Skocz do zawartości

Problem z powiadomieniami gmail


jawamdame

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, kagaw napisał:

A problem nie leży przypadkiem w wyłączanie danych mobilnych? Jak napisałeś, po wybudzeniu powiadomienia się pojawiają, tzn dane mobilne zaczynają działać, Gmail sprawdza nowe maile i pyk powiadamia.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Też o tym myślałem, dobrze kombinujesz, wiesz może gdzie można ustawić żeby internet nie rozłączał się po uśpieniu urządzenia? Ewentualnie gdzie muszę sprawdzić poprawność tego ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kagaw napisał:

Ustawienia. Bateria i wydajność. Zużycie. "Zębatka" prawy górny róg. Pierwsza pozycja od góry. Opcje 5/10/30/nigdy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Tak mam ustawione :( więc to nie to :( będę naprawdę wdzięczny za wszystkie sugestie ponieważ na tą chwilę nie mogę używać telefonu. Pracuję bardzo dużo z mailami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kagaw napisał:

To jeszcze sprawdź czy Gmail nie ma oznaczonego oszczędzania danych mobilnych w uspieniu I posprawdzaj ustawienia synchronizacji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

To już sprawdzałem, co więcej gdy miałem miui 9 miałem w gmailu włączone oszczędzanie baterii (zalecane) a powiadomienia i tak przychodziły. Teraz mam "bez ograniczeń". Nie mam już pomysłu szczególnie że na Redmi Note 5 mojej drugiej połówki jest ta sama sytuacja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę teraz i testuję, wygląda ewidentnie że gmail po prostu się nie synchronizuje. W ustawieniach data synchronizacji jest sprzed 6 minut. Same powiadomienia działają ok. Niedziała Push mail. Cała autosynchronizacja konta google nie działa. Usunąłem je i dodałem ponownie. Też nie pomogło.

Edytowane przez jawamdame
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Watsappa - uwaga :) teraz najciekawsze: po usunięciu konta google dodaniu go ponownie wyłączeniu i włączeniu synchronizacji powiadomienia wróciły :) maile przychodzą natychmiast i jedyny problem teraz to to że tylko pierwszy podowuje dźwięk. Kolejny tylko wybudza ekran. Jest to jednak wielki sukces, zabieram się za testy zobaczymy jak długo to podziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zainstalowałem kalendarz od google i tu ten sam problem.... powiadomienia wskakują dopiero po odblokowaniu telefonu.....tu nic nie dało usunięcie i dodanie konta google.... porażka....
Hej, aż sprawdziłam u siebie, czy mam ten sam problem. No i mam. W sensie, że pokazywało mi powiadomienia tylko kiedy telefon odblokowałam. Dziwne, bo wydawało mi się że było dobrze. Ale! Ostatnio była aktualizacja Gmaila, może to ma z tym związek?
Pogrzebałam trochę w ustawieniach samych powiadomień. Powiedz mi, czy masz zaznaczoną opcję ze screena? Odkąd ją zaznaczyłam, to powiadomienia przychodzą cały czas. Są dźwięki przy każdej, a nie tylko na pierwszej i później tylko wybudza bez dźwięku. Sprawdzałam, wysyłając maile z różnych kont. 4e401d3c31d738a87d92fbfe6b95edf4.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2018 o 09:40, souriss napisał:
Hej, aż sprawdziłam u siebie, czy mam ten sam problem. No i mam. W sensie, że pokazywało mi powiadomienia tylko kiedy telefon odblokowałam. Dziwne, bo wydawało mi się że było dobrze. Ale! Ostatnio była aktualizacja Gmaila, może to ma z tym związek?
Pogrzebałam trochę w ustawieniach samych powiadomień. Powiedz mi, czy masz zaznaczoną opcję ze screena? Odkąd ją zaznaczyłam, to powiadomienia przychodzą cały czas. Są dźwięki przy każdej, a nie tylko na pierwszej i później tylko wybudza bez dźwięku. Sprawdzałam, wysyłając maile z różnych kont.

