalizacji, przejde na mi3

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kilku cyfr w pliku systemowym, jak kolega podal wczesniej, zajela mi chwilę.. wczoraj zrobilem trase ok. po 100km w kazda ze stron, gps tylko 2 razy na chwilke zgubil fixa. Zdazalo sie kilka raza ze obracal mapa, na chwilke. Troche sie wtedy grzeje, wiec kilka razy zmulil dosc.

Na mokee dzialal o wiele szybciej. Ale to nie miui i nie ta funkcjonalność.

Ja wymagam duzej szybkosci od tel przy kilku obciazajacych apkach, i ten tel, z miui, lepiej-gorzej daje rade.. Mysle, ze jak miui v6 nie wprowadzi istotnych zmnian w optymalizacji, przejde na mi3

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Redmi Note Lte juz jakos teraz dostanie aktualizacje a ma ten sam procesor co Redmi 1s. Zatem nastepny pewnie bedzie Redmi 1s. Mieli duzo czasu zeby przygotowac Miui 6, wiec zobaczymy efekt koncowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam z ramem juz wiekszych problemow nie widze, zostal temat grzania i spadku wydajnosci gdy sie nagrzeje

Plus drenaż baterii. W porównaniu do mojego ZOPO ZP820 z taką samą baterią 2000 mAh Xiaomi trzyma dzień któcej :( na tych samych ustawieniach (wifi, dane mobilne włączone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam v45 i dalej błędy. Za nic nie bierz tego telefonu, bo są lepsze jak moto g...

-> Telefon mnniej się grzeje, bo wprowadzili limity temperatury i spada wydajność. 1,6GHz jest prowizoryczny, podczas ładowania+użycie mi zwalnia do nawet 300MHz i nie da się używać telefonu

-> poprawili zarządzanie pamięcią, bo zrobli z-ram, czyli 10% pamięci ram jest kompresowane i pojawiło większe zużycie baterii. Więc problem dalej istnieje.

-> czas działania dość absurdalnie krótki w lekkim stresie relatywnie do deklarowanych parametrów

-> cały czas są problemy z SIM1, zrywa połączenie danych, ikonka H+ jest, telefon myśli, że jest net, ale nic nie odbiera/wysyła. Trzeba przełączyć dane na sim2 i po chwili wrócić sim1, albo airplane mode on/off. Tak jest lepiej, bo da się odbierać połączenia, a kiedyś i to było zablokowane.

->Kiepsko działa bluetooth, podobne problemy jak z SIM1, zwłaszcza podczas NAVI+Zasilanie. Drugi problem jest tutaj, że telefon w zasadzie się nie ładuje (ładowarka 1,5A) 

 

Takich problemów nie ma HTC One Mini, ale cena abstrakcyjna czy moto g. 

 

Łatanie Xiaomi polega na tym, że zamieniają jeden problem na drugi, a on cały czas jest. 

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie gadaj v45 czy nawet v43 to w porównaniu do wcześniejszych wersji niebo a ziemia. Taktowanie procesora teza.samemu z edytować w pliku bo z tym trochę przyjęli. A wydajny tak super nie jest bo to jest miui czyli kombajn z antywirem blokada reklam i innymi programami a po drugie v5 nie był pisany pod ten tel. Czekały na v6miejmy nadzieje ze będzie zastrzykiem wydajności dla tego telefonu i miejmy nadzieje ze v6 będzie mniej ramozerna i nie będzie potrzebny zzram bo wydaje się ze to jest przyczyna połykania baterii. Telefon na v45 jest juz ok wiec śmiało można kupować. Masz racje ze moto g to super telefon i pewnie lepiej zoptymalizowany z gwarancja w Polsce.itd ale xiaomi ma również wiele punktów wygranych jak się spojrzy na charakterystykę no i co najważniejsze ma miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą baterią to nie wiem czy jest problem. Też tak uważałem bo mi dnia nie wytrzymywał, telefon uaktualniany co nowa wersja . Z tego powodu latałem po CM, Mokee. Miałem wolny wickend i zainstalowałem na czysto v45 i o dziwo bateria trzyma podobnie do CM. 