Tak mam to zaznaczone i nie pomaga. Pomaga usunięcie i dodanie konta Google na nowo. To pomoże w Gmailu ale inne aplikacje typu janosik dalej mają problem.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty czujnik zbliżeniowy na mi note 2 i najnowszych aktualizacjach od xiaomi.eu to była jazda, kończysz rozmowę, a tam zawsze coś poprzestawiane. Restart telefonu pomagał na chwilę, a zaraz wszystko od nowa. W Mix 2s jest ok. Jeśli chodzi o Gmail to działa zawsze niezawodnie, Gmail to podstawa, ale u mnie taką aplikacją jest Lite (FB), co bym nie ustawił, jak nie zakombinował, ciągle pusto i brak jakichkolwiek powiadomień - pływających okien, dźwięków itp. (a niby były wprowadzane poprawki w xiaomi.eu na powiadomienia z 3-rd appków) Wszystkie inne powiadomienia bez zarzutu i bez żadnego większego kombinowania. Fakt jest niestety takie, że jest naście miejsc w ustawieniach, które można sprawdzać lub zdublowane opcje dotyczące zasilania, uprawnień i powiadomień, skośnoocy bracia kombinują, dodają kolejne fjuczery, a proste i jakieś logiczne uporządkowanie tego przerasta ich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam wideodomofon IP, który łączy się z Mi MIX 2S poprzez apk. gdmss wykorzystując powiadomienia push i następnie można prowadzić wideo-rozmowę. Niestety klient dzwoni i odchodzi bo ja odbieram połączenie dopiero po wybudzeniu Mi Mix-a. Ustawienia wszystkie z możliwych, resety, przywracanie ustawień fabrycznych nic nie przynosi poprawy. Samsung A9 2016 powiadomienia po wołaniu wideodomofonu przychodzą z opóźnieniem 2-4 s. i tam nie ma żadnego problemu. Zacząłem już intstalować apki, które niby wybudzają urządzenie dla wiadomości push ale nie przyniosło to również rezultatu. Zgłosiłem problem do Sferis gdzie został zakupiony i czekam na odpowiedź, jeżeli znalazł ktoś rozwiązanie to proszę o pomoc bo męczę się już od dobrego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2018 o 10:49, galakty napisał:

Chyba ten Mix 2s jest niedorobiony :) Problemy z czujnikiem zbliżeniowym, teraz ten Gmail... Ja mam Mi 8, nic nie robiłem z Gmailem i telefon się budzi przy każdym mailu... Współczuję Wam, bo Mix 2s jest droższy i niby lepszy...

A miales kiedys Mix'a 2S i problemy z czujnikiem zblizeniowym,  za tak twierdzisz ? Po pierwsze Google/Gmail jako taki tez nie jest bez skazy i czasami nawala a po drugie mozna tez pomyslec o problemach sieciowych i roznych blokadach, ktore sie uzywa typu VPN lub nieodpowiednia reczna koniguracja smartphona.

To jest moj trzeci Xiaomi + VPN i u mnie dziwnie wszystko dziala jak nalezy. Trolowanie nic nie da.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanie

Czy macie w Mix2s możliwość ustawienia powiadomień w Gmail'u (np. dźwięku) dla każdego konta z osobna? Bo o ile np w Mi5 powiadomienia w Gmail miałem rozbudowane, o tyle w Mix2s mam tylko kilka przełączników.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

troche odkopie... wgralem xiaomi eu 9.3.14 i nie mam praktycznie zadnych powiadomien, ani z Gmaila, GG, Whatsapp , Telegram, messenger,

zaobserwowalem dziwna przypadlosc, jak wchodze w wyzej wymienione apki to zachowuja sie jakby byly "zamrozone i offline" np telegram pisze "łączenie", GG to samo po czasie od wejscia dopiero robi sie online i dostaje powiadomienia :/

mam powylaczane optymalizacje, zablokowane apki, itp itd i nic nie pomaga :/

Malo tego po restarcie telefonu wszysykie aplikacje traca uprawnienia :/

nie wiem co za ciezki łep robi te romy ale to jest jakas paranoja....

Edytowane przez doktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...