A i jeszcze dodatkowo wywaliłem apke pogody.

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie gadaj v45 czy nawet v43 to w porównaniu do wcześniejszych wersji niebo a ziemia. Taktowanie procesora teza.samemu z edytować w pliku bo z tym trochę przyjęli. A wydajny tak super nie jest bo to jest miui czyli kombajn z antywirem blokada reklam i innymi programami a po drugie v5 nie był pisany pod ten tel. Czekały na v6miejmy nadzieje ze będzie zastrzykiem wydajności dla tego telefonu i miejmy nadzieje ze v6 będzie mniej ramozerna i nie będzie potrzebny zzram bo wydaje się ze to jest przyczyna połykania baterii. Telefon na v45 jest juz ok wiec śmiało można kupować. Masz racje ze moto g to super telefon i pewnie lepiej zoptymalizowany z gwarancja w Polsce.itd ale xiaomi ma również wiele punktów wygranych jak się spojrzy na charakterystykę no i co najważniejsze ma miui.

Dalej bug-i są... to pokazuje ile do zrobienia. Ale parę rzeczy gorzej, bo wprowadzili z-ram, zamiast zwiększyć dostępną pamięć i zmniejszyć limity ubijania aplikacji....

Z-Ram to za***ista funkcja dzięki, której zamiast mieć rano 50% baterii mam 20% (normalnie mi starcza na 2 dni)... w v3x mi ciągło jakieś 2-3%.

Nie widze powodu by babrać się w redmi 1s gdy Moto G ma lada dzień dostać android-a 5.0...

Z tą baterią to nie wiem czy jest problem. Też tak uważałem bo mi dnia nie wytrzymywał, telefon uaktualniany co nowa wersja . Z tego powodu latałem po CM, Mokee. Miałem wolny wickend i zainstalowałem na czysto v45 i o dziwo bateria trzyma podobnie do CM. 

A i jeszcze dodatkowo wywaliłem apke pogody.

Też zauważyłem, że apk-a pogody podkrada baterię (mimo, że nie korzystam), zdaję się u mnie mikey kiedyś wariowało...

To zależy od szczęścia. Jeżeli nie masz programu w Z-RAM to jest ok... jak masz to rżnie.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon na v45 jest juz używany i w miarę ok ale tylko w miarę bo miui muli tu jak cholerą a apki dalej są ubijane tylko mniej. Oprócz tego dalej masa innych błędów np z temperatura i wyciwkami ramu. Kocham miui ale jak za miesiąc v6 tych podstawowych rzeczy nie zmieni i nie wy***przy pradozernego zramu to się go pozbede i będę się czuł na tyle oszukany ze nie wiem czy będę w stanie kupic inny ich telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 GB to jest za mało, na Redmi 1 po każdym wyjściu z przeglądarki tracisz karty, nawet z zram, wolnego ramu mam około 400, a w tle tylko usługi Google, SwiftKey i qq. MIUI 6 może coś w tej kwestii zmienić ale nie sądzę aby była to duża różnica.

Zram zrobili po to, że w MIUI 6 ma podobno być w każdym telefonie. Zresztą, więcej ramu bez skutków ubocznych to jedynie plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak to nie ma skutków ubocznych. Masz większe użycie CPU=większe zużycie energii. Jak zablokujesz telefon mając nie zamknięte aplikacje możesz mieć pecha i poważnego drain-a. Generalnie zamykając wszystkie aplikacje przed blokadą telefonu ustrzeżesz się tego, ale chyba nie o to chodzi by mieć kolejny problem.

Problemem jest ilość ram-u zużywanego przez miui i kernel, xiaomi tego problemu dalej nie rozwiązało.

1GB to bardzo dużo. Na i9000 miałem 512MB i 400MB przestrzeni dla użytkownika, 300MB wolnego na 4.3... Redmi 1s, 1GB-> 871MB dostępne dla użytkownika, wolne 350-400MB

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co o zużyciu ramu powiedzą ci którzy juz maja v6. A z drugiej strony na cm11 również miałem na 1s cos kolo 400 MB wolnego a nie uswiadczylem tego by cos zamtlykalo. Ba a nawet cos sciagalem roPakowywalem miałem uruchomionych parę programów i wszystko pięknie chodziło a na miui wystarczy cos ściągać i otworzyć przeglądarkę i jest masakra. Obawiam się bardzo i to v6 ze cudów na tym telefonie nie przyniesie i będzie trzeba wrócić do cm11 który Z wersji na wersje jest cora lepszy i juz w tej chwili praktycznie wszystkie błędy "wieku młodzieńczego" zostały wyeliminowane. Miui na tym telefonie mimo ze już chodzi dość przyzwoicie jest jedynie dla kompletnyh amatorów którzy niewiele potrzebuja., a jak ktoś już lubi cos ściągać przegrywać mieć uruchomionych parę programów to miui juz tutaj wymieka. Czekam na v6 i jak nie sprawi cudów w tym telefonie spadam do cm 11 wglam lunchera miui i będę mial "prawie miui" tyle ze chilernie szybkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie do końca daje rade bo np włączanie się ekranu podczas rozmowy to błąd karygodny i głównie.on mnie do cm zniechęcił. Prawdopodobnie w końcu tez wyląduje na cm11 na stale bo to co xiaomi okazuje po aktualizacjach to trochę wola o pomste do nieba jedno naprawiając a drugie pieprzac, a cm z każdym relAsem jest coraz lepszy. Mam jeszcze jednak nadzieje na cud ze v6 cos zmieni i dlatego jeszcze przy miui jestem. Gdyby głośność głośnika w cm była taka sama i poprawili by ten nie dozlajacy czujnik podczas rozmowy to prawdopodobnie juz bym miui podziękował a tak to wiedzę na miui bo oba maja karygodne błędy jeszcze i do końca roku powinno się juz wszystko wyjaśnić i tacy jak ja będą mogli w końcu zostać przy jednym systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sesnie z głośnością? miałem CM-a do R9 i nie mogłem rozmawiać w aucie przez głośnomówiący, a w miui da się.

Ja w obu wersjach mam jeszcze taki bug, że jak udostępniam net-a przez wifi, ładując telefon z powerbank-u to mi jakimś cudem "zawiesza" połączenie danych. Problem z zawieszaniem danych jest też bez ładowania telefonu, ale wtedy najszybciej.

Ten sam błąd występuje podczas grania mam problem, że po jakimś czasie potrafi się zawisić net.

Wygląda to tak, że cały czas pokazuje połączenie H, ale pakiety nie przechodzą....

W v45 zawiesza się tylko net na szczęście, bo wcześniej cała SIM karta i nie mogłem odbierać połączeń co było upierdliwie, bo skąd mam wiedzięć, że coś nie działa skoro pokazuje, że jest połączenie i zasięg... dowiaduję dopiero gdy chcę zadzwonić i głucho....

Dotyczy to wyłącznie SIM1, ale jako, że SIM2 jest tylko E to znacząco utrudnia sprawę.

Też dziś zauważyłem, że podłączając telefon do ładowania pogarsza się zasięg. Dziś byłem w miejscu gdzie było na granicy zasięgu... jak podłączyłem telefon do laptopa sygnał znikał, po wyciągnięciu wtyczki wracał.

Więc pomyślałem sobie, że udostępnię przez WiFi... wróć bug...

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie? Do grania średnio bo throttling, do telefonu średnio, bo mało stabilne....

Do czego więc?

 

Z tanich alternatyw wyszedł alcatel one touch pop nowy też ze snapem 400, ale nie mam bladego pojęcia czy ten smartphone jest lepszy/gorszy. Bo nigdy nie mów, że gorzej być nie może.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez ostatni miesiąc używałem prawie wyłącznie Mokee i nie dość że żadnych problemów z grzaniem się nie uświadczyłem to gry śmigają aż miło, gps dźwięk też jak trzeba i bateria trzyma tyle ile można było się spodziewać. w tej cenia alternatywą to chyba LG G2mini.

 

moje zdanie że od kąt jest tyle custom romów to ten telefon jest po prostu super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...